Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Скульптурний портрет

Скульптурний портрет

Назва:
Скульптурний портрет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Скульптурний портрет
Портрет є одним із найважчих видів скульптури. Тому робота над ним потребує великих професійних навиків. Виконання етюду голови чи торсу живої моделі служить ніби вступом до роботи над портретом. Етюд-бюст не потребує досягнення схожості з формами моделі, та анатомічної грамотності. При виконанні портрета виникають більш широкі і глибокі художні проблеми.
Обличчя людини найяскравіше відображає психологічну і розумову діяльність. Глибока думка чи жартівливий настрій, радість чи переляк, страх чи спокійна зосередженість – які б не були переживання людини, всі вони відображаються на обличчі. Це приводить до руху м’язів обличчя. Зі швидкою зміною міміки відбуваються безперервні зміни в групах складок обличчя, що в свою чергу приводить кожен раз до нових пластичних форм. Тому обличчя людини потребує особливої уваги і зосередженості скульптора початківця, від студіювання груп м’язів обличчя, вивчення і розуміння їх взаємозв’язку.
Робота над портретом потребує не тільки зосередженої уваги до зовнішньої фізичної форми портретованого а й проникнення в його духовний світ. Виявлення його психологічних рис, індивідуального характеру, зафіксованого на обличчі. Таким чином головною проблемою портрета є характеристика особистості людини.
Вся сила портрету у правдивості відтворення духовного, внутрішнього обліку портретованого, на жаль цю правдивість часто підміняють точним але сухим “протоколом”. Тому, приступаючи до практичної роботи необхідно передусім повністю осягнути різницю між проблемами портрета і етюда з натури.
На перший погляд здається, що й нема ніякої особливої різниці і те і інше виконується з позуючої моделі, але це тільки на перший погляд. Окрім передачі загальної схожості, зовнішності натури в портреті потрібно підкреслити індивідуальні психологічні якості людини, її внутрішній світ, внутрішні якості.
Композиція портрету повинна сприяти найвірнішому і найбільше повному розкриттю внутрішньої сутності портретованого. В процесі створення портрета композиція являє собою комплекс всіх його елементів, діючих на глядача на рівноправних началах. Характеристика рис обличчя і об’єму голови, її “насадка” на шийний відрізок хребта і на грудну клітку те чи інше положення голови і плечей по відношенню до вертикальної осі торсу а також характер фактурної обробки самої поверхні у відповідності з використовуваним матеріалом – все це складає нероздільне ціле, що з’єднує між собою окремі елементи скульптурного твору.
Поглиблена робота над портретом, не залежно від того, як він буде виконаний чи у вигляді бюста, чи поясний портрет чи в розмір повної фігури, потребує багато підготовчих композиційних етюдів і шкіців з натури. Цей метод дуже важливий, тому що без нього неможливо виконати портрет. Суть його полягає в тому. Щоб перед основною роботою зробити кілька швидких начерків з натури в устновленій позі.
Швидкість спостереження поступово розвинеться завдяки чому завди буде можна вловити положення і характерні рсии позуючої моделі. Працюючи над портретом, неможна забувати що не тільки обличчя і голова, але і всі інші частини тіла кожної людини неповторні і їх також повинен побачити скульптор і відобразити в портреті зі всіма індивідууальними особливостями.
Досить часто скульптору приходиться працювати над портретом за допомогою фотознімків. Ця кропітка робота потребує поєднання різних прийомів. При вивченні матеріалу скульптор не може покладатись на якийсь один фотознімок.
Йому необхідно мати ряд фотографій в різних поворотах, щоби добре уявити фігуру в об’ємі, просторове розташування її частин з різних точок зору. Вивчення натури по фотоматеріалам потребує терпіння, виконання багатьох начерків. Риси кожної сторони і частини обличчя і всієї голови ускладнюються тими чи іншими її поворотами. Ще більші труднощі виникають при виконанні півфігури і всієї фігури портретованого.
Звичайно можна полегшити собі роботу підшукавши схожу натуру але для цього потрібно ставитись з пересторогою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Скульптурний портрет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок