Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва (з досвіду роботи вчителя)

Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва (з досвіду роботи вчителя)

Назва:
Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва (з досвіду роботи вчителя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва (з досвіду роботи вчителя)


Педагогічний аналіз відвіданих уроків у 5-7 класах, позакласних вихованих заходів, психолого-педагогічне тестування учнів та батьків 5-Б класу, співбесіди з колегами по роботі, вивчення класної та шкільної документації свідчать, що вчитель творчий, ініціативний, відданий своїй роботі майстер педагогічної справи.
Глибокі знання, постійний пошук нестандартних, нетрадиційних форм навчання та виховання, відповідальність, любов до дітей дають їй можливість працювати на високому професійному рівні. І тому кожен урок образотворчого мистецтва стає для учнів відкриттям, новою сторінкою на шляху пізнання світу прекрасного. Нового. Незбагненного. Образне, кольорове сприйняття світу, яке вчителька відкриває своїм вихованцям, зменшує працювати їхню фантазію, уяву, розвиває просторове мислення. Розумові та пізнавальні здібності. Іншими словами – вона формує особистість.
Вчитель виховує в дітей естетичні смаки та погляди на принципах народної естетики та на кращих надбаннях цивілізації, що дозволяє примножувати культурно-мистецькі надбання народу.
Вона глибоко переконана, що краса і добро крокують поряд, тому на своїх уроках вона викликає в учнів почуття радості. Здивування. Привчає бачити естетичні деталі через малюнок, закладає духовні основи у процесі роботи над композиціями з різних тем. Для досягнення цієї мети вчителька використовує різні методи і прийоми роботи, поєднує такі види мистецтва як музика та література.
Часто, перед тим, як повідомити те чи інше завдання, вона викликає відповідну емоцію і турбується про те, об вона була пов’язана з новим знанням, бо тільки те знанням, бо тільки те знання можна прищепити, яке пройшло крізь почуття учнів. Завдання педагога – розбудити в кожній дитині прекрасне, добре, гарне засобами також ж доброї і прекрасної музики, яка зможе настроїти не тільки окремого учня, а й весь клас на певну хвилю, примусити прислухатися до своїх власних хвилювань і почуттів, навчитися осмислювати їх. Але для того, щоб музика на уроці образотворчого мистецтва виконала свою роль, вчителька ще поступово вчить учнів не тільки слухати й сприймати її, а й переживати її зміст. Тому на цих уроках музика є не допоміжним, а рівноправним засобом естетичного виховання. Музичний супровід створює особливий художній світ – світ високих почутті, високого емоційного напруження, допомагає створити творчу атмосферу під час малювання. Це буває або просто приємна і спокійна музика, яка знімає напругу, або музика, яка спрямована розкрити певну тему. Наприклад, на уроці “Малювання українського національно вбрання” вчителька пропонує учням послухати українські народні мелодії, а коли учні малювали на тему “Козацькому роді нема переводу”, звучала пісня виконанні О.Білозір “Україночка” або Пісню Роксолани”, зміст яких розкриває сутність українського народу, його історичне минуле, менталітет.
Розповідаючи про кольори та спектр у 5-му класі, вчитель пропонує учням допомогти оплесками і співає пісню “Радуга”, Дітям така форма дуже подобається, і це створює веселу невимушену атмосферу, сприяє особистісно-емоційному сприйняттю художньої інформації. До речі, по темі “Кольори” учителька розробила систему конспектів уроків, які додаються. Наводимо фрагменти цих уроків:
демонструється картина І.Айвазовського “Веселка”, розповідь про художника звучить на фоні спокійної музики, де чути шум моря;
на домашнє завдання дається творча робота. Змішати різні фарби і отримати нові кольори;
на прикладах картин Левітана, Шишкіна, Саврасова розкривається тема “Тепла гама”, “Осінні дерева”;
самостійна робота учнів супроводжується музикою П.Чайковського “Пори року”;
часте практикування поетичних хвилинок (вірші декламують учителька та учні).
Ефективність занять мистецтвом істотно залежить від зацікавлення художньою працею, від отриманого дітьми в процесі малювання емоційного задоволення, радості. Тому часто на уроках вчителька застосовує ігрові моменти, нестандартні ситуації, елементи режисури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва (з досвіду роботи вчителя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок