Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Оболонки операційних систем

Оболонки операційних систем

Назва:
Оболонки операційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,13 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Bci операційні системи ПК, за винятком ОС Windows-95, були побудовані за принципом діалогового введення команд. Відповідно до цього принципу користувач повинен за допомогою клавіатури вручну набрати необхідну команду. Команда синхронно набору відображаеться на екрані дисплея. Далі користувач повинен переконатися, що в команді немае помилок, i натиснути клавипу Enter, Після цього команда виконуеться, i на екран виводяться деякі повідомлення.

Указаний принцип має, у крайньому випадку, два основних недоліки.

і) потрібно пам'ятати команди ОС, а це не просто, особливо для початківця;

2) для ручного набору команд потрібний визначений час. У процесі цього набору комп'ютер у бніьніості випадків простоюе. У кінцевому нідсумку це призводить не тніьки до зниження ефективності використання ПК, але и до неефективної роботи самого користувача.

Спроби вирнігати цю проблему i привели до створення оболонки ОС.

Оболонка ОС — це спеціальна програма, надбудова над операщйною системою, яка дозволяв просто i з високою наочністю виконувати найуживаніпп команди ОС. Оболонка показуе на екрані ям команди ОС можна викон-увати в даний момент. Для виконання будь-якої з них користувачу належйть нідвести курсор у відповідне місце екрана i натиснути клавініу Enter або клавішу миші. . історія розвитку оболонок не нараховуе ще и і0 ромв. Одніею з найпопулярнішим i найпоширенішим була i залишється оболонка Norton Commander "Ярю ОС MS-DOS.»KpiM n,iei оболонки для MS-DOS використовують також оболонки PC Shell, PathMinder, XTree та ін.

Хоч різні оболонки принципово відрізняються одна від одної, будь-яка з них дозволяе реалізувати такі основні функції:

1. Відображати на екрані зміст будь-якого каталогу магнітних та оптичних дисків.

2. Без набору команд ОС просто та зручно копіювати, переіменовувати, пересилати файли з одного каталогу в інший та знищувати ix.

3. Виконувати різні onepanii з каталогами, а саме: створювати, переіме- новувати та знищувати ix.

4. Переглядати та редагувати тестові файли.

5. Виконувати команди так само, як вони виконуються в середовипц операцніноі системи.

В останні кніька років дуже популярною стала оболонка Windows, яка забезпечуе дуже високу наочність та комфортність при роботі з ПК. ,— Принципова вздмніність оболонки Windows від ycix попередніх оболонок полягає у тому, що вона е графічною оболонкою. Це дозволяе зображати на екрані програми або пакети програм графічними позначеннями у вигляді картинок, які називають піктограмами. НІктограми можуть групуватися за визначеними ознаками. При цьому кожна піктограма може бути перетворена у вікно, а вікно згорнуто в піктограму.

Важлива перевага оболонки Windows в тому, що вона створюе едину робочу обстановку для роботи з різними програмами. Ввнініовніи в цю оболонку, можна виконувати різні ди з різними програмами, не виходячи з неі. На-приклад, можна працювати з текстовим редактором, з базами даних, з елек-тронними таблицями, з графічним редактором та №. Таким чином, оболонка Windows позбавляе користувача необхздності пам'ятати різні правила робота з тіею або нініою програмою.

Безсумнівною перевагою оболонки Windows е ц здатність одночасно виконувати демлька програм. Для запуску тієї чи iншої прикладної програми (додатку) достатньо вщкрити відповідне вікно, а для заверніения — закрити його. Одночасно на екрані дисплея може бути вадкрито деюлька вніон.

Зараз використовують Windows 3.1 та Windows-95. Windows 3.1 — це графічна оболочка для ОС MS-DOS, a Windows-95 — графічна операцніні система, яка знову ж таки базуеться на принципах MS-DOS. Тому i прв використанні Windows-95 забувати про MS-DOS — передчасно.

Разом з тим, не потрібно дуже перебніьніувати можливості Windows. На практищ існуе багато додатюв, де графічний режим не тніьки не пoтpiбний, але и не бажаний. Для них щлком прийнятні інніі технологіі, в тому чисдр NORTON COMMANDER та ін.

Оболонка NORTON COMMANDER

Загальна характеристика оболонки

Пакет програм NORTON COMMANDER (окорочено NC) дозволяв:

• виконувати будь-які команди DOS;

•давати наочне зображення дерева каталопв на дискеті, а також вміст каталогні і файлів;

• створювати, переіменовувати, коніювати, вилучати каталоги та файли;

• переглядати i редагувати текстові файли, бази даних, таблищ.

Пакет програм NC включае головну програму NC.EXE i ряд допоміжних програм, за допомогою яких розніирюються можливості пакета. Запуск Norton Commander здніснюеться командою NC. НІсля запуску NC у верхнні частит екрана 3'являються два прямокутт вніна-панелі (мал. 6.і), обмежені подвнійною рамкою. Нижче цих панелей розміщуеться запрошення DOS (командний рядок), ще нижче — рядок, який вказуе на призначення функщональних клавні F1-F10.

Запуск команд DOS. В NC команди можуть виконуватись так, як i в MS DOS. Для виконання команди DOS у середовипц NC потрібно набрати цю команду на клавіатурі i натиснути клавініу [Enter]. Для редагування командного рядка використовуються такі клавині:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оболонки операційних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок