Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> ОХОРОНА ПРАЦІ

ОХОРОНА ПРАЦІ

Назва:
ОХОРОНА ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,65 KB
Завантажень:
644
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ОХОРОНА ПРАЦІ
Стан охорони праці
Охорона праці – це система законодавчіх актів та норм, що направлена на забезпечення безпеки праці і відповідних їм соціально-економічних, організаційних, технічних та санітарно-гігієнічних заходів.
Повністю безпечних та нешкідливих виробництв не існує. Завдання охорони праці – звести до мінімуму ймовірність пораження або захворювання працюючого з одночасним забезпеченням комфорту при максимальній продуктивності праці. Реальні виробничі умови характеризуються як правило наявністю певних небезпек та шкідливостей.
Значення безпеки життєдіяльності визначається тим, що вона направлена на рішення важливого соціального питання – збереження здоров’я людей. Покращення умов праці, підвищення її безпеки та нешкідливості має велике екологічне значення. Воно впливає на економічні результати виробництва – на продуктивність праці, якість, собівартість виготовленої продукції.
Продуктивність праці підвищується завдяки збереженню здоров’я та працездатності людини, економії живої праці шляхом підвищення рівня використання робочого часу, продовження періоду активної трудової діяльності людини, економії громадської праці шляхом підвищення якості продукції, покращення використання основних виробничих фондів, зменшення числа аварій.
Покращення умов праці та її безпека приводять до зниження виробничого травматизму, професійних захворювань, інвалідності, що зберігає здоров’я працюючих і одночасно приводить до зменшення затрат на оплату пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці, на оплату наслідків такої роботи, на лікування, перепідготовку працівників виробництва у зв’язку з текучістю кадрів по причинах, що пов’язані з умовами праці.
Охорона праці розв’язує проблеми, пов’язані із забезпеченням безпечних умов праці [6]. Вона виявляє та вивчає можливі причини виробничих нещасних випадків, професійних захворювань, аварій, вибухів, пожеж i розробляє систему заходів та вимог з метою усунення цих причин та створення безпечних та сприятливих для людини умов праці.
Охорона праці повинна захищати робітників від дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів, забезпечувати найбільш сприятливі умови праці, що сприяють продуктивності праці. Тому розробка заходів по покращенню умов та охорони праці повинна проводитися на кожному підприємстві.
Впровадження автоматизованих систем та обчислювальної техніки у всі сфери народного господарства України привело до значного збільшення числа електронно-обчислювальних машин та елементів автоматизації. Це в свою чергу привело до появи нових професій — користувачів ЕОМ і виникнення проблеми організації робочих місць і оптимізації їх діяльності відповідно до вимог охорони праці.
Аналіз потенційних небезпек та шкідливостей виробничого середовища
Шкідливу дію на організм людини роблять шум, вібрація, інфразвук, а також дія електромагнітних полів та різних випромінювань (ультрафіолетових, інфрачервоних, світлових та іонізуючих), підвищену запиленість і загазованість повітря робочої зони, статичне навантаження.
Використання комп’ютерної техніки передбачає шкідливий вплив електромагнітного випромінювання (ЕМВ) від моніторів комп’ютерів. Ступінь дії цього виду випромінювання на організм людини залежить від діапазону частот, інтенсивності дії відповідного фактора, тривалості опромінення, режиму опромінення, розмірів опроміненої поверхні тіла та індивідуальних особливостей організму. Біологічна дія ЕМВ низької частоти викликає функціональні порушення центральної нервової та серцево-судинної систем людини, а також деякі зміни в складі крові, особливо виражені при високій напруженості електромагнітного поля. Більш високі частоти ЕМВ можуть привести до підвищення температури тіла внаслідок переходу електромагнітної енергії в теплову. Довготривала хронічна дія ЕМВ невеликої інтенсивності приводить до різних нервових та серцево-судинних розладів (головного болю, втомленості, порушення сну i т.п.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ОХОРОНА ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок