Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Вступ до баз даних

Вступ до баз даних

Назва:
Вступ до баз даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вступ до баз даних
План
1. Технології баз даних
2. Компоненти банків даних
3. Компоненти системи баз даних
Технології баз даних
Виникнення технологій баз даних припадає на початок 60-х років. Їх швидкому розвитку сприяли потреби в обробці інформації, досягнення в суміжних областях інформаційних технологій таких, як операційні системи, мови програмування, технічне забезпечення. Спочатку зароджувалися певні ідеї щодо управління ресурсами даних, формувалися основи методології побудови систем баз даних. Із самого початку було зрозуміло, що цей напрям має самостійне значення і буде відігравати одну з ключових ролей у побудові інформаційних систем різного призначення.
Інформаційні задачі на відміну від обчислювальних мають такі особливості:
- збереження даних складної структури;
- відносно прості алгоритми обробки;
- великі обсяги оброблюваної інформації.
Інформаційна система виконує функції збирання,
зберігання, розповсюдження і обробки інформації. Під інформацією розуміють будь-які відомості про будь-яку подію, сутність, процес і т.ін., які є об'єктом певних операцій: передачі, перетворення, зберігання або використання. Дані можна визначити, як інформацію зафіксовану у певній формі, яка придатна для подальшої обробки, зберігання і передачі (рис. 1.1). Предметна область - область застосування конкретної бази даних.
Інформації відповідає інфологічне представлення, яке розглядає питання пов'язані зі змістом інформації, незалежно від представлення її в пам'яті комп'ютера. Даталогічне представлення розглядає питання представлення даних в пам'яті комп'ютера.
Спочатку для збереження даних застосовувалися файлові системи (рис. 1.2). Для цих систем були характерні такі особливості:
- структура запису файла даних була відома тільки прикладній програмі, яка з ним працювала, а система управління файлами її не знала; кожна програма, яка працювала з файлом даних, повинна була мати у себе структуру даних, яка відповідала цьому файлу (така ситуація характеризувалась, як залежність програм від даних);
- система управління файлами повинна була забезпечити авторизацію доступу до файлів для різних користувачів, але були відсутні централізовані методи управління доступом до інформації;
Функції управління інформацією в інформаційних системах виконують системи управління базами даних.
- для організації паралельної роботи користувачів з даними необхідне узгоджене управління, а система управління файлами при цьому працювала надто повільно.
Для подолання цих недоліків практично паралельно почалися роботи над ієрархічними і мережними базами даних (БД) і над відповідними системами управління цими БД - СУБД. В основі цих БД лежали відповідні моделі даних: ієрархічні і мережні (рис. 1.2).
Ці моделі належать до теоретико-графових моделей. До переваг цих БД можна віднести ефективне використання пам'яті
комп'ютера, швидке виконання основних операцій над даними. Недоліками цих БД є таке:
- труднощі при обробці інформації з достатньо складними зв'язками;
- складність розуміння змісту звичайним користувачем, залежність від фізичної реалізації.
На початку 70-х років були сформовані теоретичні основи сучасних технологій БД і остаточно сформувався самостійний напрям інформаційних технологій - наука о базах даних. Головною подією цього періоду стало виникнення реляційних баз даних. В основі реляційної моделі лежить поняття відношення. Реляційна модель є простою і зрозумілою, а її фізичне представлення добре реалізується на комп'ютері. До недоліків реляційних моделей можна віднести складність реалізації ієрархічних і мережних зв'язків.
У 70-х роках почали формуватися підходи в БД, які пов'язані з використанням апарата логіки в якості моделі даних. Ці роботи привели до створення дедуктивних БД. Розвиток цього напряму дозволяє створювати бази знань.
У 80-х роках реляційні БД набули домінуючого положення. Однак уже тоді існувало і постійно розширювалося коло застосувань, для яких ця технологія була неадекватною. Це стосується мультимедійних застосувань, систем, які оперують просторовими даними і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вступ до баз даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок