Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Історія розвитку та класифікація мереж ЕОМ

Історія розвитку та класифікація мереж ЕОМ

Назва:
Історія розвитку та класифікація мереж ЕОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Історія розвитку та класифікація мереж ЕОМ
В 50-х роках ХХ ст., з появою більш потужніших комп’ютерів виникла потреба сполучати їх, для більш ефективного використання їхніх ресурсів. Перші системи були з розподілом часу роботи центрального процесора, тобто кожному терміналу по черзі виділявся квант часу.
Рис. 1 Початкова структура системи телеопрацювання даних.
Канали зв’язку в такій системі були дорогими і використовувались терміналами неефективно. Пізніше були розроблені спеціальні пристрої (мультиплексори та концентратори), які збирали трафік (інформаційні потоки) з розташованих поблизу терміналів і направляли його в центральний процесор, який виконував функції організації зв'язку (рис.2).
Рис.2.Структура системи телеопрацювання з фронтальним процесором.
Сучасна мережа вже має не один, а багато центральних процесорів, терміналів та мережу зв’язку, яка складається з вузлів. Кожен вузол мережі – це спеціалізована на виконанні комунікаційних функцій ЕОМ (маршрутизатор). Для передавання даних між вузлами використовують призначені канали телефонної мережі. Замість терміналів використовують персональні комп’ютери.
Рис. 3. Структура сучасних глобальних мереж.
За результатами аналізу, понад 80% інформаційних потоків концентрується в локальній зоні - у межах відділу, організації, підприємства (правило 80—20). У 80-х роках були спроби організувати зв'язок між машинами на рівні одного підприємства з використанням місцевої АТС. Однак справжній розвиток локальних мереж розпочався завдяки появі дешевих мікропроцесорів та персональних ЕОМ. Масове використання мікропроцесорів у вузлах та пристроях (так званого розподіленого інтелекту), а також персональних ЕОМ спонукало організувати надійний зв'язок між ними для сумісного розв'язування задач та використання ресурсів. З
появою персонального комп'ютера стало можливим наблизити місце опрацювання інформації до місця її виникнення і таким чином
збільшити ефективність роботи інформаційної системи.
Комп’ютерні мережі класифікуються за:
географічною площею – локальні, глобальні, регіональні;
сферою застосування – офісні, промислові, побутові;
комплексом архітектурних рішень – Ethernet, Arcnet, Tolken Ring;
топологією – шинна, зіркоподібна, кілцева, деревоподібна, змішана;
фізичним середовищем – мережа з симетричним, коаксіальним, оптоволоконним кабелями, інфрачервоним, мікрохвильовим каналами, витою парою;
методом доступу до фізичного середовища – мережі з опитуванням, маркерним доступом, конкурентним доступом, уставлянням регістра;
набором протоколів (протокольний стек) – мережі TCP/IP, SPX/IPX.
2. Дайте головні означення та поняття мереж ЕОМ
Реальна система – це сукупність однієї або кількох ЕОМ, відповідного програмного забезпечення, периферійного обладнання, терміналів, персоналу, яка є повністю автономною й опрацьовує та передає інформацію.
Реальна остаточна система – реальна система, яка виконує в мережі функції станції даних, тобто є джерелом або споживачем інформації.
Відкрита система – це система, яка побудована та функціонує з дотриманням вимог міжнародних стандартів.
Комунікаційна система – це реальна відкрита система, яка забезпечує обмін даними між абонентами системи у відкритій інформаційній системі.
Абонентська система – це реальна відкрита система, яка є постачальником або споживачем інформації, забезпечує доступ до них користувачів і керує взаємозв’язком відкритих систем.
Прикладний процес – це процес у реальній остаточній системі, який опрацьовує інформацію для визначених потреб.
Середовище передавання даних – це сукупність ліній передавання даних та іншого обладнання, яке забезпечує передавання даних між станціями.
Середовище зв’язку відкритих систем – це сукупність функцій, які дають змогу реальним відкритим системам виконувати обмін даними відповідно до вимог міжнародних стандартів.
Протокол – це набір семантичних правил, що визначають поведінку об’єктів під час їх взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Історія розвитку та класифікація мереж ЕОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок