Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Культура особистої гігієни

Культура особистої гігієни

Назва:
Культура особистої гігієни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,55 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Р Е Ф Е Р А Т
н а т е м у :
“Культура особистої гігієни”


Дотримання гігієнічних вимог у житті кожної людини зав-жди було дуже важливим чинником збереження здоров'я і підвищення працездатності. За даними ВООЗ, у загальній су-купності чинників, які зумовлюють стан здоров'я людини (ге-нетичні фактори, рівень і доступність медичної допомоги, еко-логічний стан навколишнього середовища та спосіб життя), питома вага останнього становить понад 50 %. Особливого зна-чення набуває здоровий спосіб життя в сучасних екологічних умовах, у ситуації, коли проведення первинної профілактики різноманітних захворювань, необхідність підвищення природ-ного імунітету та опірності до впливу численних несприятли-вих чинників навколишнього середовища є провідним завдан-ням всієї медичної науки.
Фундаментом здорового способу життя, ефективної первинної і вторинної профілактики різних захворювань є особиста гігієна — комплекс заходів, спрямованих на збереження та зміцнення здоров'я шляхом дотримання гігієнічних вимог у повсякденному житті й діяльності людини.
Гігієна тіла, забезпечення його чистоти, догляд за шкірою і волоссям є найдавнішими елементами особистої гігієни. Сис-тематичне вмивання забезпечує чистоту і нормальне функціо-нування шкіри, що дуже важливо у зв'язку з її фізіологічною роллю.
Так, через шкіру за одну годину виділяється 10—20 мл поту. При виконанні важкої роботи і перегріванні ця кількість може збільшуватися до 300—500 мл і вище. Щодоби через шкіру дорослої людини виділяється до 15—40 г шкірного жиру, до складу якого входять різні жирові кислоти, білки та інші речо-вини, відбувається злущення до 15 г епідермісу, що ороговів.
Додавання до мила ланоліну, що входить, зокрема, у рецеп-туру «Дитячого» мила, пом'якшує подразливу дію лугів. Віднов-ленню кислої реакції шкіри, що визначає її бактерицидну дію, сприяє полоскання сумішшю, до складу якої входить оцтова кислота.
У процесі виробництва в туалетні мила, залежно від їх при-значення і товарної групи, вводять різні барвники, лікуваль-но-профілактичні та дезінфекційні засоби.
Гарячі (40-60 °С) мильні розчини знищують 80-90% мікро-флори з інфікованої поверхні. Для забезпечення високого дез-інфекційного ефекту рекомендується після намилювання рук протягом 1,5-2 хв. обробляти їх мильною піною, після чого змивати її теплою водою.
Як засіб гігієнічного догляду за тілом у населення багатьох країн світу широкого поширення набуло купання в лазнях. Виходячи з історичних описів, найпростіші конструкції лазень люди використовували ще в глибоку давнину, на стадії первісно-общинного ладу. Лазні були відомі скіфам, у Стародавній Індії, Вавилоні, Єгипті, Персії та в інших країнах. Особливо відоми-ми були лазні в Стародавньому Римі, де загальна їх кількість перевищувала 800. Багато великих римських лазень (терми Каракалли, Діоклетіана) увійшли в історію як зразки архітек-тури і будівельної техніки, включаючи до свого складу не тільки лазневі, але й гімнастичні та масажні приміщення, бібліотеки та місця відпочинку. Терми Каракалли, наприклад, мали пло-щу 16 га і могли одночасно прийняти і розмістити близько 3000 осіб.
Основний спосіб гігієнічного догляду за ротовою порожни-ною — двічі на день (вранці і перед сном) чистити зуби. Чи-щення зубів необхідне для знищення зубного нальоту, спо-вільнення процесів утворення зубного каменю, який є одним із головних чинників розвитку карієсу і пародонтозу, знищення неприємного запаху з рота, зменшення кількості мікроор-ганізмів у ротовій порожнині, в тому числі і умовно-патоген-них, для розвитку яких у ній є необхідні поживні речовини та сприятливі щодо температури і вологості умови.
Для механічного чищення зубів використовують спеціальні зубні порошки та пасти. Головними компонентами зубного порошку є очищена крейда та різні додатки. Властивості зубного порошку очищати зуби і масажувати ясна достатньо високі, однак його головним недоліком порівняно з пастами є абразивний вплив на емаль зубів: Перевагою паст, до складу яких входить значно мен-ше крейди, ніж до складу зубних порошків, є і можливість ство-рення різноманітних Композицій щодо складу, зручність та гігієнічність користування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Культура особистої гігієни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок