Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> РОЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ В КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СУСПІЛЬСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

РОЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ В КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СУСПІЛЬСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Назва:
РОЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ В КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СУСПІЛЬСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УДК 027.54(477):021.1 Наталія ЗАХАРОВА,
наук. співроб. СІАЗ НБУВ, заслужений працівник культури України
РОЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ В КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СУСПІЛЬСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
У статті йдеться про роль Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського в процесі розбудови демократичного суспільства в Україні, про зміни змісту та рівня публічних форм культурно-просвітницької діяльності в сучасних умовах.
Ключові слова: культурно-просвітницька функція, культурно-просвітницька діяльність, культурно-просвітницький центр, культурно-інформаційна функція, культурно-інформаційний центр, соціокультурний центр.
Діяльність бібліотек як частини інфраструктури суспільства тісно пов'язується із соціально-економічними процесами і ставить бібліотеки перед необхідністю адаптуватися до нових умов. З одного боку, на сучасну бібліотечну справу впливає інтелектуальна свобода бібліотеки, її політичний нейтралітет і самостійне управління ресурсами, з іншого - переосмислюється роль бібліотек, їх місія в розбудові демократичного суспільства.
Набуття в 1996 р. статусу національної висунуло перед Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського (далі - НБУВ) нагальне завдання переглянути зміст культурно-просвітницької діяльності. Ця діяльність відбувалася в умовах осмислення бібліотекознавцями ролі бібліотек у суспільних перетвореннях, пошуків нових форм та методів культурно-просвітницької роботи, трансформацію їх в інформаційні та соціокультурні центри.
Вагомого значення для виконання НБУВ основних функцій, у тому числі й культурно-просвітницької, мало вирішення завдань, поставлених у розпорядженні Президента України від 02.12.2003 р. № 396 «Про заходи щодо вдосконалення діяльності Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського». Бібліотечно-бібліографічна та інформаційна діяльність НБУВ була спрямова на розширення функцій бібліотеки як головного науково-інформаційного центру держави, розвитку її діяльності на базі запровадження сучасних інформаційних технологій, комп'ютерної та телекомунікаційної техніки. Ці завдання як пріоритетні були визначені в Постанові президії НАН України від 09.07.2003 р.
«Про стан та завдання розвитку в НАН України бібліотечно-бібліографічної сфери» .
НБУВ за цих умов успішно продовжує власний експеримент розвитку культурно-просвітницької функції, розпочатий ще в першій половині 90-х років. Бібліотека активно розвиває цей напрям діяльності, що збагачує її культурно-просвітницьку, а останнім часом культурно-інформаційну функції.
З 1997 р. визначенню форм та методів реалізації окреслених вище функцій НБУВ приділяється особлива увага, зокрема вдосконалюється координація культурно-просвітницької та культурно-інформаційної діяльності усіх підрозділів, формується єдиний інформаційний простір для усіх напрямів діяльності бібліотеки та її підрозділів.
Такий підхід позитивно позначився не лише на діяльності бібліотеки, а й, насамперед, на розвитку змісту культурно-інформаційної функції наукової, національної установи, що реалізується через органічну єдність. Набули поширення комплексні заходи, які об'єднували різні форми та методи цієї діяльності, відбувалося впровадження реклами та активного залучення до такої діяльності державних органів, культурних центрів інших організацій.
Головним координатором усієї цієї роботи був культурно-просвітницький центр (далі - КПЦ) НБУВ, створений у 1992 р. Він працював у тісному контакті з інститутами та центрами бібліотеки, іншими культурними центрами і творчими спілками. КПЦ, з одного боку, максимально враховував попередній досвід проведення різноманітних культурно- просвітницьких заходів, науково-інформаційної роботи в галузі історії книги та культури, а з другого - вів активні пошуки нових форм і методів пропаганди знання, проведення культурних заходів, які б сприяли перетворенню НБУВ на справжній культурно-інформаційний центр.
Традиційними напрямами діяльності КПЦ, як і в попередні роки, були: підготовка книжкових виставок із фондів НБУВ, виставок-арт- галерей, проведення різноманітних науково-практичних заходів, конференцій, читань, круглих столів, організація зустрічей з ученими, політиками, письменниками та діячами культури, організація лекторіїв, екскурсій по бібліотеці, роботи клубів, презентація нових книг, культурний обмін із країнами близького і дальнього зарубіжжя, участь в ювілейних заходах, загальноукраїнських та загальноміських святах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ В КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СУСПІЛЬСТВА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок