Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Текстові редактори

Текстові редактори

Назва:
Текстові редактори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Текстові редактори


План
1 Інтерфейс текстових редакторів.
1.1. Загальні елементи інтерфейсу.
1.2. Багатовіконність.


Інтерфейс текстових редакторів
Текстові редактори — це програми для створення й редагування текстових документів. Це листи, статті, довідки, повісті або романи й інша інформація, що іменується текстовим документом, текстовим файлом або просто текстом.
Під редагуванням тексту будемо розуміти весь комплекс операцій щодо внутрішньої (змістової) і зовнішньої (оформлювальної) роботи над текстом. Кожен текст можна «кроїти», тобто вирізати з нього частини, «склеювати» їх, вставляти в робочий матеріал частини з інших текстів, міняти їх місцями й т ін. Можна змінювати розташування тексту на сторінці, формат рядків і абзаців, вставляти в текст ілюстрації (малюнки, графіки, схеми тощо).
При описі текстових процесорів треба виділити дві групи програмних продуктів цього типу. Перша група орієнтована на створення документів різного ступеня складності з потужними засобами форматування і включення графіки. Типовим представником цієї групи є Microsoft Word. Друга група текстових процесорів (їх часто називають текстовими редакторами) орієнтована для роботи з чисто текстовими файлами, серед яких можуть бути тексти програм, написані різними мовами, конфігураційні файли, файли настроювання й ін. Яскравим представником таких програмних продуктів є MultiEdit Цей текстовий процесор має потужну систему контекстної заміни, вбудовану мову макрокоманд на рівні Visual Basic, засоби підтримки внутрішнього середовища, засоби допомоги при набиранні ключових слів.
Існує ще одна окрема група текстових процесорів — це настільні видавничі системи. Видавничі програми (Desktop Publishing) у чомусь схожі на звичайні текстові процесори, але відрізняються від них більш широким набором можливостей роботи з текстом. До видавничих систем належать такі продукти, як Adobe PageMaker, Adobe InDesign, QuarkXPress. Правда, слід зауважити, що ця різниця поступово стирається, і такі редактори, як Word Perfect або Microsoft Word уже наближаються до видавничих програм. У всякому разі вони в змозі забезпечити набір і друкування нескладних видань
Як правило, видавничі програми мають широкий спектр доступних форматів, тобто можливість працювати з файлами, створеними в багатьох інших програм текстових, графічних, креслярських. Текст легко можна вставити усередину будь якого малюнка; крім того, є засоби для малювання простих фігур усередині самої програми. Якщо передбачається кольорове віщання, то є можливість варіювати колірну гаму і при друкуванні одержувати потрібну кількість копій, що відповідають кожному кольорові У поліграфії це називають розкладанням кольору на окремі складові.
Загальні елементи інтерфейсу
Типова структура інтерфейсу включає ряд елементів:
Рядок меню містить імена груп команд, об'єднаних за функціональною ознакою. Рядок меню знаходиться у верхній частині екрана. Вибір режиму з Рядка меню відкриває відповідне підменю, а вибір певної опції у ньому забезпечує доступ до меню нижчого рівня. Така система вкладених (спадних) меню складає основу інтерфейсу текстового процесора. Команди меню вибираються за допомогою миші, клавіш керування курсором або комбінацій натискання певних клавіш («гарячих клавіш»).
Рядок стану (статусу) містить ім'я документа, що редагується, і визначає і поточне положення курсору в цьому документі. У рядку виводиться довідкова 1 інформація.
Рядок підкажи містить інформацію про можливі дії користувача в даний момент.
Робоче поле — це простір на екрані дисплея для створення документа й роботи з ним. Максимальний розмір робочого поля визначається стандартними і параметрами монітора.
Координатна лінійка визначає границі документа й позиції табуляції. Розрізняють вертикальну й горизонтальну лінійки. За умовчанням координатна і лінійка градуйована в сантиметрах. Нульова точка координатної лінійки вирівнюється за першим абзацом тексту.
Лінійка прокручування служить для переміщення тексту документа в робочому полі вікна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Текстові редактори

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок