Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мережні операційні системи, адміністрування та управління мережею

Загрузка...

Мережні операційні системи, адміністрування та управління мережею

Назва:
Мережні операційні системи, адміністрування та управління мережею
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,67 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Мережні операційні системи, адміністрування та управління мережею


Мережні операційні системи
Мережна операційна система (ОС) – це пакет програм, що забезпечує реалізацію та управління мережею, дає змогу клієнтам користуватись мережним сервісом. Основними завданнями мережної ОС є забезпечення сумісного використання та розподілу ресурсів мережі; надання клієнтам мережного сервісу; адміністрування мережі; обміну повідомленнями між вузлами мережі; взаємодії процесів у мережі; надійного зберігання даних та інших завдань, пов’язаних з функціонуванням мережі. Важливою функцією мережної ОС є забезпечення системи захисту – конфіденційності зберігання даних, розмежування прав доступу до ресурсів, парольний захист, виявлення спроб несанкціонованого доступу, трасування дій користувачів, ведення журналів системних подій тощо.
Мережна ОС забезпечує підтримку різноманітних периферійних пристроїв, мережних адаптерів, протоколів та можливість їх конфігурування.
Програмне забезпечення клієнтської частини перетворює запити прикладної програми на використання мережних ресурсів у відповідні мережні формати, забезпечує їх пересилання через середовище передавання та здійснює зворотні перетворення. Клієнтська частина залежить від ОС, що встановлена на робочій станції (DOS, Windows’95’98, Unix, Macintosh, OS/2), та типів мереж.
У мережах з централізованим управлінням (виділеним сервером) мережна ОС є головною (або єдиною) системою, що управляє ресурсами серверу. Такі системи, звичайно, мають високу продуктивність та функціональні можливості, використовують власні дискові та файлові системи, що оптимізовані для роботи в мережі (NetWare, Windows’NT’2000).
Однорангові мережі дають змогу кожному вузлу мережі одночасно виступати в ролі сервера та клієнта. Тут мережна ОС може бути процесом, що виконується під управлінням ОС вузла (NetWare Lite, LANtastic, Windows for Workgroups), або складовою частиною ОС (Personal NetWare, Windows’95’98, Windows’NT’2000).
Клієнтська частина реалізується у вигляді оболонки (редиректора), що обслуговує мережні запити та працює під управлінням вихідної ОС вузла (DOS, Unix, OS/2), або є органічною частиною ОС (Windows’95’98’NT’2000). Звичайно, клієнт може мати одночасний доступ до ресурсів різних мереж, що використовують спільне середовище передавання.
NetWare
Сім'я мережних ОС NetWare фірми Novell розпочала бурхливий розвиток із середини 1980–х років. Основні версії NetWare розраховані на мережі з виділеним сервером, який працює під управлінням ОС NetWare (фірма Novell поставляє також прості однорангові мережні ОС – Personal NetWare та NetWare Light) : NetWare 2.2 на базі процесора і286 – для простих мереж на 5, 10, 50, 100 користувачів, NetWare 3.12 на базі процесорів і386, і486 та 32–розрядних шин – для мереж на 20, 100, 250 користувачів, NetWare 4.x – найбільш потужна багатосерверна ОС для мереж масштабу підприємства допускає одночасне обслуговування кожним з серверів до 1000 користувачів.
Виділений файл–сервер використовує власну файлову систему, що оптимізована для роботи з мережними запитами. На кожному вузлі мережі інсталюється мережна оболонка (shell), яка виконує роль редиректора команд – локальні команди адресуються локальній ОС вузла, мережні команди підлягають обробці та адресуються в мережу.
Потужна система захисту від несанкціонованого доступу визначає чотири рівні відповідальності: звичайний користувач, оператор серверу, менеджер, супервізор. Передбачено вісім типів доступу до файлів: R – відкриття та читання відкритого файла (запуск програми); W – відкриття та запис у відкритий файл; С – створення нового файла та відновлення знищеного; E – знищення файла; M – перейменування та зміна атрибутів файла, F – пошук файла в директорії; A – управління доступом до файла (надання всіх прав (окрім супервізора) всім користувачам); S – право супервізора поєднує всі інші права доступу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Мережні операційні системи, адміністрування та управління мережею

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок