Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Клод Оскар Моне

Клод Оскар Моне

Назва:
Клод Оскар Моне
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
План.
Біографія Клода Оскара Моне.
Творчість.
Живопис.
Література.
Утворення Клода Оскара Моне почалося в нормандському місті Гавре, куди сім'я переїхала з Парижа в 1845 році, коли юному Клоду було всього п'ять років. У Гавре його батько Клод-Огюст разом з своїм шуряком Жаком Лекадром відкрив лавку, де торгували корабельним оснащенням і бакалійними товарами, сім'я ж облаштувалася в передмісті Сент-Адресс на березі моря.
Самостійно навчившися малювати, чотирнадцятирічний Моне набув чималого досвіду, малюючи забавні карикатури на найзнаменитіших людей Гавра. Ці виконані доброзичливого гумору перші роботи, виконані олівцем і вугіллям, дуже рано привернули до Моне увагу жителів міста. У молодого художника з'являється "клієнтура", кожен хоче одержати свою карикатуру, і він продає їх за ціною від десяти до двадцяти франків. У цей період Моне займається малюнком під керівництвом учня Давида Жака-Франсуа Ошара, що викладає в коллеже, де він вчиться, і знайомиться з творчістю пейзажиста Ежена Будена, відмінного від своїх сучасників тим, що пише на натурі. Спочатку Моне, як і багато інших жителів міста, критично відносився до методу Будена, але познайомившися з художником особисто, приєднався до нього і теж почав писати на відкритому повітрі - в результаті природа очарувала його як живописця на все життя.
Спілкування з Буденом затверджує молодого Моне в його рішучості серйозно зайнятися живописом; а для цього краще всього перебратися у французьку столицю, де зосереджені найзначніші художні академії.
У Моне була тямуща тіточка, і вона переконала його батька дозволити сину залишити сімейну лавку в Гавре і провести випробувальний рік, 1859-ий, в Парижі. Зібравши заощадження, що утворилися в результаті продажі карикатур, Моне відправляється до Парижа, заручившися декількома рекомендаційними листами від колекціонерів і любителів живопису, протегуючих Будену і що мали в столиці зв'язки з художником Констаном Труайоном.
У травні 1859 року Моне переселяється в столицю і якийсь час вчиться в Академії Сюїсса і спілкується з Еженом Делакруа і Гюставом Курбе. Тоді ж молода людина знайомиться з Камілем Піссарро і разом з ним часто буває в Брассрі де Мартір ("Кабачку мучеників"), де збираються реалісти на чолі з Курбе і де йому доводиться зустрітися також з Бодлером. Моне відвідує паризькі Салони, буває в Луврі і пише Будену довгі листи з докладним звітом. На Салонах він має нагоду взнати і оцінити творчість Труайона, представника Барбізонськой школи пейзажного живопису, до якої відносилися також Коро, Руссо і Добіньі. Моне радиться з Труайоном з приводу власного живопису, і художник рекомендує йому поступити в майстерню Тома Кутюра, щоб навчитися малювати. Але Моне була чужа академічна манера живопису Кутюра, і всупереч раді Труайона він продовжує працювати в майстрових таких художників, як Арно Готье, Шарль Монжіно, Шарль Жак. На цьому етапі Моне знайомиться і з живописом з натури Добіньі, чий яскраво виражений натуралізм як би перекидає місток від Барбізонськой школи до імпресіонізму.
Восени 1860 року Моне закликають на військову службу і посилають служити до Алжіру, де він проводить два роки. Він згадує, що цей період його життя приніс з собою відкриття нових фарб і світлових ефектів, рішучим чином що вплинуло на формування його художнього сприйняття. В кінці другого року перебування в Алжірі його через хворобу відправляють назад у Францію. У Гавре Моне знову зустрічається з Буденом і знайомиться з голландським художником Іоганном Йонкиндом, з яким вони зразу ж стають великими друзями. В кінці літа, коли Моне вже близький до одужання, його батько, побоюючись за стан здоров'я сина, вирішує заплатити тому, хто замінить його на військовій службі, а також погоджується допомагати в подальших заняттях живописом.
У листопаді 1862 року Моне повертається до Парижа, де по раді одного родича, академічного художника Тульмуша, займається якийсь час в майстерні Глейра, де знайомиться з художниками Ренуаром, Базілем і Сислєєм, його близькими друзями, що дуже скоро стали.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Клод Оскар Моне

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок