Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мережі з комутацією пакетів. Міжмережевий протокол (IP). Протокол управління передачею (ТСP)

Мережі з комутацією пакетів. Міжмережевий протокол (IP). Протокол управління передачею (ТСP)

Назва:
Мережі з комутацією пакетів. Міжмережевий протокол (IP). Протокол управління передачею (ТСP)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Мережі з комутацією пакетів. Міжмережевий протокол (IP). Протокол управління передачею (ТСP)


Мережі з комутацією пакетів
Сучасні мережі створюються за багаторівневим принципом. Передача повідомлень у вигляді послідовних бітів починається на рівні ліній зв'язку та технічного обладнання, причому ліній не завжди високої якості. Потім додається рівень базового програмного забезпечення, що керує роботою обладнання. Наступний рівень програмного забезпечення дозволяє наділити базові програмні засоби додатковими необхідними можливостями. Розширення функціональних можливостей мережі шляхом додавання рівня за рівнем приводить до того, що нарешті можливо отримати справжній дружелюбний та корисний інструментарій.
Коли ви схочете уявити для себе, що таке насправді Internet і як він працює, то відразу виникають асоціації з телефонною мережею. Врешті-решт обидві ці структури використовують електронні засоби передачі, обидві дозволяють передавати інформацію і встановлювати з'єднання. Крім того, у системі Internet, в основному, використовуються виділені телефонні лінії зв'язку. На жаль, це невірне уявлення, і воно є причиною нерозуміння принципів роботи Internet.
Телефонна мережа – це мережа з комутацією каналів. Коли відбувся виклик, то виділяється деяка частина цієї мережі. Навіть коли не використовується телефонна лінія, вона залишається недоторканою для інших абонентів, яким у цей час потрібно зателефонувати. Це призводить до того, що такий коштовний ресурс, як мережа використовується неефективно.
Більше відповідає дійсному стану речей моделі Internet поштове відомство. Воно являє собою мережу з комутацією пакетів. Тут немає виділеної ділянки мережі. Кореспонденція змішується з іншими листами, відправляється до поштового відділення і сортується.
Незважаючи на те, що наведені технології є абсолютно різними, служба доставки пошти являє собою точний аналог мережі Internet.
Міжмережевий протокол (IP)
За допомогою ліній зв'язку забезпечується доставка даних з одного пункту до іншого. Різноманітні компоненти Internet зв'язуються між собою за допомогою системи комп'ютерів, що називаються маршрутизаторами. Це мають бути мережі Ethernet, мережі з маркерним доступом та телефонні лінії. Телефонні лінії та мережі Ethernet еквівалентні доставці пошти за допомогою автомобіля та літака.
Маршрутизатори – це поштові підстанції. Вони приймають рішення про те, куди направляти дані ("пакети"), так само, як поштова підстанція вирішує, куди направляти конверти з поштою. Кожна підстанція чи маршрутизатор не має зв'язку з рештою станцій. Місцеве поштове відділення надсилає листа на підстанцію, підстанція посилає його на іншу підстанцію і так далі, доки лист не надійде до свого адресату.
Таким чином, кожній підстанції необхідно лише знати, які є з'єднання і який з "наступних стрибків" буде кращим для переміщення пакету ближче до пункту призначення.
Аналогічна ситуація складається і в Internet. Маршрутизатор розглядає, куди адресовані дані та вирішує, як краще їх пересилати. Звідки система Internet знає, куди необхідно направляти дані? Так само, як поштові відділення дотримуються правил, які визначають роботу поштової мережі, спеціальні правила регламентують порядок роботи Internet. Ці правила називаються протоколами.
Міжмережевий протокол (Internet Protocol, IP) відповідає за адресацію, тобто гарантує, що маршрутизатор знає, що робити з даними, і куди вони мають надійти. Відповідно до нашої аналогії з поштовим відомством, можна сказати, що міжмережевий протокол виконує функції конверту.
Деяка адресна інформація міститься на початку вашого повідомлення. Вона дає мережі достатньо повідомлень для доставки пакета даних.
Internet-адреса складається з чотирьох чисел, кожне з яких не перебільшує 256. При записі числа відділяються одне від одного крапками, наприклад: 192.112.36.5.
Адреса складається фактично з декількох частин. Оскільки Internet – це мережа мереж, то початок адреси вміщує інформацію для маршрутизаторів про те, до якої мережі належить ваш комп'ютер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мережі з комутацією пакетів. Міжмережевий протокол (IP). Протокол управління передачею (ТСP)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок