Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Малювання з натури натюрморту із предметів побуту. Гризайль.

Малювання з натури натюрморту із предметів побуту. Гризайль.

Назва:
Малювання з натури натюрморту із предметів побуту. Гризайль.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,55 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Малювання з натури натюрморту із предметів побуту. Гризайль.


Тема: Малювання з натури натюрморту із предметів побуту. Гризайль.
Мета: навчити «ліпити» тоном форму; розширити поняття про гризайль; продовжувати формувати в учнів вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки і розвивати навички роботи пензлем; пробуджувати інтерес до творчої діяльності в умовах практичної роботи; виховувати терпіння при роботі в техніці лесування.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: для вчителя — постановка натюрморту з предметів побуту(глечикта яблуко); плакатіз зображенням умовної шкали змінювання кольору і світлотіні, що обумовлене явищами повітряної перспективи; для учнів — альбом, лінійно-конструктивний малюнок натюрморту, виконаний на попередньому уроці, акварельні фарби, пензлі, палітра, склянка з водою, серветка.
Вузлики на пам'ять
Гризайль (франц., — сірий) — декоративне малярство, виконане відтінками одного кольору, зазвичай чорного або брунатного; іноді імітує скульптурний рельєф.
Тон, насиченість —
1) Колір, забарвлення, а також відтінок, нюанс якого-небудь кольору, що характеризується певним ступенем яскравості, насиченості.
2) У малярстві — основний, переважний колір у вибраному діапазоні кольорів, що узагальнює й підпорядковує собі всі інші кольори картини (теплий, холодний, золотистий).
3) У роботах, виконаних олівцем, вуглем, сангвіном, пастеллю,— посвітлішання, а також потемніння штриха чи плями, взятих у порівнянні з іншими.
Тонувати— покривати фарбою, надаючи потрібного тону; робити декоративне забарвлення для імітації.
Нюанс (франц. — відтінок) — відтінок, ледве помітна різниця; тонкий або ніжний відтінок чи різновид кольору.
Локальний (латин.,—місце)—у малярстві такий, що незмінно, постійно властивий певному предмету (про колір, тон).
Локальний колір — колір, властивий забарвленню самого предмета. Видиме забарвлення кожного предмета змінюється від сусідства з іншими зафарбованими предметами, але в суворій відповідності до кольору предмета.
Лесування — технічний прийом акварелі «по сухому»; отримання кольорів шляхом їх змішування: на готову просушену фарбу накладають інший шар фарби; крізь прозорий верхній шар фарби просвічуватиме нижній.
Хід уроку
I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку
На дошці записаний епіграф до уроку: «Живопис — це не гра пензлем, а правильні відношення і гармонія тонів». (І. Левітан.)
II. Актуалізація опорних знань і вмінь
Запитання до учнів.
Пригадайте, будь ласка, з п'ятого класу, що означає поняття «гризайль».
III. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя.
Живописець, змішуючи на палітрі кольори, не тільки отримує нові, але й здобуває різноманітні тони кожного окремого кольору.
Наприклад, від густо-синього через поступове його посвітлення до світло-блакитного. «Тон» — слово давньогрецьке й означає українською мовою «напруга». Ми по-різному розуміємо це. Напруга є і в електромережі, напругу відчуває і людина. До'того ж, напруга фізична очевидна для ока — видно, як напружуються, міцніють м'язи, коли людина піднімає велику вагу.
Звертаючись до живопису, замінимо слово «напруга» на «тон», оскільки тон і є напругою кольору. Недарма говорять: густі плотні тони напруги кольору чи світлі тони напруги кольору розслабленого. Живописець змінює тон, додаючи білила, і чим їх більше, тим світліший, ніжніший тон. Тон має, у свою чергу, відтінки. Це ледь помітна різниця між двома спорідненими тонами.
В одному кольорі розрізняють багато тонів, а у тоні — відтінків. І чим талановитіший живописець, тим більше тонів і відтінків бачить його око. Хто бачить у кольорі чотири тони, а хто — дев'ять. Можливо собі уявити, яким колористичним багатством володіє майстер, коли кожний з основних і складених кольорів розсипається на його палітрі каскадом тонів і відтінків.
Основна мета нашого уроку — навчитися «ліпити» тоном форму.
IV. Вивчення нового матеріалу
Слово вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Малювання з натури натюрморту із предметів побуту. Гризайль.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок