Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Бібліотечно-архівні інформаційні системи

Бібліотечно-архівні інформаційні системи

Назва:
Бібліотечно-архівні інформаційні системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,96 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Бібліотечно-архівні інформаційні системи


У наш час заміни паперових технологій безпаперовими всі архіви, які фактично є найбільшими накопичувачами інформації на паперових носіях, мають бути як найшвидше переведені на безпаперову основу.
Головною проблемою при переході на таку основу є стандартизація форматів програмних продуктів, що мають забезпечувати всі сервіси сучасного архіву.
Термін MARC являє собою акронім назви системи Machine- ReaCatalogue or Cataloguing (Каталог або каталогізація, що читається машиною.) Однак ця назва не є зовсім точною, оскільки MARC не є ні яким-небудь виглядом каталогу, ні методом каталогізації. Фактично MARC – це короткий та зручний термін для позначення процесу маркування будь-якої частини каталогізаційного запису так, щоб вона могла бути оброблена за допомогою комп'ютера.
У загальному, комунікативний формат MARC має забезпечувати:–
можливість його застосування для всіх видів бібліотечних та архівних документів;–
достатню гнучкість для рішення різноманітних задач у доповнення до каталогізації;–
зручність застосування в різних автоматизованих системах.
Застосування стандарту MARC в архіві, який до цього працював з каталожними картками, помітно збільшить швидкість роботи, тобто не буде необхідності стояти "бог знає скільки часу" біля каталогу, щоб знайти потрібну картку. Стандарт MARC дозволяє знайти будь-який документ, який є в архіві, за лічені секунди. Наприклад, якщо читач забув або не знає якого-небудь потрібного опису документу (автор, назва і т.п.), то MARC дає можливість знайти цей документ за ключовими словами. До переваг MARCу потрібно віднести і те, що він вимагає мінімум одного комп'ютеру, тобто всі ті каталоги з картками стають непотрібними.
Використання стандарту MARC запобігає дублюванню роботи та допомагає архівам і бібліотекам краще розпоряджатися їх ресурсами.
Застосування стандарту MARC при управлінні архівними операціями дозволяє архіваріусам використовувати існуючі автоматизовані архівні системи. Багато систем доступні архівам різного рівня, спроектовані для роботи з форматом MARC. Вони технічно обслуговуються і вдосконалюються, тому архіви можуть користуватися перевагами останніх досягнень у комп'ютерній технології. Стандарт MARC дозволяє також архівам замінити одну систему на іншу із впевненістю, що їх дані будуть сумісними.
Незважаючи на співпрацю країн у цій сфері, з'явилося декілька версій формату MARC таких, як UKMARC, INTERMARC, USMARC, розбіжності в яких були викликані відмінностями в національних правилах і практиці каталогізації.
Архів Конгресу є офіційним депозитарієм публікацій Сполучених Штатів і первинним джерелом каталогізаційних записів для міжнародних публікацій та публікацій США. У 60-ті рр. архів Конгресу розробив формат MARC Бібліотеки Конгресу (формат LC MARC), систему, що використовує в каталогізаційному записі цифри, букви та інші символи для позначення різних типів інформації. У процесі розвитку формат LC MARC став форматом USMARC (форматом MARC США). Ведення архівного формату USMARC, також як і офіційної документації USMARC, здійснюється Бібліотекою Конгресу.
Розглянемо терміни USMARC та їх визначення.
Покажчики даних (Signposts): Щоб прочитувати та інтерпретувати архівний запис, комп'ютеру необхідна допомога. Табл. 1 ілюструє інформацію, для позначення якої потрібні "signposts".
Порівняння одного і того самого запису з текстовими "signposts" і з мітками USMARC ілюструє компактність формату USMARC, тобто економне використання обсягу комп'ютерної пам'яті.
Розглянемо MARC, розмічений "signposts". Найменуваннями цих "signposts" є: ПОЛЕ, МІТКА, ІНДИКАТОР, ПІДПОЛЕ, КОД ПІДПОЛЯ і ВИЗНАЧНИК ЗМІСТУ. Розглянемо ці терміни окремо.
Таблиця 1
Запис з текстовими "signposts": Той самий запис з мітками MARC:
"SIGNPOSTS" | ДАНІ | "SIGNPOSTS" | ДАНІ
Заголовок основного
архівного запису:
Ім'я: | King,
Stephen |
1
$а | King, Stephen
Заголовок та дані про відповідальність:
Основний заголовок:
Дані про відповідальність: | Misery
Jim Arnosky |
10

 
$с | Misery
Jim Arnosky
Галузь видання:
Інформація про видання: | 1 st ed.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Бібліотечно-архівні інформаційні системи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок