Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Колір

Колір

Назва:
Колір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
з
кольорознавства
на тему:
Колір


Колір - одна з властивостей об'єктів матеріального світу, сприймане як усвідомлене зорове відчуття. Той або інший колір "привласнюється" людиною об'єктам в процесі їх зорового сприйняття.
У переважній більшості випадків колірне відчуття виникає в результаті дії на око потоків електромагнітного випромінювання з діапазону довжин хвиль, в якому це випромінювання сприймається оком (видимий діапазон - довжини хвиль від 380 до 760 нм). Інколи колірне відчуття виникає без дії променистого потоку на око - при тиску на очне яблуко, ударі, електричному роздратуванні і ін., а також по уявній асоціації з ін. відчуттями - звуку, тепло і так далі, і в результаті роботи уяви.
Різні колірні відчуття викликають різнозабарвлені предмети, їх різноосвітлені ділянки, а також джерела світла і створюване ними освітлення. При цьому сприйняття кольорів можуть розрізнятися (навіть при однаковому відносному спектральному складі потоків випромінювання) залежно від того, чи потрапляє в око випромінювання від джерел світла або від несамосвітних об'єктів.
У людській мові, проте, використовуються одні і ті ж терміни для позначення кольору цих двох різних типів об'єктів. Основну долю предметів, що викликають колірні відчуття, складають несамосвітні тіла, які лише відображають або пропускають світло, що випромінюється джерелами. У загальному випадку колір предмету обумовлений наступними чинниками: його забарвленням і властивостями його поверхні; оптичними властивостями джерел світла і середовища, через яке світло поширюється; властивостями зорового аналізатора і особливостями ще недостатньо вивченого психофізіологічного процесу переробки зорових вражень в мозкових центрах.
Еволюційно здібність до сприйняття кольору розвинулася для цілей ідентифікації предметів разом із здібностями до сприйняття інших їх властивостей (розмірів, твердості, теплоти і ін.) і переміщень в просторі, допомагаючи виявляти і пізнавати в життєво важливих ситуаціях окремі предмети по їх забарвленню при всіляких змінах освітлення і стану їх довкілля.
Ця необхідність розпізнавання об'єктів з'явилася головною причиною того, що їх кольору визначаються в основному їх забарвленням, і за звичних для людини умов спостереження за рахунок тієї, що вноситься спостерігачем несвідомо поправки на освітлення лише в малій мірі залежать від освітлення.
Наприклад, зелене листя дерев визнається зеленим навіть при червонуватому освітленні на заході сонця. Обмовка про звичні (у широкому сенсі) умови спостереження вельми істотна - якщо зробити їх різко незвичайними, думки людини про кольори предметів (отже, і його колірні відчуття) стають невпевненими або помилковими. (Так, описи і спроби відтворення кольору т.з. космічних зірок, зроблені різними космонавтами, сильно відрізнялися одне від іншого і від кольору цих "зірок", зафіксованих об'єктивними методами кольорової фотографії.)
Стійке уявлення, що виробляється і закріплюється в людській свідомості, про певний колір як невід'ємну ознаку звичних об'єктів спостереження називається "Ефектом приналежності кольору", або явищем константній кольору. Ця психологічна особливість зорового сприйняття найсильніше виявляється при розгляді несамосвітних предметів і обумовлена тим, що в повсякденному житті ми одночасно розглядаємо сукупності предметів, підсвідомо порівнюючи їх кольору, або порівнюємо колірні відчуття від різнозабарвлених або різноосвітлених ділянок цих предметів.
Ефект приналежності кольору несамосвітних об'єктів настільки значителен, що навіть в несприятливих умовах розгляду колір предмету усвідомлюється в результаті пізнання предмету по ін. ознакам. Найменування багатьох кольорів сталися від назва об'єктів, забарвлення яких дуже сильно виражене: малиновий, рожевий, смарагдовий. Незрідка навіть колір джерела світла описують кольором якого-небудь характерного об'єкту, що не світиться: криваво-червоний диск Сонця.
Ефект приналежності кольору не настільки сильний для джерел світла, оскільки в звичайних (не пов'язаних з їх виробництвом) умовах їх рідко зіставляють з ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Колір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок