Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Піраміда Хеопса

Піраміда Хеопса

Назва:
Піраміда Хеопса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Піраміда Хеопса”
Єгипетська піраміда Хеопса в Гізу - найдавніше і разом з тим єдине збережене до наших днів чудо світа. Своя назва вона одержала по імені її творця - фараона Хеопса (близько 2551 - 2528 до Р. Хр.).
Через свої величезні розміри її іноді називають Великою пірамідою і поміщають першої в списку чудес світа. Якщо не вважати Великої Китайської стіни, то піраміда Хеопса – найбільша споруда, коли-небудь, споруджена людиною.
Спочатку всі піраміди вважали чудесами світа. Тепер же до найбільших утворів стародавності відносять лише піраміду Хеопса, названу також Великою пірамідою.
Її висота складає 146,6 м, що приблизно відповідає пятидесятиповерховому хмарочосу. Площа підстави складає 230х230 м. На такому просторі вільно могли б поміститися одночасно п'ять найбільших соборів світу: собор святого Петра в Римі, собор святого Павла і Вестмінстерське абатство в Лондоні, а також флорентійський і миланский собори.
З будівельного каменю, який пішов на зведення піраміди Хеопса, можна було б побудувати всі церкви Німеччини, створені в нашому тисячоріччі.
Юний фараон Хеопс віддав наказ про будівництво піраміди відразу ж після смерті свого батька Снофру. Як і всі попередні фараони з часів Джосера (приблизно 2609 -2590 до Р. Хр.), Хеопс хотів бути похованим після своєї смерті в піраміді.
Статуя фараона Хеопса зі слоновой кісти - єдине збережене зображення фараона. На голові Хеопса корона Древнього Єгипетського царства, у руці церемоніальне опахало.
Як і його попередники, він вважав, що його піраміда повинна перевершувати своїми розмірами, пишнотою і розкішшю всі інші піраміди. Але перш ніж перший з більш ніж двох мільйонів блоків, з яких складена піраміда, був вирубаний у каменоломні на східному березі Нілу, були проведені складні підготовчі роботи. Спочатку потрібно було знайти придатну площадку для будівництва піраміди. Вага величезного спорудження складає 6 400 000 тонн, тому ґрунт повинний був бути досить міцним, щоб піраміда не пішла в землю під дією власної ваги. Будівельний майданчик вибрали південніше сучасної єгипетської столиці Каїр, на виступі плато в пустелі в сімох кілометрах на захід від селища Гізу. Ця міцна скеляста площадка могла витримати вагу піраміди.
Спочатку вирівняли поверхня площадки. Для цього навколо її побудували водонепроникний вал з піску і каменів. У квадраті, що утворився, вирубали густу мережу невеликих каналів, що перетинаються під прямим кутом, так що площадка стала схожа на величезну шахівницю.
Канали заповнили водою, висоту рівня води позначили на бічних стінках, потім воду спустили. Каменотеси вирубали усе, що виступало над гладдю води, і канали знову заклали каменем. Підстава піраміди бути готово.
Понад 4000 чоловік – художників, архітекторів, каменотесів і інших ремісників – виконували ці підготовчі роботи біля десяти років. Лише після цього можна було приступати до спорудження самої піраміди. Як повідомляє грецький історик Геродот (490 - 425 р. до Р. Хр.), будівництво продовжувалося ще років двадцять, близько 100 000 чоловік трудилося над спорудженням величезної гробниці Хеопса. Тільки на редис, цибулю і часник, що додавалися до їжі будівельників, було витрачена 1600 талантів, тобто приблизно 20 млн. сучасних німецьких марок.
Дані про кількість робітників піддаються сумніву багатьма сучасними дослідниками. На їхню думку, для такої кількості людей просто не вистачило би місця на будівельному майданчику: більш 8000 чоловік не змогли б продуктивно трудитися, не заважаючи один одному. У період спорудження піраміди Єгипет був багатою країною. Щорічно з кінця червня до листопада Ніл виходив з берегів і заливав своїми водами прилеглі поля, залишаючи на них товстий шар мулу, що перетворювали сухий пісок пустелі в родючий ґрунт. Тому в сприятливі роки можна було знімати до трьох врожаїв у рік – зерно, фрукти й овочі. Отже, з червня по листопад селяни не могли трудитися на своїх полях.
І вони були ради, коли щороку в середині червня в їхньому селі з'являвся переписувач фараона, що складав списки бажаючих працювати на будівництві піраміди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Піраміда Хеопса

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок