Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Етикет і сервіровка.

Етикет і сервіровка.

Назва:
Етикет і сервіровка.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,80 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
Етикет і сервіровка.


Кожний народ має свої звичаї і традиції, що складалися століттями і переходили з покоління в покоління. Із стародавніх народних традицій поступово формувалися, вдосконалювалися й передавались дітям та онукам закони проведення свят, гостинності, застільного етикету. Люди в усі часи намагалися прикрасити свій побут.
Закони застільного етикету визначають етичні та моральні норми поведінки людини. Традиційні застільні звичаї засновані на принципах ввічливості, такту, поваги одне до одного. Сучасний етикет – це глибоке знання правил пристосованості, вміння поводитись вдома і в товаристві людей так, щоб заслужити загальне схвалення і не образити людської гідності іншого, не підкреслити його слабкості.
Люди збираються в компанії для того, щоб звідати радість спілкування, настрій святкових веселощів, відпочинку, і розходяться іноді сприкреними, ображеними. І лише через те, що хтось не зрозумів, що можна і чого не можна робити в товаристві, за накритим столом.
У нашому повсякденному житті досить часто доводиться стикатися з різного роду несподіванками й потрапляти в незручне становище, не зважаючи на накопичений певний життєвий досвід. Найліпше допомагають знайти вихід із цих скрутних ситуацій винахідливість, швидка реакція, гумор. Повною мірою все вище сказане стосується і визначається «мудрований етикет».
За ваше здоров’я
Подача спиртних напоїв регламентується певними правилами. До холодних закусок подаються попередньо досить сильно охолодженої настоянки та горілки. До супу спиртні напої зазвичай не подаються, однак для хересу може бути зроблений виняток. Рибна страва супроводжується охолодженими сухими білими винами, а м’ясна – сухими червоними винами кімнатної температури (15-18ос). До десерту подається охолоджене шампанське або десертні вина, а до кави – коньяк або лікер.
Таким чином, кожна страва супроводжується відповідним видом вина. Неприпустимо вимагати, щоб вина подавалися відповідно до вашого особистого смаку. Перед початком обіду чи сніданку господарі можуть поцікавитися в гостей, яким напоєм вони віддають перевагу. Висловлюючи свою власну думку, можна відмовитися від спиртних напоїв і попросити сік або мінеральну воду. Не буде порушенням правил етикету, якщо ви скажете, що віддаєте перевагу, наприклад, червоному вину і протягом усього обіду питимете лише його.
Не слід пити вино, коли рот наповнений їжею. Вино, ром, коньяк, лікер п’ють маленькими ковтками, не поспішаючи. Лише горілку можна випити одразу до дна. Наливаючи напої, пляшку тримають усією рукою на рівні етикетки так, щоб указівний палець знаходився на горличку. Піднімаючи пляшку, її треба трохи повернути, щоб вино не капнуло на скатертину.
Бокали для напоїв ставляться праворуч від тарілки, на одній лінії, один за одним, починаючи зліва від найбільшого за розміром. Однак для того щоб сервіровка стола виглядала ошатнішою, частіше застосовується вільна розстановка бокалів, за якою одержуються правила прагнути, щоб великі бокали не затуляли собою менші за розмірами.
Наприклад, бокал для води буде розташований одразу над ножами, на невеликій відстані праворуч від нього – бокал для шампанського; фужери для вина будуть знаходитися між двома цими бокалами, ближче до тарілки; чарка для горілки – прямо над ложкою для супу.
Чим міцніший напій, тим менший за розміром бокали або чарки, у який його наливають. Тому горілку та лікери наливають у маленькі чарки. Коньяк зазвичай наливають потроху у великі бокали, що звужуються догори. В них легше відчувається аромат напоїв. Для вин використовуються тюльпаноподібні бокали. Для сухих вин – більшого розміру, з ширшою верхньою частиною і на довшій ніжці. Для будь-якого вина можуть також застосовуватися бокали середнього розміру, прозорі, з нефарбованого скла. Чарки з кольорового скла використовуються тільки для білого вина. Бокали для шампанського можуть бути двох видів – або вузький і високий, на довгій ніжці, або у вигляді широкої та низької чаші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Етикет і сервіровка.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок