Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Методика розслідування комп

Загрузка...

Методика розслідування комп

Назва:
Методика розслідування комп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Пошукова робота:
Методика розслідування комп'ютерних злочинів


1. Поняття комп’ютерних злочинів
Незважаючи на теоретичну і практичну значимість вже існуючих досліджень комп’ютерної злочинності, в них, на нашу думку, не приділено достатньої уваги розглядові проблем, пов'язаних з визначенням напряму розслідування у справах про злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин, систем та комп'ютерних мереж, виявленню типових ситуацій і висуванню типових версій, спрямованих на подолання інформаційного вакууму на початковому етапі розслідування й одержання необхідної доказової інформації. Не вирішені також остаточно питання щодо поняття комп’ютерних злочинів та їхньої криміналістичної характеристики.
У своїй роботі під терміном „комп'ютерні злочини” ми розуміємо злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп’ютерних мереж, тобто „передбачені кримінальним законом суспільно-небезпечні дії, при яких електронне опрацювання інформації було знаряддям їх вчинення та/або предметом посягання”.
Предметом злочинного зазіхання ми вважаємо, є сама комп'ютерна інформація, що являє собою основну цінність у комплексі засобів обчислювальної техніки, до якої входять: електронно-обчислювальна машина; автоматизовані комп’ютерні системи (АКС); комп’ютерні мережі; носії комп’ютерної інформації.
На нашу думку, до основних структурних елементів криміналістичної характеристики зазначеного виду злочинів необхідно віднести відомості про: - вихідну інформацію, в яку входять: поняття злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп’ютерних мереж; характеристика машинної інформації; характеристика носіїв машинної інформації та інших засобів комп’ютерної техніки; - способи кримінального впливу на комп'ютерну інформацію і їхні типові сліди (система матеріальних та ідеальних слідів „комп'ютерних” злочинів); - слідова картина; - особу можливого злочинця, ймовірні мотиви і цілі його дій; - ймовірну жертву злочину.
До предмету аналізованої групи злочинів законодавством відноситься комп’ютерна інформація, носії такої інформації та комп’ютерний вірус.
Під комп’ютерною інформацією як предмета „комп’ютерного” злочину ми розуміємо відомості про об’єктивний світ і процеси, що відбуваються в ньому, цілісність, конфіденційність і доступність яких забезпечується за допомогою комп’ютерної техніки та які мають власника і ціну. Виходячи з даного нами визначення комп’ютерної інформації, такий елемент предмета „комп’ютерного” злочину як носій інформації, на нашу думку, необхідно виключити з кримінально-правової норми, оскільки носій інформації виступає фізичною ознакою комп’ютерної інформації. Комп’ютерний вірус являє собою комп’ютерну програму, спеціально призначену для знищення або перекручення комп’ютерної інформації. За своєю суттю він є одним з видів програмних засобів, призначених для незаконного проникнення в електронно-обчислювальні машини, системи чи комп’ютерні мережі та здатних спричинити перекручення або знищення інформації.
Одним з центральних елементів криміналістичної характеристики злочинів є спосіб вчинення злочину і типові сліди його застосування. Цей елемент несе основне значеннєве навантаження як у теоретичному, так і практичному плані, оскільки описання способів вчинення злочинів прямо пов'язане з описом типових слідів застосування того чи іншого способу, тобто слідів, які залишаються, а також місць, де ці сліди ймовірніше за все можуть бути виявлені.
На сьогоднішній день відсутній єдиний підхід до описання способів вчинення „комп'ютерних” злочинів. Різні варіанти були запропоновані В.О.Голубєвим, О.М.Юрченком, П.Д.Біленчуком, В.В.Головачем, В.М.Салтевським, Н.І.Клименком, О.І.Котляревським, М.А.Губанем, Ю.М.Батуріним, О.М.Жодзинським, В.Б.Веховим, М.О.Селівановим, К.С.Скоромніковим, В.Ю.Рогозіним, Б.Х.Толеубековою. Непогодженість теорії приводить до складнощів у правозастосуванні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Методика розслідування комп

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок