Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Особливості культурної еволюції Стародавнього Сход

Особливості культурної еволюції Стародавнього Сход

Назва:
Особливості культурної еволюції Стародавнього Сход
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,12 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Особливості культурної еволюції Стародавнього Сходу
План
1. Мистецтво первісного суспільства.
2. Культура Стародавнього Сходу:
а) загальна характеристика культури Стародавнього Єгипту;
б) культура Передньої Азії;
в) особливості культури Стародавньої Індії;
г) культура Стародавнього Китаю.
1. Нахил до художньої діяльності людина виявила на зорі свого існування. Творчість стала для неї могутнім за-собом пізнання навколишнього світу і важливим фактором подальшого розвитку.
Перші кроки образотворчого мистецтва припадають на епоху пізнього палеоліту (від грец. "палеос" — давній і "літос" — камінь), тобто на пізній період давньокам'яного віку. У періоди кам'яного віку, так звані Оріньяк (40— ЗО тис. років до н.е.), Солютре (20—15 тис. років до н.е.), Мадлен (15—10 тис. років до н.е.), первісні люди залиша-ли свої уявлення про реальний світ на скелях і стінах пе-чер у вигляді малюнків, у різьбленні по каменю і кістці, у рельєфах і круглій скульптурі.
До найдавніших зображень належать відбитки людських рук, контурні малюнки тварин (зокрема, оленя, бика, коня, ведмедя), а також переплетення хвилястих ліній. Культура оріньякського періоду представлена і першими пам'ятка-ми круглої скульптури.
В епоху Солютре спостерігається певний прогрес у ху-дожньому пізнанні світу. Постаті тварин малюються більш чітко і впевнено.
Високого мистецького рівня досягають розписи в печерах Фон де Гом (Франція), Кастільйо (Іспанія).
Розквіт мистецтва палеоліту припадає на епоху Мадлена. Первісні художники малюють коней, що скачуть, чорних биків, корів з телятами, поранених бізонів і носорогів. Най-більш відомі розписи цього періоду знаходяться в печерах Альтаміра (Іспанія), Ласко, Комбарель (Франція) та інших.
Новий етап розвитку первісного мистецтва спостерігаєть-ся в пам'ятках середньокам'яного віку — мезоліту (X— VII тис. до н.е.). У цей час людина винайшла лук і стріли.
Наскельне мистецтво мезоліту дає яскраві зразки бага-тофігурних динамічних сцен: військових дій, колективного полювання, збирання меду тощо.
Новокам'яна епоха, або неоліт (VI—IV тис. до н.е.), наступний, більш високий щабель у розвитку людства. У цей час виникає скотарство, землеробство, гончарство.
З епохи неоліту залишилися малюнки, висічені на ске-лях, які зображають різних звірів; надалі розвивається скульптура; стає популярним оздоблення домашнього на-чиння. До найбільш яскравих прикладів художньої куль-тури даного періоду належать наскельні зображення в рай-оні ріки Ангари, в Узбекистані, Іспанії та інших місцях.
Шедевром неоліту вважається трипільська культура (верхня течія Дніпра), характерною особливістю якої є інтенсивний розвиток круглої скульптури і кераміки. Трипільський посуд оздоблений геометричним орна-ментом.
У наступний період — вік міді — бронзи — створюються мегалітичні (з великих каменів) споруди. Ці пам'ятки за будовою і формою поділяються на три типи: менгіри — вертикально встановлені брили, які іноді утворюють алеї; дольмени — кам'яні брили, поставлені вертикально і пе-рекриті плитою (вони дещо нагадують житло); кромлехи — кола з вертикально розміщених каменів. Мегалітичні спо-руди деякі вчені схильні пов'язувати з культом поховаль-них ритуалів.
Залізний вік (II—І тис. до н.е.) є останнім у циклі роз-витку первісного мистецтва і початком процесу розкладу первіснообщинного ладу. На території колишнього СРСР знайдено велику кількість пам'яток скіфської культури, в Західній Європі — гальштатської.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КУЛЬТУРИ
СТАРОДАВНЬОГО ЄГИПТУ
2. Культура Стародавнього Єгипту, що бере свій ви-ток з III тис. до н.е. (офіційна версія), є однією з найста-ріших і унікальних культур Сходу.
У стародавніх єгиптян, ймовірно, вперше в історії куль-тури ми знаходимо високий розвиток почуття краси. Єгип-тяни прагнули надати краси усім предметам. Проте вони не виготовляли чудові речі виключно заради їхньої краси. Всі предмети служили якійсь практичній потребі.
Стародавній Єгипет став, вірогідно, батьківщиною світо-вої релігії та естетики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості культурної еволюції Стародавнього Сход

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок