Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Ле Корбюзье

Ле Корбюзье

Назва:
Ле Корбюзье
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Jle Корбюзье писал: «Эстетика инженера и эстетика архитектора связаны единством, но первая из них переживает бурный расцвет, а вторая мучит
ельно деградирует» ^ И в другом месте: «Мои искания, так же как и мои чувства, сводятся к одному, к главному в жизни


Ле Корбюзье
- 1 -
 
 
«Естетика інженера й естетика архітектора зв'язані єдністю, але перша з них переживає бурхливий розквіт, а друга болісно деградує»
«Мої шукання, так само як і мої почуття, зводяться до одному, до головного в до поезії»
Jle Корбюзье.(«До архітектури»)
У прагненні домогтися нового розквіту естетики архітектури й у поетизації цієї найважливішої сфери людської діяльності — ключ до розкриття творчості Ле Корбюзье — великого майстра, життя якого зв'язала два століття в історії сучасної архітектури.
Кінець XIX століття знаменувався небувалим розмахом будівництва, величезними досягненнями в науці і техніку. Виникають нові сміливі конструкції, застосовуються нові будівельні матеріали, нова будівельна технологія. І поряд з цим виявлялася неспроможність традиційних эстетических концепцій у мистецтві архітектури. В архітектурному середовищі відбувалося розшарування: одні намагалися осмислити нові можливості, інші всупереч конструктивній логіці намагалися сховати нові конструкції за помилковою декорацією ветхих архітектурних стилів.
«У сімнадцять років мені пощастило зустріти людини без забобонів, що доручив мені будівлю свого будинку. І у віці від 17 до 18 років я побудував цей будинок з великим старанням і цілою купою хвилюючих подій. Цей будинок, цілком ймовірно, жахливий»
Будинок цей був першій і останнім у творчості Ле Корбюзье, вибудованим у дусі декоративного стилю 900-х років модерн.Ле Корбюзье в 19 років назавжди перевернув у своїй творчості цю сторінку в історії архітектури, щоб ніколи більше до неї не повертатися.
«Але з тих пір я переконався, що будинок будується з матеріалів, робітниками, за розробленим планом і розрізові і це визначає успіх або неуспіх добутку», — виводить для себе свій перший незмінний постулат майбутній архітектор-новатор. Так, уже на початку століття він задумується про необхідність шукати нові шляхи в архітектурі. Молодий Жаннере відмовляється від канонічних прийомів і готових рецептів, преподносимых в архітектурних школах, від поняття про «велике натхнення понад», що не має відносини до реальності.
І в першому своєму будинку Ле Корбюзье вже шукав эстетического єдності призначення і форми, прагнув поетично осмислити й органічно включити архітектуру в навколишню природу.
«Житло — це можливість вільно рухатися... відпочивати, занурюватися в роздум; можливість випробувати або викликати присутність середовища: сонце — хазяїн усього живого, рух повітряних струменів, що чарує око і несе щиросердечна рівновага, видовище трав, квітів, дерев, неба, простору».
СЕРІЙНЕ ДОМОБУДІВНИЦТВО
«Починається велика епоха. Виникають нові віяння. Індустрія, що нахлинула, немов бурхливий потік, принесла із собою нові знаряддя, при- способленные до цієї нової епохи і породжені новими віяннями.
Закон економії владно керує нашими діями і думками.
Проблема будинку — це проблема епохи. Від неї нині залежить соціальна рівновага. Перша задача архітектури в епоху відновлення — зробити переоцінку цінностей, переоцінку складених елементів будинку. Серія заснована на аналізі й експерименті. Важка індустрія повинна зайнятися розробкою і масовим виробництвом типових елементів будинку.
Треба повсюдно впровадити дух серійності, серійного домобудівництва, затвердити поняття будинку як промислового виробу масового виробництва, викликати прагнення жити в такому будинку.
- 2 -
Якщо ми вирвемо зі свого серця і розуму застигле поняття будинку і розглянемо питання з критичної й об'єктивної точки зору, ми прийдемо до будинку-машини, промисловому виробові, здоровому (і в моральному відношенні) і прекрасному, як прекрасні робочі інструменти, що нерозлучні з нашим життям.
Будинок буде виконаний тієї одухотвореної краси, що людина-творець здатн повідомити всякому простому і необхідному знаряддю праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Ле Корбюзье

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок