Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Уроки образотворчого мистецтва з використанням місцевих вишивок

Уроки образотворчого мистецтва з використанням місцевих вишивок

Назва:
Уроки образотворчого мистецтва з використанням місцевих вишивок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
“Уроки образотворчого мистецтва з використанням місцевих вишивок”


План.
Вступ.
1.Загальна характеристика народного мистецтва в Надвірнянському районі.
2. Цикл уроків з образотворчого мистецтва.
3. Власний педагогічний досвід.
Висновки.
Список використаної літератури.
У період розбудови незалежної Української держави велике значення має формування у підростаючого покоління національної свідомості. Це може здійснюватися різними шляхами, у тому числі шляхом прилучення учнів до національної культури, розвитком почуття прекрасного, формуванням високих естетичних смаків, вмінням розуміти і цінити твори мистецтва, пам’ятки історії і архітектури, красу і багатство рідної природи.
Образотворче мистецтво у школі опирається на художню специфіку реалістичного мистецтва, яке відображає дійсність у художніх образах. Це визначає зміст і методи викладання предмета, в основу яких покладено принципи: єдність навчання і виховання; зв’язок емоціонального і раціонального у навчанні; систематичний розвиток в учнів навичок сприймати художній образ у творах образотворчого мистецтва та посильно створювати його у самостійних художніх роботах, відповідно до вікових особливостей розвитку і практичного досвіду школярів.
Особливе місце в образотворчому мистецтві належить декоративно-прикладній діяльності.
Декоративно-прикладна діяльність, включаючи елементи зображення на площині, ліплення, художнього моделювання і конструювання, оформительської і декоративно - шрифтової роботи, сприяє розвитку у школярів уявлень про різні види народного і професійного декоративно-прикладного мистецтва; про взаємозалежність функціонального призначення предмета, його форми, матеріалу і декору; про зв’язок різних видів образотворчої діяльності у виробництві, художньому перетворенні оточуючого середовища, в архітектурі, в предметах побуту.
Завдання з декоративно-прикладної діяльності побудовані з урахуванням послідовного розвитку і вдосконалення навичок учнів складати ескіз декорування предметів на основі стилізації форм рослинного і тваринного світу, а також з урахуванням можливостей практичного застосування знань і навичок роботи з різними матеріалами у процесі проектування, виготовлення і художнього оформлення виробів.
Передбачений безпосередній зв’язок завдань з декоративно-прикладного мистецтва з завданнями, що виконуються учнями на уроках трудового навчання.
Надвірнянський район характерний своїми специфічними особливостями, як у географічному положенні, так і в етнічному, де зберігають традиції декоративно-прикладного мистецтва у багатьох селах.
Так, Надвірнянщина відома своїми чудовими горами, стрункими смереками, розмаїттям чудових карпатських пейзажів, бурхливими гірськими ріками, мальовничою природою і невмирущою красою, яку дарують народні умільці, які відомі не тільки у нашій неньці Україні, але й далеко за її межами. Кожне село району має свої специфічні особливості, свій стиль, свою техніку того, чи іншого виду декоративно-прикладного мистецтва, яка передається із покоління в покоління і удосконалюється, вносить свої нові доповнення у невмирущу красу, яку створив український народ.
Надвірнянському району характерні такі види декоративно-прикладного мистецтва, як ткацтво, килимарство, вишивка, в’язання, мереживо, вироби із бісеру, оздоблення народного одягу, різьба по дереву, лозоплетіння, писанкарство, обробка каменю. Але найбільшого розвитку набула вишивка — унікальне мистецтво народної графіки, яка зберегла у собі багатовікову культуру декоративної лінії. Стібки-лінії , прямі по горизонталі або вертикалі, діагоналі — основа творення складних орнаментальних форм. Вишивка розглядається як один із видів живописного мистецтва. У ній втілені чудеса народної фантазії ––геометризований метод зображення краси землі, природи, сонця, людини.
Вишивка відбиває живописну, графічно орнаментально — композиційну культуру народу. Разом з тим вона є результатом, як матеріально-практичної, так і духовної діяльності людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Уроки образотворчого мистецтва з використанням місцевих вишивок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок