Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Формат mp3

Формат mp3

Назва:
Формат mp3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формат mp3


План
Загальна інформація
Історія
Опис формату mp3
MP3 і «якість AUDIO-CD»
Режими кодування і опції
Режими управління кодуванням звукових каналів
CBR, VBR, ABR
Файлова структура
Переваги і недоліки
Посилання


Загальна інформація
MP3 — ліцензований формат файла для зберігання аудіо-інформації. Розроблений на початку 90-тих років Інститутом Фраунгофера в Ерланґені, Німеччина. Широко використовується в файлообмінних мережах для передачі музичних творів. Базується на теоремі Котельникова-Шеннона. Є форматом стиснення з втратами, тобто частина звукової інформації, яку вухо людини сприйняти не може, безповоротно видаляється з запису. Розробка формата була пов'язана з тим, що формат Audio-CD - дуже великий за розміром файл ( 1 хвилина ~ 10-15 Мб інформації), і для пересилання в інтернеті був дуже незручним. Тому треба було зменшити розмір файла та зберегти якість звучання.
MPEG-1 Audio Layer 3
Розширення файлу: | .mp3
MIME тип: | audio/mpeg
Тип формату: | Аудіо
Історія
MP3 розроблений робочою групою інституту Фраунгоферу MPEG (англ. Motion Pictures Expert Group — група експертів в області кінематографу) що складається з Джонсона, Штолла, Дєєрі і Бранденбурга. Основою розробки MP3 послужив експериментальний кодек ASPEC (Adaptive Spectral Perceptual Entropy Coding). Першим кодувальником у формат MP3 стала програма L3Enc, випущена влітку 1994 року. Через один рік з'явився перший програмний MP3-плеєр — Winplay3.
При розробці алгоритму тести проводилися на цілком конкретних популярних композиціях. Основною піддослідною стала пісня Сюзани Веги — Tom’s Dinner. Звідси виник жарт, що «MP3 був створений виключно заради комфортного прослуховування улюбленої пісні Бранденбурга».
Опис формату mp3
У цьому форматі звуки кодуються частотним чином (без дискретних партій); є підтримка стерео. MP3 є форматом стиснення з втратами, тобто частина звукової інформації, яку (згідно психоакустичної моделі) вухо людини сприйняти не може або сприймається не всіма людьми, із запису віддаляється безповоротно. Ступінь стиснення можна варіювати, зокрема в межах одного файлу. Інтервал можливих значень бітрейту складає 8 — 320 кбіт/c. Для порівняння, потік даних із звичайного компакт-диска формату AUDIO-CD дорівнює 1411,2 кбіт/c при частоті дискретизації 44100 Гц.
MP3 і «якість AUDIO-CD»
Поширена думка, що запис з бітрейтом 128 кбіт/c підходить для музичних творів, призначених для прослуховування більшістю людей, забезпечуючи якість звучання AUDIO-CD. Насправді все набагато складніше. По-перше, якість отриманого MP3 залежить не тільки від бітрейту, але і від кодуючої програми (кодеку). По-друге, крім превалюючого режиму CBR (у якому, простіше кажучи, кожна секунда аудіо кодується однаковим числом бітів) існують режими ABR і VBR (у яких бітрейт варіюється, забезпечуючи вищу якість звучання). По-третє, межа 128 кбіт/c є умовною, оскільки її було «винайдено» в епоху становлення формату, коли на неякісних аудіокартах і колонках було практично неможливо відрізнити MP3 від оригіналу.
На даний момент вважається, що звучання, яке годі відрізнити від оригінального (при правильно вибраному і налаштованому кодеку) як правило можна досягти при бітрейті від 160 кбіт/c і вище — залежно від початкового аудіофайлу, слухача і його аудіосистеми. Деякі аудіофіли вважають за краще стискати музику з «максимальною якістю» — 320 кбіт/c. Проте існують семпли (фрагменти аудіозапису), які не піддаються якісному стисненню з втратами: на всіх можливих бітрейтах не складає особливих труднощів відрізнити стиснене аудіо від оригіналу.
Режими кодування і опції
Існує три версії MP3 кодека для різних потреб: MPEG-1, MPEG-2 і MPEG-2.5. Відрізняються вони можливими діапазонами бітрейту і частоти дискретизації:
32 — 320 кбіт/c при частотах дискретизації 32000 Гц, 44100 Гц і 48000 Гц для MPEG-1 Layer 3;
8 — 160 кбіт/c при частотах дискретизації 16000 Гц, 22050 Гц і 24000 Гц для MPEG-2 Layer 3;
8 — 160 кбіт/c при частотах дискретизації 8000 Гц і 11025 Гц для MPEG-2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Формат mp3

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок