Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Пейзажний живопис

Пейзажний живопис

Назва:
Пейзажний живопис
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,43 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Пейзажний живопис


ЗМІСТ
1. Звичаї та традиції пейзажного живопису.
2. Графіка пейзажного живопису.
3. Майстри живопису.
4. Механізм створення дипломної роботи.
5. Висновок.
6. Література.
 


ВСТУП
Своєрідна і різноманітна краса української природи- і ніжно-ласкавої, і суворо-грізної, і безмежно-розлогої в степах, і фантастично-примхливої на гірських верховинах - здав на вабила до себе творчу увагу художників усіх, так би мовити, видів зброї. Досить пригадати в літературі Гоголя, що такими широкими, гіперболічними мазками, і разом з тим так глибоко змалював і Дніпро, "у всяку погоду", і давні степи, де воювали волелюбні козаки з ту-рецько-татарськими загарбниками із шляхетською Польщею; Шевченка, що і поетичним пером, і малярським пензлем зумів показати білі хати, зелені верби, стрункі тополі, вишневі садки рідної країни і безкрайньо тяжку долю кріпаків та грізні народні рухи проти гнобителів на лоні тієї краси; Пушкіна з його геніально-проникливою "украинской ночью", в якій "чуть трепещут серебристых тополей листы", Коцюбинського, що з рівною майстерністю зображував і пахучі, співучі степи Херсонщини, і казкові карпатські ландшафти; поетів тих же Карпат Федьковича і Черемшину... У музиці досить назвати зачарованих українською травневою ніччю Римського-Корсакова і Лисенка, срібно-блакитним сяйвом ночі під різдво - тих же Римського-Кор-сакова і Лисенка- і Чайковського, натхненного широчінню шевченківського Дніпра, Мусорського - величчю нашої природи, як символом величі народу, - Стеценка, Степового, Леонтовича.
Але, ясна річ, найбільше засобів для змалювання прекрасної рідної зе-млі мають у своєму розпорядженні майстри образотворчого мистецтва. Чу-дові українські краєвиди, чудові українські люди творчо запалювали таких велетнів малярства, як Репін і Куїнджі. Українські художники Микола Пимоненко, Сергій Васильківський, Сергій Святославський, Петро Левченко, далі - Іван Труш, Микола Бурачек, Григорій Світлицький, із наших сучас-ників - Іван Іжакевич, Олексій Шовкуненко, Олена Кульчицька, Йосип Бокшай, Михайло Дерегус) Тетяна Яблонська, Віктор Пузирков та інші, кожен по-своєму, віддали щедру данину любові до рідного краю, до його бар-вистого пейзажу, одухотвореного в наші дні могутньою колективною пра-цею українського народу.
М.П. Глущенко говорив: "Мене хвилює природа. Я не можу бути спо-кійним, коли бачу якийсь пейзаж. Найбільше люблю весну, голубий бере-зень, сніг, який вже набрався вологою, обважнів і дихає. А крізь нього про-бивається нове життя. Є велечезне поетичне узагальнення природи. Улюблена- тема зміни стану природи, особливо її весняне пробудження з дзвін-коголосими струмками, що вирвалися на волю із зимового полону, з першою зеленню, яка народжує світлі почуття радості і оновлення. Є відродження кольору, відродження, коли починає жити дерево.
Люблю чисті, яскраві, прозорі барви і несподівані контрасти, які на-дають пейзажу динаміки, експресії, отієї ледь помітної боротьби настроїв".
"Мистецтво є такою ж потребою для людини, як їсти і пити. Потреба краси і творчості, що втілює її, нероздільна з людиною", - писав Ф.М. Достоєвський.
У кожного виду мистецтва свої виразні засоби: в музиці - це звук, в образотворчому мистецтві - колір, лінія і т.д., в літературі - слово. Але спі-льна суть усіх видів полягає в тому, що мистецтво - це одна з форм суспіль-ної свідомості, в основі якої лежить образне відображення явищ дійсності.
Література, музика, образотворче мистецтво як навчальні предмети в школі покликані відкривати дітям красу навколишнього, надихати до твор-чості, нести духовність і гуманізм. Не здобувши суми гуманітарних знань, людина втрачає великий світ мистецтва, а в результаті загальної неграмотності в цій сфері програє, в кінцевому підсумку, суспільство. Країна, в якій учили малювати так же, як учать писати, випередила б скоро всі інші країни у всіх мистецтвах, - стверджував великий філософ матеріаліст Дідро.


ТРАДИЦІЇ ПЕЙЗАЖНОГО ЖИВОПИСУ.
Якщо говорити про традиції, то важливо уявити собі, до чого вони нам потрібні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Пейзажний живопис

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок