Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Історія Києва.Відкриття в Києві пам’ятника Б.Хмельницьком

Історія Києва.Відкриття в Києві пам’ятника Б.Хмельницьком

Назва:
Історія Києва.Відкриття в Києві пам’ятника Б.Хмельницьком
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Історія Києва.
Відкриття в Києві пам’ятника Б.Хмельницькому”


Історія пам’ятника Б.Хмельницькому
11 липня 1888 відбулося святкове освячення і відкриття на Софіївській площі пам`ятника . Непопулярність гетьмана у ті часи наклала свій відбиток на історію створення пам`ятника. Ініціатором його створення був Голова археологічної комісії Юзефович ще у 50-і рр. 19 ст. Та тільки 1869 року за царського указу почався збір коштів на будівництво (зібрали 25 тисяч карбованців). Задля економії автор ескізів Михайл Осипович Мікешин відмовився від багатофігурної композиції. За політичних мотивів цар заборонив коневі гетьмана топтати польський прапор.
Коштів на будівництво не вистачало, але Морське відомство передало для статуї 1600 пудів старої корабельної міді. М. О. Мікешин не був скульптором, тому статую гетьмана відлив у Петербурзі скульптор Пій Адамович Веліонський, а фігуру коня — Артемій Лаврентьович Обер. Постамент спорудив архітектор В. Н. Николаев з гранітних глиб, що залишилися від будівництва . Після доставки у 1880 році до Києва, статуя ще багато років пролежала на подвір`ї Старокиївського поліцейського ділянки...
Цікаво, що за задумом художника гетьман мав показувати булавою на Польщу — невпинно погрожуючи їй. Але тоді богомольці, що на той час відвідували Київ, піднімались з до по . Ви має уявлення, що буде робитись в душі людини, коли вона на фоні величної краси Софійського ансамблю впирається очима у задню частину коня гетьмана. За бажанням Київського духівництва в особі пресвященного Іоанна гетьман став показувати на Москву.


Історія міста та його архітектури
Київ - cтародавній центр слов'янства, столиця могутньої Київської Русі. Про нього згадують в "Повести временных лет" та в "Слові о полку Ігоревім". Слава про Київ розповсюджувалась у Европі та Азії, у країнах Заходу та Сходу.
На території сучасного Києва людина вперше з'явилася біля 20 тисяч років тому (кінець стародавнього кам'яного віку). Це відома Кирилівська стоянка, що була розташована у північно-західній частині міста (вул. Фрунзе 59-61, колишня Кирилівська).
Відомі також місця поселень епохи мезоліту (10-8 тисяч років тому), неоліту (5-3 тисяч років тому), мідно-бронзового та раннього залізного віків, зокрема, поселення трипільської культури. На значній території сучасного Києва знайдено залишки ранньослов'янських поселень, зокрема, поселень так званої зарубенецької культури.
Проблема походження Києва постійно привертала увагу істориків. За легендою, наприкінці V - початку VI ст. нашої ери три брати Кий, Щек і Хорив та їх сестра Либідь заснували на крутому правому березі річки Дніпро місто та назвали його на честь старшого брата Києвом. Археологічними дослідженнями виявлено на Старокиївській горі житла та господарські будівлі "містечка Кия", датовані V-VI ст. Офіційно прийнято дату заснування Києва - 482 рік. Навколо Стародавнього Києва об'єднались поляни, древляни, угличі, сіверяни, тиверці, і місто Київ стало великим політичним центром східнослов'янських племен.
В 988 р. князь Володимир запровадив в Київській Русі християнство як офіційну релігію. Це сприяло встановленню та розвитку політичних і культурних зв'язків з Візантійською імперією, Болгарією та іншими державами Европи і Ближнього Сходу.
У ХІ ст. Київ стає одним з найвідоміших осередків цивілізації у християнському світі. У місті функціонувало біля 400 церков, 8 ринків, проживало більш ніж 50 000 жителів.
Після смерті князя Володимира Мономаха у 1125 р. почався процес розпаду єдиної держави "Київська Русь". На її території створилося декілька князівств, які самостійно не могли протистояти іноземним вторгненням. Цим скористався монголо-татарський хан Батий, онук Чингиз-хана. У 1240 р. Київ було зруйновано та спустошено його ордами. Це затримало розвиток Києва майже на сторіччя. Збереглися лише дуже скупі відомості про Київ кінця XIII ст. Адміністративний центр у цей час перемістисвя на Поділ. Тут відбудовувались ремісничі квартали, зводились укріплення навколо них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Історія Києва.Відкриття в Києві пам’ятника Б.Хмельницьком

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок