Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Скачати: Культура скіфів

Культура скіфів

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Культура скіфів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,03 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План   
Введення
Вивчення давньослов’янської культури  
Побут і культура давньослов’ян 
Міфи давньослов’ян про їх походження 
Висновок  
Список використаної літератури           


Вступ
Скіфська культура - термін, в який дослідники вкладають різне значення. У вузькому значенні цим терміном називають культуру тільки самих скіфів, що займали територію степів Північного причорномор'я між Дунаєм і Доном. У ширшому значенні термін уживався як назва культури, поширеної на території степової і лісостепової зон на північ від Чорного моря і Північного Кавказу в VII - III вв. до н.е. В дану епоху європейські і азіатські степи і прилеглі до них території були заселені різними за походженням племенами, що говорять на різних мовах. Проте основне заняття їх (пастушаче скотарство, полювання, часткове землеробство), матеріальна культура, суспільний устрій, мистецтво всіх цих племен мали багато загального. Для скіфської культури характерне широке застосування курганного обряду при похованнях. Поряд з похованням знатного скіфа або їх царя клали убитих дружин-наложниць, слуг, рабів коней. Зверху насипаний високий курган. Наприклад, курган Ульського аулу (VI в. до н. э.), заввишки 15 м знаменитий тим, що тут в жертву померлому було принесено більше 400 коней. Виразні елементи скіфської культури - бронзові казани, дзеркала з петельками і ручками в центрі диска, розповсюдження звіриного стилю в мистецтві. Весь комплекс цих яскравих ознак мав широке розповсюдження в культурах кочівників степів Євразії, так званого скифо-сибірського миру. Цим обумовлено і появу терміну "ськіфо- сибірський звіриний стиль".
Скіфи виконували серйозну роль в політичному житті Передньої Азії, брали участь в процесі етногенезу численних народів нашої країни, створили вражаюче мистецтво, що набуло широке географічне поширення. Відомості про скіфів містяться у грецьких і латинських письменників і в Ассірія-вавілонських клинописних документах. Цінним відомостям про заняття, звичаї, спосіб життя і вірування скіфів ми зобов'язані Геродоту, який присвятив значну частину своєї "Історії" цьому народу. Відомо про витіснення скіфами киммерійцев і їх військових походах в країни Передньої Азії з 70-х рр. VII в. до початку VI в. до н.е. під буттям на чолі Партатуе, коли вони були частково знищені мідійцамі. У VI в. до н.е. персидський цар Дарій з величезним військом (700000 чоловік) вторгається в скіфські володіння і терпить поразку. IV в. до н.е. - час щонайвищого економічного, культурного і політичного підйому в історії скіфського царства. Основу його економіки складала торгівля зерном, що вивозилося в грецькі міста Північного причорномор'я. Багато шедеврів грецьких ювелірів і торевтов, знайдені археологами в царських курганах, були одержані в обмін на хліб, що вивозиться. У середині III в. до н.е. Ськіфія перетворюється на безлюдну пустелю в результаті нашестя сарматів. Проте до II в. до н.е. відбувається відродження держави скіфів. У 3 в. скіфське царство було знищене готським нашестям.  
ВИВЧЕННЯ СКІФСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
Скіфська культура є частиною обширної історико- культурної спільності, що охоплює величезну територію від Дунаю до Монголії. Вивчення скіфського миру залишається оній з насущних проблем вітчизняній археології. Одним з перших відкриттів у області ськіфоведенія з'явилися розкопки Литого кургану, здійсненого в 1763 р. по розпорядженню губернатора Новоросійської губернії А. П. Мельгунова, по прізвищу якого цей пам'ятник став відомий в науці під ім'ям Мельгуновській курган. Середина XIX в. з'явилася часом відкриттів І. Е. Забеліна в степах біля Никополя, серед них - розкопки Чертомлицкого кургану, що здобув всесвітню популярність. Друга половина XIX і почало XX в. - період знаменитих розкопок Н. І. Веселовського на Кубані і Нижньому Дніпрі, коли були відкриті видатні пам'ятники скіфської культури - Келермесськіє, Костромський, Ульськіє кургани, а також знаменитий курган Солоха.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Культура скіфів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок