Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Декілька "класичних" прикладів комп

Декілька "класичних" прикладів комп

Назва:
Декілька "класичних" прикладів комп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,70 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів
Як ми вже казали, комп'ютерні віруси підрозділяються на два основних класи: файлові та бутові. Розглянемо деякі з них більш докладно.
Файлові віруси
Вірус VIENNA (Відень)
Інші назви вірусу: 648, Restart (перезавантаження), Time Bomb (часова бомба) та ін.
Один із перших найбільш примітивних вірусів. Знайдений спочатку у Відні, потім заполонив увесь світ. При завантаженні у пам'ять комп'ютера проглядає всі COM-програми у поточному каталозі та у доступних через PATH (шляхи пошуку, що звичайно встановлені в AUTOEXEC.BAT). Первісний варіант цього вірусу збільшував довжину жертви на 648 байт. Першу знайдену ще не заражену програму або заражає, або, з ймовірністю 1/8 (в залежності від системного часу), псує таким чином, що вона при запуску призводить до перезавантаження системи. В останньому випадку в початок жертви записується код EAF0FF00F0, який на машинній мові означає теплий рестарт (еквівалентне до дії клавіш Ctrl+Alt+Del). Якщо зіпсована таким чином програма викликається з AUTOEXEC.BAT, процедура початкового завантаження операційної системи зациклюється. Як ознаку зараження, вірус ставить у часі створення жертви неіснуюче число секунд (62). Надалі з'явилось багато різновидів вірусу VIENNA (більше 20), що відрізняються від нього довжинами та шкідливими діями.
Вірус CASCADE (Каскад, водоспад)
Інші назви вірусу: LetterFall (буквопад), Letter та ін.
Існує два варіанти вірусу за довжиною (1701 або 1704 байт). Заражає тільки COM-програми, резидентний. Спричиняє обсипання символів на екрані, що супроводжується характерним шелестінням. При цьому блокується можливість роботи з клавіатурою. Зберігає працездатність тільки на машинах типу PC XT/AT.
Вірус BLACK FRIDAY (Чорна п'ятниця)
Інші назви вірусу: Israeli Virus (ізраїльський вірус), Ierusalem (Єрусалим), Black Hole (чорна дірка) та ін.
Вірус одержав вказані назви, оскільки вперше був виявлений в ізраїльському університеті та із-за своїх характерних дій. Він заражає EXE- та COM-файли, збільшуючи їх розміри на 1813 байт, і залишається резидентним у пам'яті ПК. При цьому зараження може відбуватися неодноразово, що приводить до неймовірного розростання заражених файлів. Інфікований даним вірусом ПК сповільнює свою роботу в декілька тисяч разів. При виведенні інформації на дисплей у нижньому лівому куті екрана з'являється чорний прямокутник (дірка). Нарешті, якщо час роботи приходиться на п'ятницю 13-го числа, то заражені файли знищуються.
Характерною ознакою вірусу є наявність в його тілі сполучень MsDos а також COMMAND.COM.
Вірус DARK AVENGER (Чорний месник)
Інші назви вірусу: Eddie, Sofia.
Вірус одержав свої назви по текстовому рядку "Eddie lives ... somewhere in time. This program was written in the sity of Sofia (C) 1988-89 Dark avenger", що міститься у його тілі. Вірус заражає EXE- та COM-файли, є резидентним, його довжина в байтах 1800. Вірус дуже небезпечний, оскільки на інфікованому комп'ютері файли заражаються не тільки при виконанні, але і під час їх проглядання та копіювання. Він також знищує COM-файли, довжина яких лежить у межах від 64K1800байт до 64K. Періодично знищує інформацію в одному із секторів вінчестера.
Бутові віруси
Вірус PING PONG (назва не потребує перекладу)
Інші назви вірусу: Italian Bouncing (італійський стрибунець), Ball (м'ячик).
Вірус заражає Boot-сектор дискет і записує своє тіло у вільні (інколи і у зайняті) кластери, помічаючи їх як погані (Bad). Як і всі бутові віруси є резидентним. На ПК, зараженому даним вірусом, час від часу з'являється ромбик (ASCII-код4), який, переміщуючись по екрану, відбивається від його границь та рамок, утворених символами псевдографіки.
Вірус STONED (Закам'янілий)
Інша назва вірусу: Marijuana (Маріхуана).
Зовнішнє проявлення з ймовірністю 1/8 під час завантаження системи на екран видається текст "Your PC is now Stoned", після чого робота нормально продовжується. Цей вірус записується в абсолютний початковий сектор диска, який на вінчестерах містить PARTITIONTABLE. Інколи (наприклад, коли жорсткий диск розбитий на розділи за допомогою відомої системи ADM) це приводить до сумних наслідків, а саме, до втрати доступу до інформації, розташованої на диску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Декілька "класичних" прикладів комп

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок