Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Історія ікони “В’їзд Господній в Єрусалим”

Історія ікони “В’їзд Господній в Єрусалим”

Назва:
Історія ікони “В’їзд Господній в Єрусалим”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,52 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Історія ікони “В’їзд Господній в Єрусалим”


Безпрецедентною подією для України стало сенсаційне повернення до Львова викраденої з фондосховищ Національного музею у Львові в січні 1984 року ікони XVI століття “В’їзд Господній в Єрусалим”, яка багато років знаходилася у Німеччині.
Це перший випадок, коли в Україну повернулася викрадена реліквія. У п’ятницю, 12 грудня, ікону урочисто презентуватимуть у Національному музеї у Львові. Свого часу її подарував музеєві митрополит Андрей Шептицький. Тому для працівників музею це особливо цінна ікона, і ми дуже щасливі, що вона повернулася до музею. Загалом збірка старовинних ікон музею нараховує близько чотирьох тисяч експонатів. Символічно, що урочиста церемонія повернення реліквії відбудеться напередодні дня святого Андрія – патрона Національного музею.
Для культурного життя України повернення старовинної ікони є, по суті, історичною подією. Та, мабуть, сталося це не тому, що Україна як держава була дуже наполегливою у пошуках втраченого, а Німеччина виявила добру волю та повернула чуже. На жаль, наша держава ставиться до повернення втрачених цінностей без фанатизму. Досі не знайшли картини, викрадені з Львівської галереї мистецтв у 1992 році. Втрачають у нас набагато легше, ніж знаходять. Те, що маємо, не цінуємо та не бережемо… Натомість чимало раритетів розбазарюються, гинуть десь у сирих сховищах та припадають порохом на полицях. Деякі унікальні твори потім навіть неможливо відреставрувати. Багато ікон обсипалося у тих же фондосховищах Національного музею у Львові на вул. Вірменській, і лише недавно їх перенесли до приміщення, яке відповідає необхідним нормам. І, до речі, невідомо, яка доля чекала на повернену ікону, якби вона ці двадцять років перебувала у фондосховищі. Тим більше, її викрали ще у радянські часи, а тодішнє ставлення до ікон відоме. Німці ж зберегли її чудово… За словами Тетяни Лупій, після виставки “В’їзд Господній в Єрусалим” ікона займе чільне місце у постійній експозиції давнього українського мистецтва.
За великим рахунком, повернення викраденої ікони можна вважати щасливою випадковістю. Адже якби втрачений раритет випадково не побачила на виставці у Німеччині наша співвітчизниця, невідомо, чи зустрічали б ми ікону сьогодні на батьківщині. А передувала щасливому поверненню “В’їзду Господнього в Єрусалим” копітка та наполеглива робота адвокатського бюро “Правовий радник” за підтримки управління культури Львівської облдержадміністрації та Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України.
…“В’їзд Господній в Єрусалим” та ще двадцять одну ікону викрали з фондосховища Національного музею у Львові на вул. Вірменській (на той час – Львівського музею українського мистецтва) 27 січня 1984 року. Злочинців затримали та засудили, а суд постановив повернути викрадені ікони законному власникові – музею. Проте тоді не всі ікони вдалося відшукати. Частину з них повернули, а решта досі перебуває у розшуку. “В’їзд Господній в Єрусалим” був однією з ікон, що розшукуються. Її ілюстрація увійшла в каталог культурних цінностей, викрадених з музеїв України.
У 1995 році київський професор, відома дослідниця сакрального мистецтва Людмила Міляєва, перебуваючи у Німеччині, впізнала зниклу реліквію на експозиції у музеї ікон міста Реклінгхаузена. “Вона й привезла першу звістку про викрадену ікону разом з афішею виставки цього музею, на якій був саме “В’їзд Господній в Єрусалим”, - розповідає начальник управління культури Львівської облдержадміністрації Василь Откович. – Очевидно, ікону винесли на афішу, оскільки вона представляє ранній період іконопису. Кажуть, “В’їзд Господній...” потрапив до музею від одного з німецьких колекціонерів. Вочевидь, він надав ікону на певний час як експонат для виставки”.
Як повідомили в МЗС Німеччини, колекціонер придбав ікону у торговця антикваріатом, не знаючи її “детективної історії” (як вона потрапила до Німеччини - невідомо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історія ікони “В’їзд Господній в Єрусалим”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок