Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мишка (маніпулятор «миша») та Трекбол

Мишка (маніпулятор «миша») та Трекбол

Назва:
Мишка (маніпулятор «миша») та Трекбол
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Мишка (маніпулятор «миша») та Трекбол


План
Вступ. Охарактеризувати призначення та необхідність застосування.
Структура мишки та трекбола, загальна схема їх функціонування.
Способи під’єднання.
Область застосування. Опис технічних характеристик
Профілактичні роботи
Висновок
Література


1.Вступ. Призначення.
Миша була винайдена в Стенфордському дослідницькому центрі у 1963р, а перший трекбол через 15років у 1978 фірмою “LOGITECH”.
Трекболи та миші є координатними пристроями введення інформації в ПК. Мишки поділяють на одно-, дво - та три кнопкові. Своєю популярністю маніпулятор миша зобов’язаний значному поширенню прикладних графічних програм та графічного інтерфейсу користувача. За допомогою миші зручно керувати об’єктами, вікнами, працювати з меню, кнопками, піктограмами.
Набувають популярності повністю оптичні миші, які мають більш точне позиціювання курсору.
Трекбол являє собою “перевернуту” мишу, тобто в трекболі рухається не сам корпус пристрою, а тільки його кулька. Це дозволяє значно збільшити можливості керуванням курсором.
Як правило, в портативних комп’ютерах частіше використовується не миша, а трекбол. Трекболи бувають вмонтовані та зовнішні. Вмонтовані можуть знаходитись на передній панелі, поряд з екраном, справа, або знизу від клавіатури. Зовнішні трекболи підключаються через порт, або кріпляться до корпусу спеціальною кліпсою, яка до відповідного інтерфейсу підключається кабелем.


2. Структура мишки та трекболу, загальна схема їх функціонування.
Кнопки миші
Спочатку у пристрої була одна кнопка. За допомогою однієї кнопки можна реалізувати тільки мінімальні можливості пристрою. Уся робота комп'ютера в цьому випадку полягає у визначенні положення кнопки: натиснута вона чи ні. Проте добре складене, меню повністю дозволяє реалізувати управління комп'ютером.
Однак дві кнопки збільшують гнучкість системи. Наприклад, одна кнопка може використовуватися для запуску функції, а друга — для її скасування. У графічних системах одна може вмикати світловий олівець, а друга — вимикати його.
Три кнопки ще збільшують гнучкість програмування. Але, з іншого боку, збільшення кількості кнопок збільшує подібність пристрою до клавіатури, додаючи йому недоліків. Практично три кнопки є межею, тому кількість пальців, вільних для натискання кнопок, обмежується вказівним, середнім і безіменним. Великий і мізинець використовуються для переміщення миші й Утримання її в долоні. Більшість моделей обладнуються двома або навіть однією кнопкою. Найпопулярніші — двокнопкові миші. Але це не означає, що ви повинні відмовлятися від трикнопкових пристроїв. Вони можуть виконувати те ж саме, що й двокнопкові миші, і навіть більше за них Але для більшості програм цілком достатньо двох кнопок. Також миші обладнані коліщатком для скролінга (скролінг — це прокручування вгору, вниз, вліво або вправо великого зображення, наприклад тексту (або WEB-сторінки), який не умішається на екрані повністю). Причому миші зі скролінгом справді є дуже зручними при роботі з великими текстами, таблицями, картинками. Засоби для швидкого скролінга зазвичай розташовуються між двома великими основними кнопками миші й поділяються на три типи гумове колі шатко (обертається дискретними «кроками»), невеликий важіль (натискається вперед або назад, задаючи відповідний напрямок скролінга) і так звана кнопка-гойдалка (натискання на її передній кінець задає скролінг угору, натискання на задній кінець — униз) Крім того, ці пристрої найчастіше доповнюються ще однією кнопкою (вона розташовується під коліщатком (важелем), або на бічній поверхні корпуса миші), яка за вмовчанням включає в Windows-додатках такий режим скролінга, коли напрямок прокручування за дається переміщенням усієї миші (у цьому режимі вищезгадані засоби швидкого скролінга не використовуються) Але ця кнопка може використовуватися і для інших цілей. Поширеними зараз є миші й з двома коліщатками, кожне з яких відповідає за скролінг по одній з осей Деякі миші обладнуються додатковою кнопкою збоку корпусу під великим пальцем Цю кнопку можна перепрограмувати для виконання різних дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Мишка (маніпулятор «миша») та Трекбол

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок