Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини

Назва:
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини


Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
Розташування: | ,
Найближче місто:
Координати:
Площа: | 30
Заснований: | рік
Число відвідувачів: | 182 000 на рік ()
Керуюча організація:
Муземй наромдної архітектумри та помбуту Серемдньої Наддніпрямнщини — просто неба, розташований в околицях . Входить до складу .
В музеї представлене як кінця ХІХ, початку ХХ століть, так і будівлі та стоянки з часів до часів . На території в 30 розміщено 13 тематичних музеїв, які є органічним продовженням музею-села. Музей ознайомлює з народною культурою, архітектурою та творчістю, звичаями та обрядами Середньої Наддніпрянщини. До уваги відвідувачів 122 пам'ятки народної архітектури, понад 30 тисяч пам'яток матеріальної і духовної культури.
Музей розташований за адресою: , м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна,2. Відкритий для відвідувачів щодня з 10-ї до 17-ї години.
Зміст
[]
·
o
o
o
§
§
§
§
§
§
§
§
§
§
§
§
o
·
·
[] Об'єкти музею
Кам'яні «баби»
Житло ХІ століття. м. Переяслав-Хмельницький. Реконструкція.
Житло ХІ ст. с. . , .
Фрагмент соянки пізнього палеоліту. с., , .
Половецьке святилище кінця ХІІ, поч. ХІІІст. , . Реконструкція.
Житлово-господарський комплекс Х століття. . . Реконструкція.
На території музею розташовано 185 об'єктів, з них 104 пам'ятки народної архітектури XVII-ХІХ ст., в тому числі 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 23 різноманітні установки та майстерні, більше 20 тисяч витворів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України. Прикрасою музею є два рукотворні ставки, з десятками тисяч та , дбайливо доглянуті та .
[] Найдавніші будівлі і пам'ятки
Найдавніша монументальна кам'яна скульптура та поховальні скрині: У кам'яних скринях або ховали своїх небіжчиків племена  — (IV тисячоліття до н.е). Поміщались під насипом кургану. Розписувались з середини мінеральними фарбами, переважно . Узори від найпростіших рисочок, «ялинок», солярних знаків до більш ускладнених композицій.
Антропоморфні стели — перші монументальні кам'яні зображення людини. Пони пов'язані переважно з поховальними обрядами. Творцями стел були племена кемі-обинської та (VI—IV ст. до н.е) зображують чоловіка-воїна у повному бойовому спорядженні. У скіфській скульптурі виступає образ предка-родоначальника, героя.
Тюркомовним народам українських степів — , та (Х-ХІІІ століття) належала найбільш довершена група кам'яної скульптури, так звані кам'яні «баби». Вони поділяються на стоячі, сидячі і погруддя; чоловічі і жіночі.
Кам'яні статуї є унікальними витворами мистецтва та ідеології давніх народів. Вони є важливим джерелом для розуміння процесу формування сучасних вірувань і релігії.
Житло ХІ століття: Однокамерна розміром 3,8 х 4 м. Стіни складені з соснових тесаних колод у техніці горизонтального заповнення «в шули». Дах двосхилий з коньком та жолобом для відводу води, вкритий тесом. «Волокові» вікна на ніч засувались дошками. Двері обертались на дерев'яній осі — «бігуні».
Відтворено інтер'єр. У правому куті розміщена глинобитна піч, що топилася «по-чорному», ліворуч піл з дощок, під ним яма для зерновика, в центрі стіл з дубового пня. Долівка глинобитна. Житло знаходилось на посаді давнього Переяслава і було типовим для рядової забудови ремісничих кварталів міста.
Житло ХІ століття — рештки глинобитної печі, перевезеної монолітом. Житло відтворене за матеріалами досліджень.
Житло орієнтоване вхідними дверима на , заглиблення в землі 0,8 м, розміри 3,3 х 2,4 м.
Ліворуч від дверей, в південно-східному куті, розміщена глинобитна піч, має круглу форму, по нижній основі 1,4 м. збереглося на 0,2 м. Черінь печі має 6 підмазок — результат довготривалого використання та багаторазових .
Стіни житла каркасно-стовпові, плетені з лози, мазані глиною, білені. Опорні стовпи (сохи), розміщені зовні, підтримують очеретяний двосхилий дах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок