Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Давні слов'яни.Закладення основ специфіки українського костюма

Давні слов'яни.Закладення основ специфіки українського костюма

Назва:
Давні слов'яни.Закладення основ специфіки українського костюма
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Давні слов'яни.
Закладення основ специфіки українського костюма


Архео-логічні розкопки, описи давніх грецьких та мусульманських письменників, ранні слов'янські літописні сказання свідчать про те, що задовго до утворення держа-ви, відомої як Київська Русь, на теренах Південно-Східної Європи мешкали пра-слов'янські та слов'янські племена, пев-ним чином економічно і культурно роз-винені. З найдавніших часів тут проходив великий шлях пересування різних наро-дів з Азії на захід. Скіфи, сармати, гуни, готи та інші племена побували на цих територіях, поки не осіли по всій Захід-ній Європі. Вони жили здебільшого у степовій частині, в Північному При-чорномор'ї та в Криму. Слов'янські ж племена (поляни, сіверяни, древляни, кривичі, тиверці та ін.) розселялися в лісостеповій зоні понад річками, у дрі-мучих лісах, із часом просуваючись на південь. Хозари підкорили слов'ян на той час, коли ті вже мешкали на місцях, які зафіксовані ранніми літописами. Осілі племена ставали дедалі слабшими, і на початку нової ери їх витіснили завойов-ники гунського та угорського походжен-ня (гуни, авари, болгари, угри), які руха-лися з Азії, не затримуючись довго у степу і пересуваючись далі — на Дунай і Балкани. Спустошені степи на деякий час залишалися нічиїми й поступово зно-ву заселялися слов'янами.
Здавна сюди приїздили купці з вели-ких азіатських царств — Персії, Індії, а також фінікійці, греки. Фінікійці ще за-довго до нової ери приїздили торгувати аж до Дніпра й утворювали там свої оселі. Два з половиною тисячоліття тому по низині Дніпра та в Криму греки за-снували свої колонії: Ольвію, Херсонес, Пантікапей та інші, які завдяки швидко-му збагаченню грецьких купців пере-творилися на квітучі міста. Народи Пів-нічного Причорномор'я підтримували зв'язки і з Китаєм, Іраном, Єгиптом, звідки привозили шовкові тканини, при-краси тощо.
На початку нової ери на формуван-ня культури давніх слов'ян з одного боку впливали цивілізації Давнього Світу (Середземномор'я та Південного При-чорномор'я) , з іншого — постійний тиск північних племен, що рухались на пів-день, а також кочовиків зі сходу. Нор-мани (варяги), пересуваючись зі Сканди-навського півострова Дніпром у Візантію (шлях «із варяг у греки»), часто напа-дали на слов'ян, забирали їх у полон і вигідно продавали в Царгороді (Кон-стантинополі) . І в Греції, і в Римі слов'я-ни добре цінувались як люди здорові, роботящі й миролюбні.
Кочові племена — хозари, печеніги, половці, торки, берендеї, які мешкали між Дніпром та Каспієм, завдавали вели-кої шкоди слов'янам. Будучи народом осілим і землеробським, слов'яни постій-но терпіли від ворожих нападів і мусили укриватися в укріплених містах, що сприяло розвиткові їхньої цивілізації. Давні зв'язки з греками, безумовно, під-силювали цей процес, і ці зв'язки були б значно відчутнішими, якби не безперерв-ний натиск диких орд зі сходу. Зокрема, з греками йшов жвавий обмін товарами: слов'яни відправляли в Грецію шкури, мед, віск, а звідти отримували паволо-ки — дорогі тканини та одяг, які були загальноприйнятою ознакою багатства й заможності.
Значні здобутки раннього періоду культури слов'янських племен яскраво розкрилися у зарубинецькій (III ст. до н. є.— І ст. н. є.), черняхівській (II— V ст. н. є.) та інших культурах, які стали основою поглиблення взаємозв'язків із Візантією, західноєвропейськими країна-ми, розвиненими державами Сходу, що згодом сприяло піднесенню культури Київської Русі.
За матеріалами українського тради-ційного вбрання можна стверджувати, що саме тими територіями, де у пізніші часи збереглися жіночий поясний одяг з одного або декількох шматків само-робної тканини, своєрідна техніка його ткання та орнаментально-колористич-ного вирішення, тунікоподібні сорочки, складні жорсткі форми жіночих голов-них уборів — очіпків, майстерні способи драпірування та пов'язування жіночих рушникоподібних головних уборів — наміток тощо (Наддністрянщина, Наддні-прянщина, південь Поділля), проходила межа, по якій на рубежі двох ер відбува-лися взаємопроникнення античної та давньослов'янської культур, етнокуль-турні контакти наших пращурів із циві-лізаціями Давнього Світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Давні слов'яни.Закладення основ специфіки українського костюма

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок