Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат українською: Культура скіфів

Культура скіфів / сторінка 5

Назва:
Культура скіфів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,03 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
При цьому в Середземномор'ї причиною розпаду геометричного стилю стає “орієнталізірующєє вплив” переднеазіатського мистецтва. Саме в результаті орієнталізациі в середньоєвропейському гальштате виникає в VII в. до н.е. так званий стиль Кляйн-Кляйн, одночасно в Італії, в пам'ятниках Есте з'являється звіриний стиль орієнталізірующего характеру.
Звіриний стиль – не єдиний компонент тріади, що співвідноситься з глобальними культурними процесами. Одним з подібних компонентів виступає і така типова ознака раннеськіфськой культури, як стремечковідниє вудила. Одночасно з ними в Європі розповсюджується так званий середньоєвропейський тип вудил, для якого також характерне оформлення кінців у вигляді стремена, але поверненого широкою стороною всередину. Представляється, що це тільки різні варіації однієї і тієї ж моделі, варіації самостійні і обумовлені оригінальною інтерпретацією загальної ідеї.
Далі, хрестоподібні бляхи, у вітчизняній історіографії звані бляхами новочеркасського типу, як і синхронні їм бубонці-доважки до кінської узди, розповсюджуються від Північного Китаю до Португалії, причому найбільша концентрація і блях і бубонців спостерігається на Балканах, в пам'ятниках іллірійського гальштата .
Якщо ж говорити про псаліях, то потрібно почати з того, що псалії аржано-черногоровського типу (як і восьмерковідниє бляхи) розповсюджуються не зі сходу на захід, як завжди вважають, а із заходу на схід. Ця гіпотеза вельми приваблива, проте в тій системі аргументування, яку використовує Наталія Львівна, все упирається в датування Аржана. Судячи ж зі всього, це питання краще поки вважати відкритим.
СКІФСЬКІ ЛЕГЕНДИ І ОПОВІДІ ПРО ЇХ ПОХОДЖЕННЯ
За словами Геродота (484-425 рр. до н. э.), скіфи вважали, що вони відбулися в пустинній землі від першої людини на ім'я ТАРГІТАЙ, батьками якого були дочка річки Дніпро (Борісфен) і скіфський бог грому, відповідний грецькому зевсу. У Таргитая народилися три сини: Ліпоксай, Арпаксай і Колаксай. Від першого відбулися ськіфи-авхати, від другого – катіари, а від третього -- ськіфи-паралати. Загальна ж назва їх була СКОЛОТИ. Відзначимо зразу ж, що всі ці імена носять явний тюркській характер і легко пояснюються з карачаево-балкарської мови і іншого тюркськіх говору і діалектів. А слово “сколоти”, безумовно спотворене еллінами, спочатку на мові самих скіфів звучав як “схилти”, що на карачаево-балкарському означає соціальну верхівку суспільства. Адже ці три племена вели своє походження від прародителя всіх скіфів - Таргитая.
Геродот чув і інший переказ або легенду, що скіфи походять від браку Геракла з напівдівою, напівзмією, у якої верхня частина тіла була жіночою, а нижня - зміїної.
Проте, Геродот продовжує опис походження скіфів: “Є, втім, і інша розповідь, якій сам найбільш довіряю. По цій розповіді, кочові скіфи, що жили в Азії, будучи тесніми війною з боку массагетов, перейшли річку Аракс і віддалилися в кіммерійські землі. Дійсно, країна, займана тепер скіфами (тобто Причорноморські степи - авт.), спочатку належала, говорять, кіммерійцям. Тут треба сказати про те, що стародавні автори Араксом називали не тільки сучасний Аракс, і не стільки цю річку, скільки Сир-дар'ю. Отже, скіфи могли бути тесніми массагетамі із степу Пріаралья, де колись зароджувалася якнайдавніша пратюркськая культура.  
ВИСНОВОК
На фоні викладеного, стає ясно, що скіфська культура, як побутова, так і декоративна, таїть в собі безліч загадок. Трудність у вивченні побуту скіфів полягає також у тому, що немає яких-небудь масштабних пам'ятників, окрім курганів, які, у свою чергу, не повністю відповідають на питання дослідників. Так чи інакше, ми в праві зробити висновок, що культура скіфів дуже різноманітна; рівень розвитку скіфської цивілізації в середєїне I тисячоліття до нашої ери був достатньо високим, щоб говорити про скіфів як про один з найбільших народів свого часу. Хочеться вірити, що з розвитком науки і техніка нам вдасться одержати якісь нові відомості про життя цього дивовижного народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Культура скіфів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок