Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Розвиток перукарського мистецтва стародавньої Греції

Розвиток перукарського мистецтва стародавньої Греції

Назва:
Розвиток перукарського мистецтва стародавньої Греції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,69 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Розвиток перукарського мистецтва стародавньої Греції


Давні греки були завзятим, енергійним народом. Характерною рисою давньогрецького суспільства, хоч як це дивно, була відсут-ність великих рабовласників. Це мало велике значення для роз-витку античної демократії, яка сприяла розквіту давньогрецької культури.
Історія давньогрецького античного суспільства починається приблизно в XI ст. до н. е., з часів переселення в Грецію дорійських племен, і поділяється на декілька періодів: гомерівський (XI-VIII ст. до н. е.), архаїчний (VII-VІ ст. до н. е.), класичний (V-ІV ст. до н. е.), елліністичний (ІV-ІІІ ст. до н. е.).
Велике значення для поступу цієї культури мала професія скульптора і художника. У Стародавній Греції це вільні й шано-вані люди. Ідеалом греків було здорове, фізично треноване тіло. Образ оголеного атлета став головним в античній скульптурі. Патріотизм, висока громадянська свідомість, широкий світо-гляд — усе це поєднувалося з фізичною красою гармонійно скла-деного тіла.
Слід зазначити, що давньогрецьку моду вирізняли п'ять особливостей: прагнення до організованості, закономірності, про-порційності, доцільності, симетрії (рис. 1.26 а, б, в). Саме у Ста-родавній Греції зачісці було надано значення високого мистецтва, а чоловіки охоче експериментували зі своїм волоссям. Перукарі мали не тільки гарно і швидко причісувати волосся, а й, як в архітектурі та скульптурі, дотримуватися правил гармонії та естетики.
Дівчата Стародавньої Греції, на відміну від юнаків, не брали участі в Олімпійських змаганнях, але гарне тіло вважалося і в юнаків, й у дівчат дарунком від Бога і становило предмет гор-дості, поваги й шанування.
 
Рис. 1.26. Особливості давньо-грецької моди:
а — Фідій та учні. Зображення Посейдона, Аполлона, Артеміди на рельєфі Парфенона; б — камея Ганзага. Птоломей та Арсіноя (III ст. до н. е.);
в — Артеміда, яка годує лебедя (близько 490 р. до н. е.)
Тво-ри мистецтва не тільки дають уявлення про ідеали краси та смаки давніх греків, а й дозво-ляють вивчати форми зачісок, модних на той час. Естетична досконалість зачісок Стародав-ньої Греції впродовж багатьох століть була предметом насліду-вання. Головні критерії жіночої краси того часу — природність пропорцій тіла. Гарними вважа-лися прямі, правильні лінії носа, підборіддя, невисоке чоло, вели-кі очі й підкреслена дугоподібна лінія брів. Саме такою людство бачить статую Афродіти Мілоської (рис. 1.27 а). Символом чоловічої краси став Аполлон Бельведерський (рис. 1.27 б).
Спартанці з юнацьких років не стригли волосся. Прикладом турботи про зачіску може бути оповідь Геродота про те, що шпигун від Ксеркса бачив од-ного спартанця, який зачісував і прикрашав своє волосся напе-редодні битви.
Даючи загальну характерис-тику чоловічим зачіскам у Ста-родавній Греції, можна зробити висновок, що вони були досить різноманітні. У ранньому пері-оді грецької історії вони майже не відрізнялися від жіночих. В архаїчну епоху носили довге завите й укладене у суворому порядку волосся, а також коси, їх залишали розпущеними, вкла-дали навколо голови. Пізніше за-чіски спрощували: перукарі пра-цювали годинами, створюючи ілюзію локонів, що розвіювали-ся на вітрі.
Найпопулярнішими були зачіски з розчесаним на всі бо-ки волоссям. На потилиці зали-шали довгі пасма, а над чолом короткі, які завивали у тугі ло-кони або закручували в кільця. Волосся звисало щільно при-тиснутими одне до одного пас-мами чи його вкладали у ви-гляді заплетеного «хвоста», який підгортали догори. При цьому локони закладали під ко-су (рис. 1.28 а).
Зустрічалися також зачіски, що нагадували вавилонські, з підгорнутим у вигляді петлі «хвостом» (рис. 1.28 б).
Чоловіки носили подібні за-чіски, доповнюючи їх локонами над чолом (рис. 1.28 б). Це за-чіски з довгого волосся, вільно завитого, яке спускали на спину і плечі. У чоловіків в архаїчний період була поширена зачіска з кіс, які заплітали за вухами й укладали навколо голови, наче обідок. Волосся над чолом укла-дали чубком, що складався з дрібних кілець або серпоподіб-них завитків (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток перукарського мистецтва стародавньої Греції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок