Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Загальна характеристика кінематографу Великої вітчизняної війни

Загальна характеристика кінематографу Великої вітчизняної війни

Назва:
Загальна характеристика кінематографу Великої вітчизняної війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,93 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Загальна характеристика кінематографу Великої вітчизняної війни


ПЛАН


Вступ
Фільми про Велику Вітчизняну війну займають особливе і винятково важливе місце як в історії радянського кіно, так і в сучасному кінематографічному процесі.
От уже майже шістдесят років потік фільмів про минулу війну не переривається, і немає ніяких підстав говорити про його збідніння. У них, у цих фільмах, усі ці роки є своя, і притім широка, глядацька аудиторія, є і вірність цій темі в ряду видатних художників.
Важливо, що фільми продовжують виходити. Але ще більш істотно, що найвищі художні перемоги в повоєнному радянському кінематографі пов'язані насамперед із фільмами про Велику Вітчизняну війну. Звертання до військової теми в більшості випадків викликало вибух творчої енергії в художників самих різних поколінь.
Це почалося ще у військові і перші повоєнні роки. Фільми про війну стали етапними для багатьох кінематографістів старшого покоління - В. Пудовкіна й А. Довженко, И. Савченко і М. Донського, С. Герасимова і М. Ромма, Ф. Ермлера й А. Роома, И. Пир'єва й А. Столпера, Б. Барнета і М. Калатозова. Потім у кіно прийшло нове покоління режисерів. Поставлені ними фільми про війну фактично були початком їхнього шляху в кінематографі. Так починалася творча біографія С. Бондарчука, Г. Чухрая, С. Ростоцького, Л. Куліджанова, Я. Сегеля. Для багатьох це були сторінка їхньої особистої біографії.
Причина, що породжує цей неослабний, цей жагучий і стійкий інтерес художників до минулої війни, - пам'ять про війну. Проходять роки і десятиліття, а пам'ять про великий іспит і подвиг народу як і раніше обпікає нас. Цей іспит, мабуть, був найважчим з усіх, що винесла за всю історію наша країна.
1. Значення кінематографу під час Великої Вітчизняної війни
Світова слава радянського кіно почалась із фільмів про революцію. Такого ще не був ніде і ніколи: революційний народ став головним героєм кінематографу, його уява явилася на екрані багатоликим і різноманітним. І створювалася ця колективна уява з такою художницькою майстерністю і захопленістю, що здавалося часом, ніби кінематограф із усім його тодішнім художнім арсеналом тільки для того і винайдений, щоб утілити на екрані саме цю тему - тему революції. Революції не тільки як сили, що руйнує несправедливий стан, але і як сили що направляє, як ідеї, що треба захищати і відстоювати до останньої краплі крові. Кінематограф із величезною силою втілив почуття революційної спільності мас, що визвало небачений ентузіазм і героїзм.
У зміцненні фронту і тилу Комуністична партія надавала велике значення кінематографії. У 1943 р. при ЦК ВКП(б) була скликана спеціальна нарада з питань кіно, що визначило практичні задачі кінематографії в умовах військового часу. У 1944 р. ЦК ВКП(б) прийняв постанови «Про виробництво кіножурналів і документальних фільмів» і «Про роботу кінотеатрів і кіноперусувок в Ул’янівській області». У цих постановах ЦК ВКП(б) зажадав підвищити художній рівень документальних фільмів і кіножурналів про Вітчизняну війну, «які своєчасно й правдиво відображають бойової дії радянських військ, героїзм і високе військове мистецтво наших бійців і офіцерів, міць радянської техніки і її вміле застосування в боях, всенародну підтримку Червоної Армії трудівниками радянського тилу».
Постанови ЦК ВКП(б) допомогли діячам кінематографії правдиво і переконливо показати кінострічками всю небезпеку, що нависнула над Радянською Батьківщиною, мобілізувати радянських воїнів і трудівників тилу на розгром ворога.
Після віроломного нападу фашистів на Радянський Союз десятки кінематографістів поїхали з камерами на фронт, щоб запам'ятати ратний подвиг народу. Багато хто з них загинули. Але сьогодні ми маємо неоціненну кінолетопись війни, що постійно використовується в кіно і на телебаченні. Останній тому приклад - двадцятисерійний фільм «Велика Вітчизняна».
Майстра ігрового кінематографу, не маючи можливості за умовами виробництва швидко приступити до постановки великих картин, звернулися до кіноформам часів цивільної війни - почали знімати короткі «агітфільми».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Загальна характеристика кінематографу Великої вітчизняної війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок