Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат: САКРАЛЬНА АРХІТЕКТУРА РУСИНІВ-УКРАЇНЦІВ НА ТЕРЕНАХ СХІДНОЇ СЛОВАЧЧИНИ ХVІІІст

САКРАЛЬНА АРХІТЕКТУРА РУСИНІВ-УКРАЇНЦІВ НА ТЕРЕНАХ СХІДНОЇ СЛОВАЧЧИНИ ХVІІІст / сторінка 2

Назва:
САКРАЛЬНА АРХІТЕКТУРА РУСИНІВ-УКРАЇНЦІВ НА ТЕРЕНАХ СХІДНОЇ СЛОВАЧЧИНИ ХVІІІст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,02 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вони прикрашені багато численними розписами. Ці традиції походять з ХІ ст. Використовували прості засоби виразності, зрозумілі простим людям.
Якщо говорити про типологію, то на теренах Східної Словаччини переважає лемківська будівельна школа, хоча є і декілька прикладів бойківського типу (особливо в прикордонній смузі з Україною).
Культова архітектура звичайно було під пильним наглядом церковної влади, та народні майстри поряд із канонами намагалися в кожній церкві вкласти особисте бачення.
Актуальність теми. Дерев’яні церкви Східної Словаччини майже не входили в коло досліджень вітчизняних науковців. Цим переймались переважно словацькі та польські вчені, які не рідко старались відсунути причетність українського народу до творення цих унікальних пам’яток культури. А тому вважається за потрібне дослідити зародження та подальший розвиток будівництва церков у східних районах Словацької Республіки і підкреслити їх прямий зв'язок з церковним будуванням на Західній Україні. Крім того, актуальність теми визначається наступними постулатами:
невиразно окреслено науковий підхід, щодо архітектурної традиції, що є підставою традиційних основ та особливостей побудови дерев’яних церков на теренах Східної Словаччини;
відсутній комплексний підхід до питань становлення, гармонії та єдності простору, конструкції та форми, впливів церковної та національної традиції;
недостатньо виявлені залежності будівельного матеріалу від поширення певних порід і вплив породи дерева на довговічність церков.
Мета роботи. Шляхом заглиблення до витоків всесвітньої історії та історії мистецтва навести конкретні дані, що доводять прямий зв'язок сакральних споруд по обидва боки Карпат. Виявити і узагальнити особливості мистецького феномену українських церков на Східній Словаччині ХVІІІст., встановити їх принципи формування та розвитку. Метою є також викликати інтерес до охорони та збереження сакральних пам’яток не тільки з боку держави, а й теперішніх користувачів.
Для вирішення поставленої мети окреслено такі конкретні завдання:
проаналізувати соціальні перипетії, яких зазнала Східна Словаччина та висвітлити історичні дані заселення українцями цієї території;
вивчити передумови зародження та розвитку типів церков;
встановити принципи та національні ознаки будівництва храмів, які зберігають традиційну українську ідентичність;
уточнити основні історичні етапи генезису, розвитку стильових відмін українських дерев’яних церков;
охарактеризувати композиційні рішення та художньо-образних особливостей храмів Східної Словаччини ХVІІІст.;
аналіз окремих груп архітектурних церковних пам’яток ХVІІІст.;
переглянути реставраційні моменти народних сакральний споруд, їх стан та збереження.
Хронологічні межі. Для дослідження обрано церкви, зведення яких припадає на ХVІІІ ст., оскільки саме в цей час народне сакральне будівництво було найбільш плодотворним і художньо-яскравим.
Територіальні межі дослідження визначені Північно-Східною Словач-чиною, а саме такі райони (округи): Снина, Михалівці, Свидник, Пряшів, Бардіїв і Стара Любовня .
Об’єктом магістерської роботи є історичні процеси розвитку, типологічні відміни та художні явища, що стосуються дерев’яної сакральної архітектури.
Предметом дослідження є значний комплекс дерев’яних церков ХVІІІ ст. на території Східної Словаччини, а також церкви Західної України в якості порівняння.
Методика дослідження. З метою отримання висновків використовуються науково-теоретичні методи дослідження, які включають вивчення історико-архітектурних, літературних, архівних джерел, ознайомлення з об’єктами в натурі, виконання малюнків, живописних робіт, типологічну систематизацію рішень, порівняльний аналіз церков. Також використано загальноприйняті у мистецтвознавчій науці методи: порівняльно-історичний, стилістичний, формальний аналіз.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше у вітчизняній мистецтвознавчій науці: комплексно висвітлено художньо стилістичні особливості народної сакральної архітектури ХVІІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: САКРАЛЬНА АРХІТЕКТУРА РУСИНІВ-УКРАЇНЦІВ НА ТЕРЕНАХ СХІДНОЇ СЛОВАЧЧИНИ ХVІІІст

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок