Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Розвиток способів вчинення злочинів у банківській системі України з використанням інформаційних технологій

Розвиток способів вчинення злочинів у банківській системі України з використанням інформаційних технологій

Назва:
Розвиток способів вчинення злочинів у банківській системі України з використанням інформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,00 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розвиток способів вчинення злочинів у банківській системі України з використанням інформаційних технологій


Банківська система держави, яка пов'язана з накопиченням, розподілом і використанням державних і приватних коштів, є однією з найбільш притягальних для окремих злочинців і, особливо, організованих злочинних груп. Значна кількість різного роду фінансових афер здійснюються сьогодні при виконанні різних банківських операцій.
Для нормального функціонування економіки необхідна надійна, стабільна і розвинена банківська система, при якій банки будуть здійснювати платежі, вчасно надавати своїм клієнтам кредити, послуги по операціях з цінними паперами тощо. Якщо фінансове становище банку "похитнулось", то разом з ним може похитнутися і фінансове становище сотень його клієнтів.
Найбільш привабливою сферою, яка широко використовується для відмивання кримінальних доходів, залишається банківська та кредитно-фінансова системи. При цьому широко використовуються міжнародні грошові розрахункові системи. Особливе занепокоєння правоохоронних органів України викликають високі темпи криміналізації банківської системи (у цій сфері протягом 2002 року виявлено майже 3,1 тис. злочинів.) За висновками фахівців Національного банку України, майже кожний третій український банк на сьогодні є проблемним. Банківська система перетворилася на центральну ланку технологічного ланцюга з відмивання капіталів, добутих злочинним шляхом. До кримінальної відповідальності за вчинення корисливих злочинів безпосередньо в банках притягаються 367 працівників, з яких 54 – керівники банківських установ [1].
Злочини, що скоюються в банківській системі або з її використанням, можна віднести до одних із найбільш небезпечних економічних злочинів, оскільки їх негативний вплив відображається не тільки на самому банкові, але й на багатьох інших суб'єктах економічної діяльності і фінансовій системі держави в цілому.
Особливо великих розмірів досягають суми, які знімаються з банківських рахунків, як вкладників, так і ресурсів самих банків, з використанням комп’ютерних систем. До таких злочинів слід віднести ті, що охоплюють склади злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України в статтях 190 “Шахрайство”, 200 “Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення”, ст.361 “Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж”, ст. 362 “Викрадення, привласнення, вимагання комп’ютерної інформації або заволодіння нею шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем”, ст. 363 “Порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем”.
На початку 90-х років в Україні розпочалася глобальна комп'ютеризація суспільства, яка стала не просто фактом науково-технічного прогресу, а й надійно увійшла в професійну діяльність, побут, науку, освіту, культуру. Комп'ютери стали незамінними помічниками людини.
У нашій країні сьогодні вже досить розвинена система електронного зв'язку, яка не може бути абсолютно надійною та захищеною. Така ситуація надає можливість злочинцям отримувати несанкціонований доступ до комп'ютерних інформаційних систем для проведення незаконних маніпуляцій з корисливою метою. Процес комп'ютеризації суспільства призводить до збільшення кількості комп'ютерних злочинів, зростання їх ваги за розмірами сум, що використовуються в загальній частині матеріальних витрат, у порівнянні із звичайними видами злочинів.
Сьогодні у вітчизняній криміналістичній науці не існує скільки-небудь зведених даних для формування понять основних елементів криміналістичної характеристики комп'ютерних злочинів, вчинених у банківській системі.
Як показують проведені дослідження, 55% опитаних респондентів не мають про ці категорії ні найменшого поняття, а 39% - лише частково знайомі з криміналістичною характеристикою осіб, схильних до вчинення комп'ютерних злочинів за ненауковими джерелами, з яких 66% - засоби масової інформації, 28% кіно- і відеофільми (як правило закордонного виробництва).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток способів вчинення злочинів у банківській системі України з використанням інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок