Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Сексуальна революція.

Сексуальна революція.

Назва:
Сексуальна революція.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,04 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему:
Сексуальна революція.


Важко визначитися з тим, коли виникло дуже широко вживане зараз поняття “сексуальна революція”. Є підстави вважати, що його вживання стало більш-менш поширеним з 1949 року, коли Вільгельм Райх, австрієць за походженням, який наприкінці 30-х років перебрався до Сполучених Штатів, при черговому перевиданні своєї книги (перше видання якої вийшло у 1930 році під назвою “Сексуальність у боротьбі за культуру”), дав новому виданню назву “Сексуальна революція”. Проте, вочевидь, це поняття вживалося і раніше. Адже ті явища і процеси суспільного життя, які в своїй сукупності складають зміст сексуальної революції - зявилися значно раніше.
Революційні явища і процеси, описані і проаналізовані Райхом у його книзі, стосуються 20-х років, наприкінці яких він мав змогу досліджувати їх в Радянський Росії. А ще на початку того десятиріччя, виникнення у цій країні революційних змін у статевих відношеннях у самій загальній формі провіщав її ідейний і політичний лідер Володимир Ленін у розмові з німецькою революціонеркою Кларою Цеткін. (7.С.435)
Сутність революції (revolutio – латин. – переворот) у будь якій суспільній сфері, як відомо, у відносно швидкій, порівняно з еволюційними (evolutio – латин. – розгортання), і докорінній зміні її визначальних відносин і/чи поглядів. А для такіх змін мають визріти підстави.
Чи були підстави для революційних змін у сфері відносин між статями, сексуальної поведінки і сексуальної моралі у 20-х роках в країні, що тільки но пережила дві революції, імперіалістичну і громадянську війни, була голодна і майже вщент зруйнована ?
Безперечно були. Проте значна частина подібніх підстав була в наявності і в більшості країн Європи і Америки, оскільки всюди вони мають схоже походження. Але перша сексуальна революція ХХ-го сторіччя розпочалася на уламках Російської імперії. Бо тут виникла низка додаткових підстав, які ще не сформувалися в інших країнах.
Розглянемо як накопичувалися підстави для цієї революції і чому вона виникла в хоча і найбільшій, проте далеко не найрозвинінешій країні.
Першою по значимості з сукупності характеристик стану сексуальної сфери в суспільстві є характеристика соціальних взаємовідносин між статями. Ні соціальної рівності, ні прав на таку рівність у статей в суспільстві Російської Імперії до 1917 року не було. Бо суспільство було традиційно патріархальним (грецьк.- pater – батько + arche – початок, влада; батьківська влада), тобто таким, у якому звичаї і право, освячені мораллю, передбачали домінуючу роль чоловіків.
 
Підвалини патріархального устрою були закладені багато тисячоліть тому. Цьому устрою передував ще більш тривалий період матріархату (mater – латинськ. - мати + arche - грецьк. початок, влада; материнська влада). Виникнення обох форм перерозподілу суспільного впливу і влади на користь тієї чи іншої статі повязано з визначеними біологічними особливостями можливостями кожної з них місцем у продуктивних силах суспільств.
Найважливіша біологічна функція жінки, яка одночасно є й найважливішою соціальною – народження дітей і їх годування груддю, що забеспечує подальше фізичне існування суспільства. В перших суспільствах, швидше за все, статеве життя жінки починалося ще до досягнення нею статевої зрілості, а тому вагітнити і народжувати вона починала практично відразу після її досягнення, і робила це так довго, як дозволяло її здоровя. Запобігати вагітностям люди не вміли (оскільки дуже довго навіть не знали звязку між нею і статевим актом). Та у цьому, здебільше, і не було потреби, оскільки дуже висока дитяча смертність мала бути компенсована народжуваністю на межі фізіологічних можливостей. (Хоча, вочевидь, іноді виникали проблеми “зайвих” дітей – чи засобів існування на їх утримання не вистачало, чи вони заважали міграції спільноти. В таких випадках від дітей позбавлялися.)
Безперечно, попри виконання своєї найважливішої біологічної функції, жінки завжди брали посильну участь і у економічному житті – забезпеченні своєї спільноти засобами існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Сексуальна революція.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок