Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Егейська культура, Крито-мікенська культура

Егейська культура, Крито-мікенська культура

Назва:
Егейська культура, Крито-мікенська культура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,93 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
.
Егейська культура, Крито-мікенська культура, загальна назва цивілізацій у 3000-1000 рр. до РХ на островах , , у материковій й ().
Розкопки
Перші центри відкриті розкопками у (1876), А. Еванса на (з 1899). З 19 в. досліджено кілька сотень пам'ятників: могильники, поселення, великі міста типу на о. із кам'яною стіною висотою 5 м, на о. ; царські резиденції — , палаци Криту (, , ), акрополь у Микенах.
Історія
Опис міст
Міста, укріплені стінами з вежами й бастіонами, із суспільними будинками й храмами з'явилися в західній Анатолії в 3000-2000 рр. до РХ; укріплені поселення в материковій Греції — наприкінці 2300-2000 рр. до РХ; на Криті фортеці невідомі.
Поділ культури
Виділяється кілька локальних археологічних культур (цивілізацій) (, , , , , ), що входять в Егейську культуру.
Хронологічно ці культури прийнята ділити на три основних періоди — ранній, середній і пізній, а кожний період — на 3 субпериода (І, ІІ, ІІІ): наприклад, раннеминойский І, середньосолунський ІІІ й так далі.
Опис розвитку
Розвиток Егейської культури проходив нерівномірно, її центри переживали епохи занепаду й розквіту в різний час.
Процес формування Егейської культури був складним й тривалим:
· культури західної Анатолії й Середньої Греції виникли на основі місцевого ,
· на островах східної частини Егейського моря переважав вплив культури ;
· західно-анатолійський вплив був сильним й на інших островах.
Близько 2300 до РХ і північно-західна піддалися ворожій навалі, про що свідчать сліди пожеж і руйнування на поселеннях. Під впливом прибульців (можливо, індоєвропейського походження) до 2000-1800 рр. до РХ змінилася матеріальна культура материкової Греції, Трої, деяких островів.
На Криті, не порушеному навалою, продовжувала розвиватися ; на початку в 2000-1800 рр. до РХ. з'явилася , з 1600 до РХ — А.
Середнє бронзове століття (2000-1500 рр. до РХ) — період найбільшої консолідації Егейської культури, про що свідчить певну єдність матеріальної культури: , металевих виробів і іншого.
Близько 1600 до РХ вторгнення в материкову Грецію нових племен (можливо, ), воїни яких використовували бойові , поклало початок виникненню невеликих держав мікенського періоду навколо інших центрів — , , .
Приклад Б
Близько 1470 до РХ деякі центри Егейської культури (особливо ) постраждали від виверження вулкана . На Криті з'явилося ахейське (мікенське) населення, що принесло нову культуру й Б.
З 1220 р. до РХ Егейська культура переживає глибоку внутрішню кризу, що супроводжується навалою дорійців і "", що призводить Егейську культуру до загибелі.
Мистецтво Егейської культури
Егейське мистецтво характеризується переходом провідної ролі в його розвитку від однієї області Егейського світу до іншої, додаванням місцевих стилів, взаємозв'язками з мистецтвом Давнього , , . У порівнянні з художніми культурами Древнього Сходу Егейське мистецтво відрізняється більше світським характером.
Час Кикладського мистецтва
Серед пам'ятників 3000-2000 рр. до РХ виділяється похоронна пластика , "кикладські ідоли", — мармурові статуетки або голови (фрагменти статуй) геометризованих, лаконічних, монументальних форм із чітко вираженою архітектонікою ("скрипкоподібні" фігури, оголені жіночі статуетки).
Час Критського мистецтва
Приблизно з 2300-2200 рр. до РХ провідним центром художньої культури став (розквіт в 2000-1500 рр. до РХ). Мистецтво Криту поширило вплив на Кіклади й материкову Грецію. Найвищі досягнення критських зодчих — палаци (відкриті в Кносе, Фесте, Маллии, Като-Закро), у яких сполучення великих горизонтальних площин (двори) і комплексів 2-3-поверхових приміщень, світлових колодязів, пандусів, сходів створює ефект мальовничого перетікания простору, емоційно багатий, насичений нескінченною мінливістю вражень художній образ. На Криті був створений своєрідний тип колони, що розширюється догори. В образотворчому й декоративно-прикладному мистецтві Криту орнаментально-декоративний стиль (2000-1700 рр. до РХ, що досяг досконалості у вазописі камарес) переміняється в 1700-1500 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Егейська культура, Крито-мікенська культура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок