Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Знайомтеся: Мода

Знайомтеся: Мода

Назва:
Знайомтеся: Мода
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,35 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Знайомтеся: Мода
Все ми знаємо, що таке мода. Але чи до кінця ми знаємо її?
Мода дивувала, викликала подив, - вражала уяву і спантеличувала з першого дня своєї появи на світло. Правда, день цей з точністю не встановлений істориками, хоча багато фахівців народження моди відносять до XIV століття
Що ж було раніше, до появленнян моди? Первісні дикуни носили звірині шкури або одяг, зшитий з них, яку і одягом-то в нашому розумінні можна назвати вельми умовно. Чи була тоді мода - на вовчі шкури, наприклад, або вишуканіші леопардові. Можливо, що якісь з них цінувалися дорожче або більше подобалися, але їх навряд чи міняли виключно тому, що вони виходили з моди. Добути шкуру було непросто - все ж таки треба зуміти зняти її із законного власника, що зв'язане з ризиком і іншими труднощами. І це була стабільна, століттями форма одягу, що не мінялася.
А позже разніе народи - стародавні римляни і греки, скіфи і монголи, індуси і китайці - мали свої, тільки ними прийняті, цілком визначені види одягу. Навряд чи. Мінялися, а точніше удосконалювалися костюми поволі, хоча певною мірою і відображали ті зміни, які відбувалися в країні, в національній культурі. Не було в них тієї змінності котра вважається головною, відмітною ознакою моди.
Вона з'явилася пізніше, в Парижі, хоча за право вважатися батьківщиною моди протягом сторіч сперечалися багато земель і міста. Вважають, що її виникнення пов'язано з появою великих виробництв тканин. Очевидно, так воно і було - для того, щоб міняти форми одягу достатньо часто, треба мати те, забезпечувало б ці зміни. Десь в XІV столітті стихійне, загальне захоплення якимись видами одягу одержало свою назву. Слово «мода» веде походження від латинського «modus», яке переводиться як «міра, спосіб, правило». Загалом, значення це збереглося і до цього дня, в усякому разі, він складає частину сучасного поняття моди.
Що було далі? Мода стала розповсюджуватися до Італії, Англії, Іспанії. Ігри з модою подобалися, ряди її прихильників росли. Вона переступала через найстрогіші межі, ламала традиційні види одягу, нав'язувала свій смак і свої правила.
Про еволюцію костюма написані томи, а тому не варто тут переказувати історію моди. Але деякі приклади все ж таки потрібні - вони допоможуть зрозуміти своєрідну логіку її вчинків.
Як мода прийшла до Росії
Перші спроби піти від традиційного, століттями костюма, що не мінявся, з'явилися у нас в кінці XVII століття. Тоді ж цар Олексій Михайлович був вимушений видати указ, який забороняв переймати чужі звичаї, носити плаття «з іноземського зразка». Але все було марно: коштувало Росії вийти на більш тісні ділові контакти з країнами Західної Європи, як староруський одяг став здаватися непривабливим і незручним. Петро I примусив країну жити в іншому темпі; її новому ритму, способу життя, що змінився, мало відповідав довгий, стримуючий рух одяг. Так само, втім, як і бороди трохи до пояса. І Петро I відкрив дорогу моді, зокрема, німецької. В указі, який був виданий їм в 1701 році, з точністю перераховувалися всі види одягу, які відтепер тільки і могли носити російські люди - і чоловіки, і жінки, від нарядних костюмів до спідньої білизни, від шапок до черевиків. Росія початку міняти гардероб.
Здавалося б, ну і що з цього? Наділися інакше - яка різниця? Проте це була ломка, і вона, з одного боку, відобразила ті зміни, які відбувалися в суспільстві, а з іншою - багато в чому сприяла цим змінам, що зачіпають буквально всі сфери життя людей.
Цікаві свідоцтва цієї ломки ми знаходимо в памфлеті М. М. Щербатова «Про пошкодження вдач в Росії», який був написаний в 1786 або 1787 році, але вперше опублікований лише А. И. Герценом і Н. П. Огаревым у Вольній російській друкарні в 1858 році. Автор памфлета пише, що за колишніх, улюблених їм допетровские діб тільки самий парадний царський одяг був багатий і прекрасний: «золотий, перли і каміння всюди блищали»; вони «так рідко уживалися і толь міцні, що їх за носильний одяг і почитати неповинне; але були вони яко які коронні судини», прикраси їх «будучи зроблені із золотих блях, перлам і кам'яній з роду в рід переходили».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Знайомтеся: Мода

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок