Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Архітектура Древнього Рима

Архітектура Древнього Рима

Назва:
Архітектура Древнього Рима
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,87 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Архитектура, или зодчество,— искусство строить здания и их комплексы, предназначенные для повседневных запросов частной, общественной ж
изни и деятельности людей


Дитяча художня школа
РЕФЕРАТ
«Архітектура Древнього Рима»


Зміст.
Уведення | 3
Республіканський період | 6
Імперський період | 16
Висновок | 34
Список літератури | 35


Уведення.
Архітектура, або зодчество,— мистецтво будувати будинки і їхні комплекси, призначені для повсякденних запитів приватного, громадського життя і діяльності людей. Будь-який будинок укладає в собі життєво необхідне просторове ядро — інтер'єр. Його характер, виражений у зовнішній формі, визначений призначенням, умовами життя, потребою в зручності, у просторі і волі руху. Зв'язана у своєму розвитку з постійно мінливими матеріальними потребами людини, з розвитком науки і техніки, архітектура є однієї з форм матеріальної культури.
Разом з тим архітектура — один з видів мистецтва. У художніх образах архітектури відбивають і лад громадського життя, і рівень духовного розвитку суспільства, і його эстетические ідеали. Архітектурний задум, його доцільність розкриваються в організації просторів інтер'єра, в угрупованні архітектурних мас, у пропорційних відносинах частин і цілого, у ритмічному ладі. Співвідношення інтер'єра й обсягу будинку характеризує своєрідність художньої мови архітектури.
Велике значення має художнє оформлення зовнішнього виду будинків. Як жоден інший вид мистецтва, архітектура постійно впливає своїми художніми і монументальними формами на свідомість маси людей. Вона відкриває своєрідність навколишньої природи. Міста, подібно людям, мають неповторна особа, характер, життя, історію. Вони оповідають про сучасне життя, про історію поколінь, що пішли.
Різноманіття суспільних потреб людини народжує розмаїтість типів архітектури: житловий, суспільно-цивільної, промислової. Містобудування враховує характер місцевості, економіки, умови транспорту, розміщення населення. У періоди художнього підйому архітектура гармонічно розвивається в співдружності з іншими видами мистецтва. Скульптура, живопис, декоративні мистецтва втілюють у конкретних образах ідеї, закладені в спорудженні. І архітектура й образотворче мистецтво збагачують один одного в цьому синтезі.
Під Древнім Римом мається на увазі не тільки місто Рим античної епохи але і всі завойовані їм країни і народи, що входили до складу колосальної Римської держави — від Британських островів до Єгипту. Римське мистецтво — вище досягнення і підсумок розвитку древнього мистецтва. Його створювали не тільки римляне (або італіки), але і древні єгиптяни, греки, шини, жителі Пиренейского півострова, Галлії, Древній Німеччині й інші народи, скорені Римом, що іноді стояли на більш високій ступіні культурного розвитку. Римське мистецтво склалося на основі складного взаємопроникнення самобутнього мистецтва місцевих италийских племен і народів, у першу чергу могутніх етрусків, власників древньої високорозвиненої самобутньої художестной культури. Вони познайомили римлян з мистецтвом градостроения (різні варіанти зводів, тосканский ордер, інженерні спорудження, храми і житлові будинки й ін.), настінним монументальним живописом, скульптурним і мальовничим портретом, що відрізняється гострим сприйняттям натури і характеру.
У художній майстерності, безумовно, панувала давньогрецька школа, зате на форми мистецтва в кожній провінції Римської держави впливали місцеві традиції. Особливо великий внесок у створення римської культури внесли грецькі колоністи в Південній Італії і Сицилії, їхні багаті міста були центрами наукового життя і художньої культури античності.
Широта містобудування, що розвивалося не тільки в Італії, але і провінціях, відрізняє римську архітектуру. Сприйнявши від етрусків і греків раціонально організоване, строге планування, римляне удосконалили її і втілили в містах більшого масштабу. Ці планування відповідали умовам життя: торгівлі величезного розмаху, духу вояччини і суворій дисципліні, тяжінню до зрелищности і парадності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Архітектура Древнього Рима

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок