Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Пошук за допомогою системи Yahoo та його основні технологічні операції. Порівняльні характеристики пошукових систем

Пошук за допомогою системи Yahoo та його основні технологічні операції. Порівняльні характеристики пошукових систем

Назва:
Пошук за допомогою системи Yahoo та його основні технологічні операції. Порівняльні характеристики пошукових систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Пошук за допомогою системи Yahoo та його основні технологічні операції. Порівняльні характеристики пошукових систем


Типовим представником системи пошуку типу каталогу є система Yahoo. Вона є найпопулярнішою системою в США, оскільки не потребує спеціальної підготовки для пошуку інформації. Не потрібно знати правил формування запитів, достатньо просто переходити за гіперпосиланнями у необхідні розділи каталогу. Розбивка на розділи здійснювалася відповідно до американських стандартів.
Адреса системи:
Після набору адреси на адресному полі броузера за допомогою клавіатури комп’ютера та ініціалізації клавішею мишки на екрані монітора з’явиться початкова сторінка системи Yahoo (рис. 1).
Початкова сторінка Yahoo! Розміщує поле введення запитів, клавішу відправки запитання та індекси каталогів. В системі синтаксис запитань ідентичний системі простого пошуку AltaVista. Але система цікава тим, що розміщує інформаційний каталог, де зібрані посилання на найбільш популярні вузли мережі Internet. Ці ієрархічні структури вміщують добре підібрані посилання з короткою анотацією.
Наявність каталогу позбавляє необхідності складати пошукове запитання. Потрібно лише вибрати зі списку каталогу найбільш точну тему пошуку.
Оскільки каталоги складаються людьми, у переліках завжди знаходяться дані, що найбільш точно відповідають темі (це називається “релевантність”). Як правило, в каталог потрапляють найпотужніші вузли Web.
Деревом каталогу можна рухатись в різних напрямках, але в результаті все одно повинні дійти однієї точки.
Крім великого тематичного каталогу, сервер Yahoo! вміщує безліч малих баз даних. Систему зручно використовувати для пошуку спортивних подій, новин, прогнозу погоди, розважальних програм тощо.


Рис. 1. Початкова сторінка пошукової системи Yahoo!


Порівняльні характеристики пошукових систем
В таблиці 1 наведені деякі основні пошукові системи та їх адреси.
Таблиця 1. Структуризація пошукових систем
Пошукові системи типу AltaVista | Пошукові системи типу Yahoo!
Назва | Адреса | Назва | Адреса
Excite | Infoseek | http://www.infoseek.com
Inktomi | Magellan | http://www.magellan.com
Lycos | Point | http://www.point.com
Opentext | .com:8080 | Galaxy | http://www.galaxy.com
Webcrawler |
WWW Virtual Library | http://www.virtuallibrary.com
Hot Bot
InfoSeek Guide – відомий сервер з програмою-роботом, що виконує пошук документів форматів HTML та PDF, індексує їх по всьому тексту та генерує по кожному документу короткий реферат. InfoSeek дозволяє шукати інформацію у Web, групах Usenet та FAQ Web. Його індекси є розподіленими. Підтримується пошук, що чутливий до регістру символів, а також пошук окремих символів, формул, та пошук по власним іменам. Допускається також пошук зображень (по заголовкам або асоційованим з ними термінам індексу). InfoSeek рангує результати вибірки та обчислює RFS, присвоюючи більші вагові коефіцієнти документам, що вміщують пошукові терміни на початку тексту. Видаються також короткий реферат, значення оцінки релевантності та розмір документа. Infoseek передбачає і пошук сторінок, що подібні заданим.
В сервері Lycos застосовується програма-робот, яка використовує для навігації в Web та побудови індексного каталогу евристичні алгоритми. Для кожного індексуючого документу ця програма зберігає в черзі зовнішні посилання (текст кривизни або дескриптори посилань), звідки і вибирає URL-адреси. Наприклад, одна з евристик спонукає програму-робота вибирати URL, що показує на титульну сторінку Web-сервера. Користувачі можуть надсилати для індексування свої URL-адреси. Lycos індексує назву, заголовки та підзаголовки документів HTML, FTP та Gopher. Коли число індексних термінів перевищує 100, то зберігаються тільки 100 термінів з максимальною вагою, яка визначається згідно зі схемою tf.idf. Засіб індексування зберігає також перші 20 рядків документу, його розмір в байтах та число слів. Lycos допускає пошук будь-якого терміну, усіх термінів або заданого їх числа. Виконується пошук фрагментів слів, при цьому допускається слабке, середнє, близьке, додатне та від’ємне співвідношення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пошук за допомогою системи Yahoo та його основні технологічні операції. Порівняльні характеристики пошукових систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок