Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Використання мережі Інтернет у географічній освіті

Використання мережі Інтернет у географічній освіті

Назва:
Використання мережі Інтернет у географічній освіті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,27 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Використання мережі Інтернет у географічній освіті


ПЛАН
1. Суть комп’ютерної мережі.
2. Історія створення мережі Інтернет.
3. Структура мережі Інтернет.
4. Інтернет – освіта вчителів географії.
5. Ресурси Інтернету для географів.


1. Суть комп’ютерної мережі
Ще на початках комп’ютерної цивілізації виникла ідея обміну інформацією між комп’ютерами в режимі реального часу. Об’єднання комп’ютерів розташованих безпосередньо один біля одного (в одному чи у кількох сусідніх будинках), за допомогою спеціальних кабелів і програм управління називають локальною мережею. Якщо в загальну мережу об’єднуються комп’ютери чи локальні мережі віддалені на значні відстані (в межах однієї чи кількох держав) то таку структуру називають територіальною мережею.
Глобальні мережі – це територіальні мережі всесвітнього масштабу. Самою відомою і доступною глобальною мережею є Інтернет. Мережа Інтернет не є стійкою структурою, вона постійно змінюється самими користувачами, чисельність яких вже рахують мільйонами. Найважливіша особливість цієї глобальної мережі: Інтернет нікому не належить. Наслідком відсутності централізованого управління Інтернетом є абсолютна свобода інформаційного простору. Ця обставина породжує безкінечні суперечки про цензуру в мережі. Хоча, безсумнівно, саме необмежена свобода і приваблює маси користувачів Інтернету.
2. Історія створення мережі Інтернет
29 жовтня 1969 року в Стенфордському і Каліфорнійському університетах були проведені перші випробування комп’ютерної мережі, яка стала потім основою Державної комп’ютерної мережі США, а пізніше перетворилася в глобальну міжнародну комп’ютерну мережу Інтернет. Ініціаторами ідеї створення державної комп’ютерної мережі для наукових досліджень в США стали фізики-ядерники. Її початкова мета – забезпечення доступу до ресурсів потужних комп’ютерів для спеціалістів інститутів і фірм, зайнятих розробками в стратегічних галузях. Спеціалісти із історій техніки вважають початком Інтернету запуск першого штучного супутника Землі 4 листопада 1957 року. Вперше в історії провідні спеціалісти США в області стратегічного планування вимушені були зробити висновок про те, що їх країна вже немає значних військових переваг в світі, і протистояння з СРСР тільки на рівні розробки новітніх систем озброєнь стало беззмістовним. Була розроблена нова стратегія економічного виграшу за рахунок розвитку нових наукомістких технологій. Ідея створення державної комп’ютерної мережі США для прискорення розробок атомних і ракетних технологій стала частиною стратегії досягнення технологічної переваги. В кінці 70-х років, коли в більшості розвинутих країн з’явилися свої державні комп’ютерні мережі, вчені-фізики виступили з ідеєю розробки системи протоколів обміну, які дозволили об’єднати комп’ютерні мережі різних країн з метою використання загальних програмних і інформаційних ресурсів. На початку 90-х років Інтернет з’явився і в СРСР. Ініціаторами його створення виступили фізики-ядерники із Об’єднаного інституту ядерних досліджень. В 1991 році швейцарський фізик Тім Бернерс Лі запропонував ідею і методи реалізації інформаційних систем на основі гіпертекстових документів, які володіли системою перехресних посилань один на один.
Гіпертекст (гіпертектовий документ) – мережевий документ, розмічений за спеціальними правилами і написаний на спеціальній мові. Помітками гіпертексту є посилання на інші документи чи частини цього ж документа. Зручність гіпертексту полягає в тому, що за допомогою посилання можна зразу ж викликати потрібний документ.
Саме система пов’язаних між собою гіпертекстових документів надала Інтернету його сучасний вигляд. Сьогодні Інтернет є гігантською бібліотекою, яка містить сотні мільйонів документів, пов’язаних між собою перехресними посиланнями, доступними при натисканні клавіші миші.
3. Структура мережі Інтернет
Інтернет подібний до живого організму без єдиного центру управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Використання мережі Інтернет у географічній освіті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок