Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основні процедури системи Mathcad

Основні процедури системи Mathcad

Назва:
Основні процедури системи Mathcad
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,25 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Математичний вираз у Mathcad'і є дійсно чудовим об'єктом: це — картинка-зображення на вашому екрані (або на папері, якщо ви друкуєте ваш робочий аркуш) і одночасно це — множина інструкцій для обчислення чогось. Ось чому редактор рівнянь Mathcad'а є унікальною сумішшю текстового процесора та генератора кодів, які покликані вірно представляти та правильно обчислювати вирази. У цьому розділі ми зосередимося на основних процедурах введення, побудови, редагування математичних виразів, на роботі з текстами та графіками у робочих аркушах Mathcad'а і т. і.

Робота з областями Mathcad'а

Кожне рівняння, текстовий абзац або графік у робочому аркуші Mathcad'а є окремим об'єктом, що зветься «область». Ви можете побачити ці області, вказавши покажчиком миші у порожньому місці екрана, а потім натиснувши її ліву кнопку та потягнувши у якійсь бік через рівняння, текст та графіки. Області, що зустрінуться на шляху будуть оточені прямокутниками зі сторонами з пунктирними лініями. У наведеному нижче прикладі у першому рядку знаходиться текстова область, у другому — математична:

Після того як ви селектували (вибрали) область за допомогою вказаної процедури, ви можете перемістити її у будь-яке місце вашого робочого аркуша. Щоб перемістити область:

• Виділіть області так, щоб вони були оточені пунктирними прямокутниками.

• Перемістіть покажчик миші у виділену область. Зауважимо, що він набуде вигляд великого чорного хреста.

• Натисніть ліву кнопку миші та перетягніть виділені області у нове місце вашого робочого аркуша.

• Після виконання вказаних дій відпустіть кнопку миші та натисніть її у порожньому місці аркуша, щоб деселектувати області.

Ви також можете побачити області робочого аркуша, вибираючи команду «Regions» в меню «View». Світлі області будуть ясно виділятися на темному фоні.

Важлива особливість Mathcad'а полягає в тому, що він читає ваш документ зліва направо і зверху вниз саме так, як ми читаємо книгу. У зв'язку з цим будьте обережні при перенесенні або видаленні областей! Наприклад, у математичній області

y:10

неможна перенести далі визначення y:10, оскільки Mathcad не зможе обчислити наступний вираз.

Ви також легко можете видалити селектовані області. Для цього треба виконати команду «Cut» в меню «Edit», або натиснути одноіменну кнопку панелі редагування. При виконанні вказаної дії об'єкт, який видаляється, приміщується в буфер і може бути скопійований звідти у будь-яке місце робочого аркуша, вказане курсором, за допомогою команди «Paste» в меню «Edit». Це ж саме можна зробити, натиснувши одноіменну кнопку панелі редагування. Описані процедури корисні при випадковому видаленні якоїсь області.

Введення математичних виразів та тексту

Вкажіть мишею на порожнє місце робочого аркуша та наберіть на клавіатурі: 1+. Ви побачите на екрані: .

Після того як ви наберете «+», ви побачите маленький чорний квадрат, оточений синім прямокутником. У Mathcad'і цей квадрат зветься міткою-заповнювачем. Якщо ви продовжите набирання на клавіатурі, то все, що вводите, буде відображатися на місці цієї мітки. Наприклад, наберіть 2, а потім натисніть клавішу з символом рівності «», щоб побачити результат.

Якщо ви вкажете покажчиком миші поза областю, що редагується, то побачите: .

Зрозуміло, що можна проводити більш складні обчислення. Для введення основних операторів користуйтеся клавішами «+», «», «», «/», «^» та/або кнопками арифметичної палітри, яку можна викликати, натиснувши одноіменну кнопку математичної панелі.

Зауважимо ще раз, що всі вирази у робочому аркуші Mathcad'а мають звичайний математичний вигляд.

У будь-яке місце вашого робочого аркуша можна вставляти будь-який текст. Для цього встановіть курсор-хрест у потрібне місце та наберіть на клавіатурі символ подвійних лапок «"». Після цього буде утворена текстова область, у якій ви можете друкувати що завгодно так, як у звичайному текстовому процесорі. Зауважимо, що при збільшенні текстової області збільшується також і чорний прямокутник, що оточує її. Після закінчення введення тексту вкажіть покажчиком миші поза цим прямокутником, він зникне і ви можете продовжити введення математичних виразів.

Визначення змінних

Часто буває необхідно визначити змінну, яка буде використовуватися у послідовних обчисленнях, а також присвоїти (надати) їй певне значення. Наприклад, встановіть курсор-хрест у вільне місце робочого аркуша та наберіть на клавіатурі: age:23 . Ви побачите: .

Зауважимо, що коли ви набираєте на клавіатурі символ двокрапки «:» (або, еквівалентно, натискаєте кнопку на арифметичній палітрі), Mathcad виводить на екран символ «:». Цей символ використовується у Mathcad'і як оператор присвоювання. Щоб побачити, чому дорівнює змінна «age», наберіть на клавіатурі її ім'я, а потім знак рівності: age .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні процедури системи Mathcad

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок