Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи загального призначення. Правничі інформаційні системи. Системи на основі компакт-дисків

Загрузка...

Інформаційні системи загального призначення. Правничі інформаційні системи. Системи на основі компакт-дисків

Назва:
Інформаційні системи загального призначення. Правничі інформаційні системи. Системи на основі компакт-дисків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,98 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Інформаційні системи загального призначення. Правничі інформаційні системи. Системи на основі компакт-дисків


Інформаційні системи загального призначення
Інформаційні системи Dialog та Dialog on West є найбільшими інформаційними системами загального призначення. У них містяться короткі та докладні анотації й тексти газетних та журнальних статей, звітів фірм, книг з 1850 р. до цього часу. Це фактичний матеріал з різних сфер точних наук, техніки, технології, соціальних наук, медицини, статистики, бізнесу і фінансів, права, культури і освіти. Інформаційний центр у Пасло Альто (Каліфорнія), крім оновлення і підтримки інформаційної системи, забезпечує заняття з новими користувачами, видає каталоги і списки термінів, які полегшують її використання.
Інформаційна система Nexis створена фірмою Mead Data Central. Система Nexis відрізняється від інших інформаційних систем тим, що до неї включені повні тексти статей, оглядів, документів, а не їх анотації, як, наприклад, у системі Dialog. Користувач системи організує пошук інформації за запитом, у якому можуть бути довільні слова, і вибір їх не обмежений списком дозволених ключових слів. До баз даних системи включені тексти статей найважливіших газет з 1977 р. і багатьох журналів з 1975 р.
Електронна бібліотека Dow Jones є найбільшою інформаційною системою у сфері бізнесу, економіки і фінансів. У ній відбивається (з 15-хвилинною затримкою) котирування цінних паперів більше, ніж 6 тис. компаній і фірм. До неї включені аналітичні матеріали з минулого розвитку та тенденцій розвитку різних компаній, фірм і ринку загалом.
Електронна бібліотека NewsNet забезпечує роботу з більше, ніж 140 періодичними виданнями із сучасних сфер науки і техніки. Система працює не так швидко, як згадані вище інформаційні системи, але якщо користувачеві необхідний розгорнений аналіз і кваліфікована думка, то звернення до системи News Net може бути корисним і незамінним.
Бібліотека Newsletter Database включає 89 періодичних видань з питань збереження довкілля, живлення, ліків і здоров'я людей, фінансів і законодавства цих сфер.
Система HRIN (Human Resources Information Network – Інформаційна мережа людських ресурсів) містить 24 періодичних видання з інформацією з трудового і податкового законодавства, про страхові компанії та їх послуги та інші матеріали, пов'язані з питаннями людських ресурсів.
Система CompuServe включає більше 100 баз даних, в яких виділено більше 500 різних сфер, забезпечує інформацію про акції й цінні папери більше 40 тис. компаній і фірм; склад та харчову цінність різних продуктів живлення; банківське обслуговування; міжнародні, національні та місцеві новини; електронні ігри; електронну пошту; повідомлення про погоду; загальну фінансову і економічну інформацію; освітні дані. Доступ до інформації у системі здійснюється за ключовими словами.
У наш час більшість інформаційних систем можна використати через Internet – широко відомий засіб зв'язку, доступний через систему комп'ютерних мереж (їх понад 50), що об'єднує до 25 млн користувачів у всьому світі (велика частина яких знаходиться в США). Згадана вище система Compuserve нарівні з системами America on line, Progidy та іншими пропонує послуги з роботи з мережею, розраховані на широке коло індивідуальних користувачів, і надають для роботи деякі можливості Internet. Internet є універсальним засобом зв'язку для отримання інформаційних послуг і доступу до інформації, у межах якого виділяють наступні рівні доступу: –
електронна пошта e-mail; –
електронні дошки оголошень, що об'єднують понад 3 тис. тематичних груп користувачів Usenet; –
базові послуги із взаємодії через вузол зв'язку indirect; –
прямий доступ по лінії зв'язку dial-up; –
використання комп'ютера користувача для надання інформаційних послуг іншим користувачам dedicated.
В останній час спостерігається значне зростання використання високорівневих протоколів зв'язку – т.з. "гоферів" (gopher) і "мереж WWW" (World Wide Web). Наприклад, у мережі Національного наукового фонду NSFNET, що входить до Internet, використання високорівневих протоколів зросло з 3 % восени 1993 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Інформаційні системи загального призначення. Правничі інформаційні системи. Системи на основі компакт-дисків

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок