Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття про пошукові технології системи Internet та їх класифікація

Загрузка...

Поняття про пошукові технології системи Internet та їх класифікація

Назва:
Поняття про пошукові технології системи Internet та їх класифікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Поняття про пошукові технології системи Internet та їх класифікація


Поповнення інформаційного ресурсу Internet відбувається швидкими темпами, тому знайти необхідну інформацію стає все важче. Різноманітні друковані довідники старіють ще до їх появи у торгівельній мережі. Єдиним надійним способом пошуку інформації є використання спеціальних пошукових методів та технологій, які постійно слідкують за зміною інформаційного ресурсу мережі.
За час існування мережі Internet робились різноманітні спроби організації пошукових технологій. Багато з цих спроб виявилися невдалими, інші привели до створення зручних технологій пошуку інформації. Найефективніші технології пошуку з’явилися в останні два-три роки. Загалом у світі існують сотні різноманітних пошукових технологій, тому вибір тієї чи іншої технології та її пошукової системи залежить від компетентності користувача та його особистих уподобань.
Багато пошукових технологій дозволяють шукати інформацію не тільки на Web-сторінках, але й в групах новин, сховищах файлів мережі Internet. Таким чином, в результаті пошуку можна знайти повідомлення в групі новин або який-небудь файл. Тому зручнішим є застосовувати замість терміна “сторінка” більш загальний термін “документ”. Під документом треба розуміти Web-сторінку, повідомлення чи файл, що вміщує ту чи іншу інформацію.
В Internet пошукові технології можна класифікувати за групами, за допомогою яких здійснюється пошук документів:
Пошук за допомогою систем FTP, Gopher, Archie, Veronica тощо;
Пошук за допомогою “жовтих” та ”білих” сторінок Internet;
Пошук за допомогою каталогів;
Пошук за допомогою пошукових машин;
Пошук за допомогою метапошукових машин;
Пошук за допомогою програмних агентів;
Пошук за допомогою професійних служб пошуку.
Розглянемо ці технології пошуку.
Перша технологія.
В Internet створені спеціальні Web-вузли FTP, на яких знаходяться програми, графічні та звукові файли й інша цінна інформація.
Вузол FTP-search
Предметний.
При роботі з ним необхідно знати ім’я файлу, що відшукується.
Вузол Snoopie
Адреса: Найшвидший предметний покажчик пошуку вузлів FTP.
За допомогою архівів Gopher краще всього знаходити текстові ресурси, наприклад, книги, статті тощо. Для пошуку в архівах Gopher можна використовувати такі вузли: Alex, Archie, Veronica та Galaxy.
Технологія “жовтих” сторінок.
Жовті сторінки Internet використовують ту саму концепцію, що й однойменні телефонні довідники, й призначені для полегшення пошуку в мережі шляхом розподілення їх за визначеними темами.
Більшість “жовтих” сторінок упорядковані за темами та надають користувачеві назви вузлів та їх опис, а також URL. Найбільш популярні довідники:
Official World Wide Web Yellow Pages від New Riders;
The Internet Yellow Pages від McGraw Hill;
McKinley Yellow Pages від New Riders.
Взагалі існує багато видань подібного типу, що містить інформацію про вузли Web. Вартість таких довідників становить US$25-50.
Пошук за допомогою каталогів.
Каталоги – це вузли Web, які вміщують предметні покажчики інформації про інші вузли, доступ до яких важливо отримати за допомогою перегляду або пошуку. Завдяки розбивці даних на різноманітні категорії, забезпечується можливість звуження пошуку доки не буде отримано необхідний документ.
Найпопулярнішим є каталог Yahoo, що має множину категорій та підкатегорій. З його допомогою можна виконати пошук за визначеним критерієм в цілому каталозі або його підкаталозі.
Інші каталоги, такі як Magellan, Excite, надають у ваше розпорядження переліки вузлів, інформацію про них, різні статті, книги, новини (як внутрішні, так і міжнародні) тощо.
Крім того, можна використовувати комерційні каталоги для отримання інформації про місцезнаходження товарів та послуг. Комерційними каталогами є Apollo, Linkstar та інші. В таблиці 1 наведено перелік основних каталогів.
Таблиця 1. Перелік основних каталогів
№ | Назва | Адреса | Призначення
1. | Apollo | Комерційний
2. | Excite Netdirectory | Бібліотечний
3. | Galaxy | комерційний та бібліотечний
4.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Поняття про пошукові технології системи Internet та їх класифікація

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок