Головна Головна -> Реферати українською -> Кулінарія -> Машини для подрібнення овочів

Машини для подрібнення овочів

Назва:
Машини для подрібнення овочів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,32 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Овочерізальні машини, які застосовуються на підприємствах громадського харчування, за конструкцією та принципом дії можна розділити на дискові, пуансонні та роторні.

Дискові овочерізальні машини складаються із приводу, корпуса, завантажувальної камери із пристроєм для підтримання продукту і робочого органа. Вони працюють таким чином: завантажені в камеру овочі попадають на «бертальний диск із різальним інструментом, який обертаючись, зрізає частину продукту. Відрізані частинки проходять через щілину між ріжучим інструментом та диском і виходять із розвантажувального отвору машини.

Пуансонні овочерізальні машини складаються з приводу, корпуса, пуансона та ножів решітки. Привід пуансона може бути як механічним, так і ручним. Пуансонні машини розрізняються конфігурацією робочої поверхні пуансона, а також конструкцією ножової решітки та завантажувального пристрою. Ножові решітки складаються із декількох рядів ножових полотен, розташованих взаємно перпендикулярно.

Принцип роботи пуансонних овочерізальних машин полягає в тому, що пуансон здійснює в робочій камері зворотно-поступальний рух, протискує продукт через нерухому ножову решітку.

Робочим органом роторних овочерізальних машин є нерухомо встановлений ніж та рухомий ротор із захватами.

Принцип роботи такий: через завантажувальний пристрій машини продукт попадає в робочу камеру, де захватами обертаючого ротора подається до нерухомого ножа. Нарізаний продукт усувається з машини через розвантажувальний отвір.

Універсальна овочерізальна машина МРО-400-1000 призначена для фігурного нарізання сирих овочів, а також шинкування капусти.

Овочерізальна машина роторного типу (рис. 1) має корпус та привідний механізм, який складається з електродвигуна та клиноременної передачі. У корпусі розміщені робоча камера та приводний вал, який закінчується спеціальним стаканом із двома шипами, за допомогою яких обертання передається робочим органам машини. На передній стінці корпуса змонтовані кнопки керування, вимикач, який забезпечує безпеку роботи на машині.

Рис. 1. Овочерізальна машина МРО-400-1000 із моторним пристроєм:

а - розріз, б - загальний вигляд; 1 - приводний вал. 2 - гайка, З - стакан, 4 - корпус, 5 - ножовий блок, 6 - стопорний гвинт, 7 - завантажувальна кришка, 8 - лопасть, 9 - ротор, 10 - барабан, 11 - електродвигун, 12 – клиноременна передача, 13 - защіпка, 14 — защеплення.

Овочерізальна машина комплектується різальними змінними механізмами та робочими органами, які дають можливість використовувати машину для нарізання сирих овочів кружальцями, кубиками, брусочками, соломкою тощо.

До комплекту машини входять:

- барабан з ротором і блоком;

- ручний пристрій;

- змінні робочі органи - три блоки, чотири ножові решітки, три дискові ножі, додаткове приладдя: грибок-запобіжник, відкидач, прочищувач.

Набір пристроїв для нарізаній овочів складається із нерухомо прикріпленого на корпусі машини барабана, ротора та змінного ножового блоку. Барабан складається із литого корпуса, відкидної завантажувальної лійки та з'ємного блоку (одного або трьох).

Ротор із втулкою утворює диск, на якому прикріплені три вертикальні лопасті. Для з'єднання із приводним валом машини втулка ротора має паз. До вала ротор прикріплюється болтом із лівою різьбою.

Блок складається із вилитої щоки, на якій закріплені дві вилки, а також відрізний або гребінчастий ножі. До машини додається блок із плоским ножем, який дозволяє нарізати овочі кружальцями товщиною 3 мм та шинкувати капусту, а також три блоки із гребінчастими ножами для нарізання овочів брусочками перерізом 3x3, 10x10, 6x6 мм.

Ножова решітка складається із корпуса та ножових полотен, вставлених у пази корпуса й закріплених там обоймою та втулкою. До комплекту машини входять ножові решітки з розміром чарунки 6x6, 10х 10, 15х 15, 20x20 мм.

Дисковий ніж представляє собою диск, на якому закріплені два ножі криволінійної форми. До машини додаються три дискові ножі.

Ручний пристрій складається з корпуса з трьома отворами -двома круглими та одним серповидним.

Терковий диск складається з корпуса та прикріпленої до нього тертушки. Грибок-запобіжник служить для кріплення до приводного вала машини дискових машин або теркового диска, а також для забезпечення безпеки праці на машині.

Трилопасний відкидувач призначений для усунення з робочої зони нарізаного продукту. Прочищувач служить для звільнення ножових решіток під час санітарної обробки від залишків продуктів.

Правила експлаутації МРО-100-400

Машину встановлюють на робочому столі висотою 600-700 мм і прикріплюють до нього болтами.

На стінці поруч із машиною розміщують електрощит із магнітним пускачем та автоматичним вимикачем. Бажано, щоб біля машини на стінці були прикріплені полиці для зберігання змінних робочих органів та приладдя.

Овочі, які підлягають нарізанню, повинні бути помиті, великі коренеплоди розрізані вручну на декілька частин, а капуста звільнена від качана.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Машини для подрібнення овочів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок