Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> DVD-диски

DVD-диски

Назва:
DVD-диски
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,21 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“DVD-диски”


DVD - оптичні диски, подібні CD. Під таким девізом уже виробляються нові пристрої, які знаменують перехід до 17 і більше гігабайтних носіїв даних і цифрового відео.
Справа в тому, що звичайні диски CD-ROM, призначені для запису звуку, не так добре підходять для комп'ютерів.
Більше трьох років тому (8 грудня) найбільші виробники приводів CD-ROM і зв'язаних з ними пристроїв (Toshiba, Matsushita, Sony, Philips, Time Warner, Pioneer, JVC, Hitachi and Mitsubishi Electric) підписали остаточну угоду, затвердивши не тільки "тонкості" формату, але і назву новинки DVD (Digital Video Disk).
HDCD (High Density CD — диск високої щільності запису), MMCD (MultiMedia CD). SD (Super Density — надвисокої щільності).
Утім, суперечки навколо нового стандарту не завершилися з прийняттям угоди — навіть назва не знаходить одноголосної підтримки в рядах засновників: дуже розповсюдженою є версія розшифровки абревіатури як Digital Versatile Disk — цифровий багатофункціональний) диск. Більш того, екстремісти думають, що DVD варто розглядати просто як "нове слово" в англійській мові.
"Перший DVD форум" не дав остаточної редакції стандартів нового носія інформації. DVD - скільки, де і як почнемо з технічних характеристик. DVD може існувати в декількох модифікаціях.
Найпростіша з них відрізняється від звичайного диску тільки тим, що шар, що відбиває, розташований не на складовій майже повній товщині (1,2 мм) прошарку полікарбонату, а на прошарку половинної товщини (0,6 мм). Друга половина — це плоский верхній прошарок. Ємність такого диска досягає 4,7 ГБ і забезпечує більше двох годин відео телевізійної якості (компресія MPEG-2). Крім того, без особливих труднощів на диску можуть додатково зберігатися високоякісний стереозвук (кількома мовами!) і титри (також багатомовні). Якщо обидва шари несуть інформацію (у цьому випадку нижнє покриття, що відбиває, напівпрозоре), то сумарна ємність складає 8,5 ГБ (деяке зменшення ємності кожного шару викликається необхідністю скоротити взаємні перешкоди при зчитуванні далекого шару). Toshiba і Time Warner пропонують використовувати також двосторонній двошаровий диск. У цьому випадку його ємність складе 17 ГБ!
Уже цієї характеристики досить, щоб уявити собі вплив, що може зробити такий диск на кіно/відеоіндустрію. Недарма значна частина суперечок і затримок з виробництвом пристроїв DVD викликана узгодженням різнонаправлених способів захисту авторських прав. Цифрові системи, як відомо, зберігають якість сигналу при копіюванні і вже не є на перешкоді для створення неліцензійних копій. Тому Асоціація кіновиробників Америки (МРАА — Motion Picture Association of America) разом з Асоціацією виробників побутової електроніки (Consumer Electronics Маnufасturеr's Association) активно обговорює можливості вбудовування захисту від неліцензійного копіювання безпосередньо в пристрою, а також законопроекти, зв'язані з захистом від копіювання.
Пропонуються не тільки виключення можливості прямого копіювання диску, але і більш серйозні міри, такі як модифікація операційної системи з метою недопущення копіювання даних, які зчитуються з DVD на інші носії (очікується поява таких властивостей у Windows тощо). Радикальна міра — модифікація архітектури ПК із метою принципового виключення можливості влучення DVD-даних на системну шину, відкіля вони далі можуть бути скопійовані ємності найпростішого одношарового DVD досить для відтворення більш 2 годин відео телевізійної (студійної) якості, при цьому кількість інформації на диску складає 4,7 ГБ. Двошаровий диск зберігає 8,5 ГБ! Робоча група (Technical Working Group), що представляє інтереси виробників комп'ютерів, не залишається осторонь, тому що звуження функціональних можливостей пристроїв може виявитися не безболісним. Залишивши для майбутніх істориків докладний розгляд юридичних баталій, відзначимо тільки, що якщо кіно/відеовиробництво прийме DVD як носій, то, з огляду на дуже низьку вартість екземпляра диска при багатотиражному випуску, можна екати дійсно революційних змін у домашній електроніці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: DVD-диски

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок