Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Базова система введення/виведення (BIOS)

Базова система введення/виведення (BIOS)

Назва:
Базова система введення/виведення (BIOS)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,72 KB
Завантажень:
533
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Базова система введення/виведення (BIOS)


План
1. Що таке BIOS.
2. Де зберігається BIOS.
3. Чи потрібно змінювати BIOS.
4. Як BIOS завантажує комп'ютер.
5. Зміна конфігурації BIOS.
6. Як BIOS керує роботою обладнання.
7. Історія BIOS PC.


Що таке BIOS
BIOS (скорочення від Basic Input/Output System — базова система введення/виведення) — це вмонтоване в комп'ютер програмне забезпечення, яке йому доступне без звертання до диска. Це набір програм перевірки й обслуговування апаратури комп'ютера, зокрема необхідних для управління клавіатурою, відео-картою, дисками, портами й іншими пристроями.
BIOS одержує управління при вмиканні (так званому «холодному» завантаженні) й скиданні («гарячому» завантаженні) системної плати, тестує саму плату й основні блоки комп'ютера — відеоадаптер, клавіатуру, контролери дисків і портів введення/виведення, налаштовує чіпсет і передає управління завантажникові операційної системи.
При роботі під DOS і Windows 9x BIOS також керує основними пристроями, тобто виступає посередником між операційною системою й апаратурою комп'ютера. При роботі під Windows NT/2000/XP, різновидами UNIX, OS/2 й іншими альтернативними ОС BIOS практично не використовується, виконуючи лише 1 початкову перевірку й настроювання.
BIOS складається з таких частин:
L POST (Power On Self Test) — програма, відповідальна за тестування апаратних засобів комп'ютера при вмиканні живлення;
2. System Setup — програма настроювання системи;
3. Набір програм для управління роботою апаратури ЦК.
BIOS узагалі унікальний для кожної моделі материнської плати комп'ютера, тобто він розробляється з урахуванням особливостей функціонування тієї комбінації обладнання, що властива саме для цієї моделі.
BIOS для сучасних системних плат розробляється найчастіше однією з фірм, що спеціалізуються на цьому — Award Software (яка поглинула Phoenix Technology І - одного з найвідоміших у минулому виробників BIOS), American Megatrends 1 Inc. (AMI), Microid Research. Сьогодні найбільш популярним є Award BIOS Деякі виробники — Intel, IBM або Acer самі розробляють BIOS для своїх плат І Вони або істотно розширюють набір конфігурацій, або (як у випадку з Inteifl навпаки, обмежують кількість настроювань тільки мінімально необхідними.
Де зберігається BIOS
Спочатку BIOS знаходився в мікросхемі ПЗП (постійний запам'ятовуючий пристрій — ROM, read-only memory), розміщеній на материнській платі комп’ютера. Ця технологія дозволяє BIOS завжди бути доступним, незважаючи на ушкодження, наприклад дискової системи. Це також дозволяє комп'ютеру самостійно завантажуватися. Оскільки доступ до оперативної пам'яті здійснюється значно швидше, ніж до ПЗП, виробники комп'ютерів створювали системи так, щоб при вмиканні комп'ютера виконувалося копіювання BIOS із ПЗП в оперативну пам'ять. Задіяна при цьому область пам'яті називається тіньовою пам'яттю.
В усіх сучасних платах BIOS зберігається в електрично програмованих ПЗП (Flash ROM), що допускають перешивку BIOS засобами самої плати за допомогою спеціальної програми. Це дозволяє виправляти заводські помилки в BIOS, змінювати заводську конфігурацію за вмовчанням, вносити інші зміни.
Однак, крім явних плюсів, у цій технології є також мінуси. Наприклад, сьогодні існує група вірусів, що, користуючись можливістю змінювати вміст BIOS, стирають або псують його й у такий спосіб роблять комп'ютер непрацездатним _ через неправильний або відсутній BIOS комп'ютер відмовляється завантажуватися. Виправити таку ситуацію можна тільки в сервісному центрі, де в спеціальному пристрої — програматорі — на мікросхему Rash ROM буде записана вихідна версія BIOS. З таких вірусів найбільш відомий вірус «Чорнобиль», через епідемію якого 26 квітня 1999 року були знищені мільйони BIOS у всьому світі. Після цієї епідемії деякі виробники почали обладнувати свої материнські плати двома копіями BIOS. У випадку ушкодження основної копії завантажується вміст резервної мікросхеми. Однак такі плати зустрічаються досить рідко.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Базова система введення/виведення (BIOS)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок