Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Ле Корбюзьє- дизайнер меблів та інтер’єрів

Ле Корбюзьє- дизайнер меблів та інтер’єрів

Назва:
Ле Корбюзьє- дизайнер меблів та інтер’єрів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
РЕФЕРАТ
на тему
Ле Корбюзьє- дизайнер меблів та інтер’єрів


Початок творчого шляху Ле Корбюзье
Ранні роки 
Ле Корбюзье народився в Ла-Шюде-фон (Швейцарія) в 1888 році, де його предки оселилися ще в чотирнадцятому столітті, прийшовши з південної Франції. Багато поколінь сім'ї Жаннере складалися з художників і граверів.
Спочатку майбутній архітектор хотів продовжувати сімейну традицію, але архітектура настільки захопила його, що він залишив освоєне ним ремесло і зайнявся здобиччю необхідних йому знань.
Енциклопедії називають Ле Корбюзье людиною, що зробила найбільший вплив на архітектуру ХХ століття, проте Ле Корбюзье, мабуть, єдиний з відомих архітекторів XX століття, яке не мало спеціальної професійної освіти.
Малювати Ле Корбюзье навчив Шарль Л'Эплаттенье, викладач художньої школи в його рідному швейцарському містечку, і він же порадив молодій людині спробувати себе в архітектурі. Сам майстер стверджував, що почав навчатися архітектурі в Лионе, у знаменитого Тоні Гарнье, основоположника теорії індустріального міста. На жаль, дослідників творчості Ле Корбюзье було надто багато і вони працювали занадто ретельно - з'ясувалося, що з Гарнье він зустрівся багато пізніше і вчитися безпосередньо у нього ніяк не міг. В той же час очевидно, що прав був все-таки Ле Корбюзье, а не його біографи: саме утопія індустріального міста, будівлі-машини, архітектурний простір, що "працює" як механізм, найбільшою мірою вплинули на становлення майстра. Ця думка була близька синові годинникаря, що з дитинства цінував відлагоджену зчеплення шестерінок, що примушувало відчувати хід часу і розуміти, що для гармонійного устрою всесвіту потрібний простий і урівноважений механізм.
Ле Корбюзье завжди знав, що вважати за правильне. До прикрості учителя, він відмовився продовжити заняття у Відні, у самого Йозефа Гофмана, одного з найбільш прославлених майстрів модерну. Образотворчий символізм цього стилю ніколи не був йому близький. Ле Корбюзье вважав за краще отримати професійні навички в паризькій майстерні знавців залізобетону - Огюста і Густава Пере, потім він відправився в Німеччину, працював і вчився спочатку в Мюнхені, у Теодора Фишера, потім в Берліні, у Петера Беренса. Перший вважав архітектуру промисловим виробництвом, другою намагався створити новий, узагальнений і лаконічний класичний образ. Можливо, саме під впливом Беренса Ле Корбюзье відправився в подорож по країнах, багатих класичними пам'ятниками, об'їхав Грецію, Малу Азію, Італію. Це була символічна поїздка, подібна тим, що упродовж трьох передуючих віків здійснювали багато великих майстрів, що завершували формування поглядів на архітектуру.
Повернувшись в рідне місто, він відновив співпрацю з Л'Эплаттенье, викладаючи у його школі. Проте довго так тривати не могло - провінційні рамки були нестерпно тісні. Не дочекавшись в нейтральній Швейцарії закінчення Першої світової війни, в 1917 році Ле Корбюзье звернувся у відповідне відомство для отримання закордонного паспорта. там запитали, на який час йому потрібно документ. "Назавжди", - була відповідь. З цієї миті він став громадянином світу і архітектором, який почав цей світ активно змінювати.
З 1919 року Ле Корбюзье поселяється в Парижі. До 1921 року відноситься відкриття його проектної майстерні на вулиці де Севр. Технічні проекти, теоретичні книги з архітектури зробили ім'я Ле Корбюзье відомим у всьому світі. Він - учасник Салонів в Парижі, лектор в музеї Сучасного мистецтва в Нью-Йорку на запрошення Рокфеллера, консультує проект будівлі Міністерства національної освіти в Рио-де- Жанейро, в 1928 році створює схему дуже практичного автомобіля.
Ім'я "Ле Корбюзье" уперше з'явилося на сторінках літературно-художнього журналу "Эспри Нуво" (Новий Дух), який в 1920-1925 роках архітектор видавав разом з художником Озанфаном. Таке прізвище носив один з предків матері великого архітектора.
Проблема житла знаходиться в центрі теоретичної і практичної діяльності Ле Корбюзье. Один з перших будинків, побудованих їм в 1916 році в Швейцарському Юрку, зовні мав звичайну форму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Ле Корбюзьє- дизайнер меблів та інтер’єрів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок