Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Клавіатура і миша. Основні характеристики та принципи роботи.

Клавіатура і миша. Основні характеристики та принципи роботи.

Назва:
Клавіатура і миша. Основні характеристики та принципи роботи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,25 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План.

Клавіатура.

Миша.

Література.

К.Аден, Х.Фібельман, М.Крамер "Аппаратніе средства РС". - С.Петербург, 97р.

Фігурнов "IBM PC для пользователя" - Москва, 1997р.

В наш час клавіатура являється основним пристроєм вводу інформації в РС, не дивлячись на сильну конкуренцію зі сторони миші.

Принцип дії: Головним елементом в клавіатурі є клавіші.

Принцип дії клавіатури представлений на малюнку.

Незалежно від того, як механічно реалізований процес нажимання клавіш, сигнал при нажиманні реєструється контролером клавіатури і передається у вигляді скен - кода на материнську плату.

Скен-код - це однобайтове число, молодші 7 біт якого представляють ідентифікаційний номер, який присвоєно кожній клавіші (дивись таблиці).

На материнській платі РС для підключення клавіатури також використовують контролер. Для РС типу АТ використовується мікросхема універсального периферійного інтерфейсу (UPI). Коли скен-код поступає на контролер клавіатури, то створюється апаратне преривання, процесор припиняє свою роботу і виконує процедуру, яка аналізує скен-код. Дане преривання обслуговується спеціальною програмою, яка входить в склад ROM BIOS. При цьому ця процедура спочатку визначає установку клавіш і перемикачів, щоб правильно отримати код, що вводиться ("а" чи "А"). Поміж цей код поміщається 6 цифер клавіатури, яка являє собою область, що може запам'ятовувати до 15 вводимих символів, поки прикладна програма не може їх обробити. Контролер на материнській платі може не тільки приймати, але і передавати дані, щоб повідомити клавіатурі різні параметри, наприклад, частоту нажимання клавіші. Після обробки скен-коду виробляються преривання виводу на екран, які передаються на відеобуфер, а потім на екран монітора.

( малюнок, що показує принцип дії клавіатури).

Далі розглянемо таблиці, в яких представлено скен-коди, які є в найбільш поширених в наш час клавіатурах MFII зі 102 клавішами.

СКЕН-КОДИ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ КЛАВІШ.

Клавіша Скен-коди

(шістнадцятиричні)

< ESC> 01

< F1 > 3B

< F2 > 3C

< F3 > 3D

< F4 > 3E

< F5 > 3F

< F6 > 40

< F7 > 41

< F8 > 42

< F9 > 43

< F10 > 44

< F11 > 57

< F12 > 58

СКЕН-КОДИ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ КЛАВІШ.

Клавіша Скен-коди

(шістнадцятковий)

< TAB> 0F

< CapsLock > 3A

< Shift > лівий 2A

< Ctrl > лівий 1D

< Alt > 38

< Space > 39

< Alt Gr > E038

< Backspace > 0E

< Enter > 1C

< Shift > правий 36

< Ctrl > правий E010

СКЕН-КОДИ КЛАВІШ УПРАВЛІННЯ КУРСОРОМ.

52

< Home > 47

< Page Up > 40

< Del > 53

< End > 4F

< Page Down > 51

 48

 4B

 50

 4D

Розглянемо різні види клавіатури:

1. Клавіатура з пластмасовими штирями: для їх виготовлення використовують пластмасу і резину. Під кожною клавішою знаходиться пластмасовий штирь, який на нижньому кінці виготовлений у вигляді штемпеля із суміші резини з металом. Ще нижче розташована пластинка з контактними площадками, яка стаціонарно прикручена до корпусу панелі. При натисканні клавіші штемпель дотикається до цих контактних площадок, в результаті замикається коло і йде передача на контролер клавіатури. При натисканні клавіші на такій клавіатурі часто виникає відчуття м'якості. Якщо не дивитися на екран, то невідомо, нажата клавіша чи ні. Недолік її в тому, що виникає часто вібрація, яка викликає ефект багаторазового розмикання контакту клавіші, якщо вона нажимається неправильно.

2. Клавіатура зі щелчком: описані вище події відсутні для клавіш, тут механічний опір клавіші тим більший, чим глибше вона натискається. Для подолання даного опору потрібно затратити певну силу, після чого клавішаіде легше. Таким чином забезпечується однозначний контакт.

3. Клавіатура з мікроперемикачами: така клавіатура має тіж клавіші. Але мікроперемикачі характеризуються більшою надійністю і строком служби.

4. Сенсорна клавіатура: в момент дотикання пальцями потенціал збільшується спеціальною схемою, на виході якої формується сигнал аналогічний сигналу, який формується при натискуванні клавіш механічної клавіатури. Ці клавіатури самі довговічні, оскільки в них відсутній який-небудь механічний елемент (замість традиційних клавіш використовують чутливі елементи) і інформація при натисканні клавіш (дотиканні до чутливого елемента) формується тільки електрикою.

Розглянемо області клавіатури.

1). Функціональні і деякі спеціальні клавіші: це клавіші, які при роботі програмного забезпечення виконують певні функції.

- Так < F4 > призначена для запам'ятовування тексту, для стирання рядка, в якому знаходиться курсор.

- майже завжди < F1 > використовується для виклику довідкової інформації ( Help).

- клавіша < Esc > має одне значення - це вихід з текучого меню чи кінець виконання програми.

- клавіша < PrintScreen > призначена для копіювання вмісту (зображення) дисплею на прінтер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Клавіатура і миша. Основні характеристики та принципи роботи.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок