Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Правові основи захисту інформації

Загрузка...

Правові основи захисту інформації

Назва:
Правові основи захисту інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,81 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Правові основи захисту інформації


Наляканий хвилею "комп'ютерної злочинності" Конгрес США в 1984 р. прийняв спеціальний Акт про незаконне отримання інформації і шахрайство з використанням комп'ютерів, що передбачає покарання за несанкціонований доступ до інформації, яка знаходиться в ЕОМ, її використання або пошкодження (знищення) в корисливих цілях у вигляді штрафу до 100 тис. дол. або ув'язнення терміном до 20 років, або те й інше разом.
Окрім законодавчих заходів у боротьбі з комп'ютерною злочинністю правозахисні органи США широко використовують новітні наукові засоби і технічні засоби, включаючи комп'ютери і автоматизовані інформаційні системи.
До початку 70-х рр. у США не існувало єдиної автоматизованої інформаційно-пошукової системи (АІПС), а функціонувало лише декілька десятків інформаційних мереж штатів і міст, не зв'язаних між собою в єдину систему збору, переробки, зберігання і видачі інформації.
Зростання злочинності та необхідність комплексного підходу до організації боротьби з нею зумовили форсоване створення загальнодержавної автоматизованої інформаційно-пошукової системи, яка складається з низки з'єднаних підсистем федерального рівня, а також штатів і міст.
У наш час на федеральному рівні вже функціонує низка спеціалізованих автоматизованих ІПС і банків даних:–
Національний центр кримінальної інформації ФБР.–
Автоматизований банк даних відділу ідентифікації ФБР.–
Автоматизований банк даних ФБР про відомих професійних шахраїв в галузі чекових операцій.–
Розвідувальна автоматизована інформаційна система у сфері організованої злочинності ФБР.–
Автоматизований банк даних про іноземців та інших осіб, тимчасово допущених у США, служби імміграції й натуралізації міністерства юстиції.–
Автоматизований банк даних секретної служби США.–
Міжштатний автоматизований банк даних у сфері організованої злочинності міністерства фінансів.–
Комунікаційна система правозахисних органів міністерства фінансів.–
Національна телетайпна система правозахисних органів і низка інших АІПС і АБД.
Досить інтенсивно йде розгортання АІПС і АБД на рівні штатів і міст.
На основі аналізу існуючої системи організації й інформації правозахисних органів США, а також потреб основних користувачів АІПС і АБД були визначені першочергові сфери діяльності, що мали забезпечувати, наприклад, поліцейські ІПС і АБД: планування (поточне і перспективне) і управління; розподіл ресурсів; оптимізація сил і засобів поліцейських служб відповідно до оперативної обстановки, у тому числі й в реальному масштабі часу; патрулювання; розслідування і розкриття злочинів; дослідження і розробки; фінансово-бухгал-терська діяльність та ін.
Для кожної з цих сфер діяльності були відпрацьовані типові завдання, що забезпечуються АІПС і АБД поліції та дозволяють вирішувати багато комплексів задач, наприклад: аналіз і прогноз кримінологічної (оперативної) обстановки; планування (перспективне і поточне); оперативне управління; ведення єдиної звітності про злочинність; облік кадрового складу поліції; підготовка співробітників поліції; ведення алфавітного індексу; облік ресурсів і їх розподіл; аналіз і перерозподіл навантаження по лініям роботи; облік стану і розподіл транспортних засобів поліції; оцінка ефективності діяльності поліцейських; передача інформації в реальному масштабі часу за запитами; ведення уніфікованих кримінальних справ; ведення звітності і зв'язку з патрулями; облік арештів; врахування спільників злочинців; облік неповнолітніх правопорушників; результати криміналістичних експертиз; облік безвісно пропалих; облік водійських прав і реєстрація автотранспорту; контроль за розподілом і споживанням наркотиків; облік організованої злочинності; облік викрадених номерних знаків; облік викраденої вогнепальної зброї; облік викрадених автомобілів; облік викраденої власності за видами; облік осіб, що знаходяться під слідством; облік засобів скоєння злочинів; облік ордерів на арешт і осіб, що розшукуються; облік "білокоміркової" злочинності"; формування банку даних для забезпечення наукових досліджень і розробок; моделювання і низка інших задач.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Правові основи захисту інформації

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок